Ondernemers delen meer dan alleen het eiland Voorraad Nederlands beste herfstbockbier van brouwerij Emelisse in Kamperland is alweer op SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Cees Bolijn van JMC Signmakers uit Bruinisse - tevens producent van het plein - is één van de drij vende krachten achter de geza menlijke aanwezigheid van de ei- landelijke bedrijven. De laatste keer dat hij als standhouder op de ondernemersbeurs in de Zeeland hallen in Goes stond was in 1994. „Daarna ben ik er wel als bezoe ker geweest, maar niet met veel plezier omdat Contacta lang ama teuristisch werd georganiseerd. Sinds LMG uit Goes de organisa tie een paar jaar geleden heeft overgenomen, is het veel profes sioneler." Reden voor Bolijn om dit voorjaar eens een balletje op te gooien bij Jumpzz en Verhuur bedrijf De Vlieger om samen een stand in te nemen. Daar kwam ook Hanse Staalbouw, een bedrijf waar JMC vaak zaken mee doet, bij. „Wethouder Ad Verseput had vorig jaar nog eens aan Jochem de Jonge van Hanse gevraagd of hij er niet voor voelde om weer eens een Schouwen-Duivelandplein op poten te zetten. Op een onder nemersbijeenkomst hebben we sa men het idee bij andere bedrijven onder de aandacht gebracht." Het plan bleek aan te slaan, want na nog wat meer bedrijven te heb ben gepolst, waren er al snel zes tien deelnemers. „Ook de gemeen te doet mee." Bedrijven die zich aansluiten bij het plein hebben niet alleen als voordeel dat ze niet bijvoorbeeld panelen in hout print en Habo Hoveniers zorgt voor het groen. Zodra alles klaar is, levert de Vlieger een tent voor het openingsfeest en zorgt Jumpzz dat de kinderen vermaakt worden. Als je daarin vooraf kunt samenwerken, is dat voor ieder een voordelig." Op het plein krijgt ieder een ei gen 'hoekje' en kunnen bedrijven plaatsnemen op het zitgedeelte in het midden. „Daar komen de deel nemers weer in terug, omdat het meubilair is vormgegeven in de huisstijl van de aanwezige bedrij ven. We maken wel vaker stands van Reboard, maar op deze schaal is uniek in Europa." Zodra de beurs is afgelopen, nemen bedrij ven hun eigen materialen mee naar huis. „De buitenkant van het plein, met daarop foto's van Zie- rikzee en andere plaatsen op Schouwen-Duiveland, gaan wij hergebruiken bij nieuwe orders." zelf met meubilair en kofïie-appa- raten hoeven te sjouwen, maar ze kunnen ook leuke opdrachten overhouden aan contacten die pleingenoten maken. Elk bedrijf heeft namelijk raakvlakken met één of meerdere deelnemers op het plein. Bolijn: „Die synergie is belangrijk. Stel, er komt iemand langs die een facelift wil voor zijn bedrijfspand. Hanse kan nieuwe beplating leveren, wij bedrukken Ondernemersplein "Doorbrachten te bundelen realmren wij uw imiehe evenemenlf vivars "Door Aomenwerhinq mei anderen investeer je in zefreflectie. "Sapwuverken levert pieer op dan de iom der delen." Uitverkoren bij een blindproeve- rij van 47 bockbieren op fles door het Biergilde De Dubbele Arend te Purmerend en het Geheim Ge nootschap Arendsnest te Amster dam. Een zwaar, robijnrood, iets zoet bier van 11 procent. Maar het is op. „Rond Amsterdam zijn nog wat flesjes", weet brou wer John de Vries. Een nieuwe brouwketel vol maken duurt een maand, dan is de lust in bock het publiek alweer vergaan. „Volgend jaar brouwen we geen 1600 liter maar 2500 liter", belooft Bubber- man. De Kamperlandse brouwerij zint, steeds op noviteiten. De Emelis- ser zomerbieren zijn populair bij de toeristen en in de streek, maar veel zware speciaalbieren gaan naar Scandinavië, Italië, de VS en binnenkort naar Brazilië en Au stralië. Hazelnotenbock, rozijnenbock, met kaneel en steranijs, en vol gend jaar pompoenbockbier: brou wer Bubberman is niét wars van minder voor hand liggende ingre diënten. „Het is leuk af en toe iets anders te doen. Vorige week was ik op een beurs in Manchester. Daar bedacht ik om iets met cider te doen in het nieuwe zomer- bier." Emelisse wil zich positioneren als internationaal merk, niet zozeer als streekproduct. „Dat is ook las tig, met ons eigen restaurant zijn we in de regio ook concurrent. Dan heeft andere horeca je bier niet snel op de tap." Presentatie fietsen in de Dikke Toren Wie benieuwd is naar de nieuwe race- en mtbmodel- len van Jan de Jonge fietsen, kan 9 november een kijkje nemen in de Dikke Toren in Zierikzee. Bezoekers kun nen tijdens de show ook de nieuwste fietskleding bekij ken en passen en onder meer Merida Mtb's en de nieuwste Tacx-trainer tes ten. De toren is open vanaf 10.00 uur, gratis entree. Woonmarkt aan de Marconistraat Aan de Woonboulevard aan de Marconistraat in Goes is donderdag 24 tot en met za terdag 26 oktober een woon markt tot 21 uur. Er staan kramen van de woonwin kels en er is een bier- en wijnproeverij, gratis frites en kroketten, een springkus sen en diverse presentaties en lezingen. Er is een prijs: een opknapcheque van 4500 euro voor een woonkamer. Schotse kenner over malt whisky De oprichter en eigenaar van The Creative Whisky Company, handelaar en ver- fijner van single malts en au teur over whisky David Stirk houdt vrijdag 1 novem ber een lezing en proeverij met de Schouwse slijter World of Drinks in dorps huis De Meiboom in Krab- bendijke. Aanvang 19.30 uur, reserveringen zijn 35 euro. JB Meijers trekt in Baudeloo volle bak Het optreden van multi-in- strumentalist en producer JB Meijers op zondag 27 okto ber in zaal Baudeloo is al uit verkocht. Meijers, die excel leert op gitaar, bracht zijn jeugd door in Hulst. Hij werkt o.a. met De Dijk, Acda en de Munnik en Carice van Houten. Hulst Cultureel biedt hem zondag met de Amerikaanse pianist Ken Stringfellow een podium. Rijschool over naar elektrisch rijden Rijschool Walcheren is van af gisteren begonnen met au tomaat rijlessen in een elek trische auto. Het is de eerste rijschool in Zeeland die de overstap heeft gemaakt, naar een auto die zich volle dig op elektriciteit voortbe weegt „Het rijdt hartstikke lekker. Je zit hoger, de weg- ligging is perfect en de auto is natuurlijk geruisloos", somt rij-instructrice Jolanda de Nooijer op. Zowel financieel als prak tisch (oplaadtijd) blijkt het elektrisch lessen goed te werken. Diverse andere Zeeuwse rijscholen hebben volgens De Nooijer al geïn formeerd naar de ervaring. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 Alle 'gezichten' van de deelnemende bedrijven staan levensgroot afgedrukt op de wanden van Reboard, hergebruikt karton, foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BRUINISSE - Het Schouwen-Duive- landplein is na jarenlange afwezig heid terug op Contacta. Dit keer komt het initiatief niet van de ge meente, maar van de onderne mers. Ze presenteren zich 5, 6 en 7 november in een opvallende stand die van tafel tot wand en van iPad-standaard tot stoel is gemaakt van hergebruikt karton. Corné Bezemer - Jumpzz tees Verspoor - Vivors.rt Cees BoSjn - jmc Signmokers Hoogste punt 42m cover, zeespiegel 1 Betongrjke verkeers- i wegen: 057. 059 en 0266 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De prijs voor de bes te Nederlandse lentebockbier, ge wonnen in april, moeten de Emelis- ser bierbrouwers nog uitgereikt krijgen. Dat gebeurt eind decem ber. Maar die van de beste herfst- bock van Nederland is ook al bin nen: afgelopen zaterdag kwam de eer toe aan het Imperial Doppel Bock van brouwmeester Kees Bub- berman. ZIERIKZEE GOES KRABBENDIJKE HULST MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49