Nederlands beste bockbier is alweer bijna op Geruisloos lessen in Managementgoeroe Ben Tiggelaar een elektrische auto spreekt bij jubilieum OCG in Goes BEVELANDEN en THOLEN 27 6i Volgend jaar brouwen we geen 1600 liter maar 2500 liter Ondernemersplein Zeeuwe trouwbeurs 'Alles is Liefde' De Zeeuwse trouwbeurs 'Al les is Liefde' wordt zaterdag 9 november gehouden in het Van der Valk hotel te Middelburg. Het thema voor de catwalk is de film 'Alice in Wonderland'. Deelne mers zijn o.a. Van Westen Herenmode Goes, Esther Schog fotografie en Verliefd BruidsCouture. Woonmarkt aan de Marconistraat Aan de Woonboulevard aan de Marconistraat in Goes is donderdag 24 tot en met za terdag 26 oktober een woon markt tot 21 uur. Er staan kramen van de woonwin kels en er is een bier- en wijnproeverij, gratis frites en kroketten, een springkus sen en diverse presentaties en lezingen. Er is een prijs: een opknapcheque voor een woonkamer ad 4500 euro. Schotse kenner over malt whisky De oprichter en eigenaar van The Creative Whisky Company, handelaar en ver- fijner van single malts en au teur over whisky David Stirk houdt vrijdag 1 novem ber een lezing en proeverij met slijter World of Drinks in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. Aanvang 19.30 uur, reserveringen zijn 35 euro. Gewoonweg lekker Italiaanse antipasti Corina Poortvliet is aan ée Dorpsstraat in Heinkens- zand een winkel met zelfge bakken noten, verse kazen en antipasti begonnen met de naam 'Gewoonweg Lek ker". Ze importeert olijven, chorizo 's, droge worsten en kazen uit Italië en bakt zoe tigheden. Poortvliet geeft ad vies over hapjes en berei ding en maakt geschenkpak ketten of relatiegeschenken. Uitverkoren bij een blindproeve- rij van 47 bockbieren op fles door het Biergilde De Dubbele Arend te Purmerends en het Geheim Ge nootschap Arendsnest te Amster dam. Een zwaar, robijnrood, iets naar Jinglebells klinkt. Dat bier had vorige maand al op de boot moeten staan. Hazelnotenbock, rozijnenbock, met kaneel en steranijs, en vol gend jaar pompoenbockbier: Bub berman is niet wars van minder voor hand liggende ingrediënten. „Het is leuk af en toe iets anders te doen. Vorige week was ik op een beurs in Manchester. Daar be dacht ik om iets met cider te doen in het nieuwe zomerbier." Emelisse wil zich positioneren als internationaal merk, niet zozeer als streekproduct. „Dat is ook las tig, met ons eigen restaurant zijn we in de regio ook concurrent. Dan heeft andere horeca je bier niet snel op de tap." zoet bier van 11 procent. Maar het is op. „Rond Amsterdam zijn nog wat flesjes", weet brouwer John de Vries. Een nieuwe brouwketel vol maken duurt een maand, dan is de lust in bock het publiek al weer vergaan. „Volgend jaar brou wen we geen 1600 liter maar 2500 liter", belooft Bubberman. De brouwerij zint steeds op novi teiten. De Emelisser zomerbieren zijn populair bij de toeristen en in de streek, maar veel zware spe- ciaalbieren gaan naar Scandina vië, Italië, de USA en binnenkort naar Brazilië en Australië. Niet het nieuwe marshmallow-winter- bier met vanillesuiker dat hevig MIDDELBURG - Rijschool Walche ren is gisteren begonnen met rij lessen in een elektrische auto met automatische transmissie. Het is de eerste rijschool in Zeeland die tot nu toe de overstap heeft ge maakt naar een auto die zich volle dig op elektriciteit voortbeweegt. „Het rijdt hartstikke lekker. Je zit hoger, de wegligging is perfect en de auto is natuurlijk geruisloos", weet instructrice Jolanda de Nooijer van Rijschool Walcheren. De rijschool was al langer op zoek naar een goede vervanging voor de automaat-auto die ze hadden. Zo kwam het idee om eens te in formeren naar een elektrische au to. „Het was veel uitzoeken of het wel gunstiger was en het über haupt wel mogelijk was qua het aantal kilometers", vertelt De Nooijer. Een elektrische auto heeft een be paalde actieradius; de afstand die een auto afkan leggen, voordat de ze aan de lader moet. „Wij heb ben vijf leerlingen die in een auto maat lessen. De elektrische auto kan een afstand van 120 kilometer afleggen en dan moet hij twee uur aan de lader. Elke leerling rijdt gemiddeld dertig kilometer. Verdeeld over één week heeft de auto dus genoeg tijd op te laden", GOES - Het Ondernemers Contact Goes (OCG) viert het 25-jarig be staan met een bijeenkomst waar bij Ben Tiggelaar een lezing geeft. Tiggelaar is een bekende manage mentgoeroe. Hij schreef een aan tal boeken waarvan 'Dromen, dur ven, doen' de best verkocht is en geeft een bekende training: MBA in een dag, het meest bezochte se minar van Nederland. Ongeveer 16.000 mensen hebben die trai ning inmiddels gevolgd. Het Ondernemers Contact Goes zijn bestaat uit ongeveer 250 on dernemers, vertelt Klazien Lan- ting. „De meesten komen uit Goes of omgeving. Het zijn grote ondernemers, maar ook kleinere." De club houdt maandelijks een netwerkborrel, organiseert bijeen komsten en bedrijfsbezoeken en maakt zich sterk voor onderne mersbelangen in de regio. „We hebben twee keer per jaar overleg Het Ondernemers Contact Goes bestaat 25 jaar. Dat viert de club met een lezing van Ben Tiggelaar. met het dagelijks gemeentebe stuur." De jubileumbijeenkomst heeft als thema 'leidinggeven aan verande ring'. Voorzitter Marco Rave houdt een praatje, net als Loes Meeuwisse, de wethouder econo mische zaken in Goes. Ben Tiggel aar spreekt vervolgens anderhalf uur. De bijeenkomst wordt gehouden in de Westerkerk in Goes. Per lid van OCG is één toegangskaart be schikbaar. Overige belangstellen den kunnen voor 25 euro een kaart kopen. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 MIDDELBURG www.allesisliefdebeurs.nl GOES KRABBENDIJKE HEINKENSZAND Brouwer John de Vries en brouwmeester Kees Bubberman bij het afvullen van de flessen Emelissebier, in de kelder van het gebouw in Kamperland. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De prijs voor de bes te Nederlandse lentebockbier, ge wonnen in april, moeten de Emelis- ser bierbrouwers nog uitgereikt krijgen. Dat gebeurt eind decem ber. Intussen is ook de herfstbock van Emelisse tot beste van Neder land gekozen. Afgelopen zaterdag kwam de eer toe aan het Imperial Doppel Bock van brouwmeester Kees Bubberman. Kees Bubberman, brouwmeester door Nadia Berkelder www.ocggoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57