Gerritsen zat erbij als een dood vogeltje I FeijenoordZVL is een uit de hand gelopen grap SPORT 33 Die maanden deed Keulstra pre- cies waar ze zelf zin in had. Lo pen, fietsen, zwemmen. De liefde voor de triatlon, met de paplepel ingegoten, kwam goed van pas. Maar omdat het stempel wel al op haar hoofd was gedrukt, bekroop Keulstra de angst dat het gedaan was met haar prille schaatscar- rière. „Mijn vader zei het ook: Pien, het kan wel eens over zijn. Maar ik wilde niet op deze ma nier stoppen! Hoe dan ook had ik het nog een jaar zelf willen probe ren." Maar toen kwam Jac Orie. De coach wilde haar in zijn ploeg hebben. „Ik was superblij. Dat er ondanks dat verhaal van de eet stoornis nog mensen vertrouwen in me hadden." En daar zit Keuls tra nu, in het Activia-groen. Ze heeft geen idee hoe ze ervoor staat. „Misschien word ik wel hele maal aan gort gereden. Als ik maar mijn best heb gedaan, denk ik dan. Ik heb een jaar gemist, ja. Maar so what, wat is een jaar? Voor mij was het leerzaam, ik ben wijzer geworden en weet nu pre cies wat ik niet wil." En de heimwee? Die was al lang weg, zegt ze. „Er wordt goed op me gelet, het gaat hartstikke goed in dit team. Ik wil gewoon hard schaatsen." En dan maar weer naar die perskamer. Tegelijk met de enorme pijnscheuten in haar schouder schoot er bij Annette Gerritsen ook iets door het hoofd. Dit was het. Hier, begin augustus, liggend op het warme Noord-Hollandse as falt, was het nog niet eens begon nen olympische seizoen al tenein de. Tuurlijk, ze wist dat het fiets pad daar af en toe werd onderbro ken door wildroosters. Maar toch kwam deze als een verrassing. „Ik was aan het skeeleren en had de vaart er goed in. Remmen of het gras induiken ging niet meer." De ambulance bracht Gerritsen naar het ziekenhuis, waar bleek dat de schade meeviel. „Ik heb echt geluk gehad. De eerste dagen kon ik niks, daarna ben ik weer rustigaan begonnen." Bij de schaatsster uit Ilpendam is het glas over het algemeen half vol. Ze heeft genoeg meegemaakt om te kunnen relativeren. Zo werd ze afgelopen seizoen getrof fen door de ziekte van Pfeiffer. Omdat dat pas laat geconstateerd werd, kostte het haar eigenlijk een heel seizoen. „Maar ik had het ook nü in een olympisch jaar kunnen hebben. Zo zie ik het." Pas als Gerritsen (28) wat verder ingaat op die tijd, blijkt dat er ook momenten zijn geweest dat de somberheid het won van die eeu wige opgewektheid. Bijvoorbeeld in die maanden dat de diagnose nog niet gesteld was. „Ik was moe en kon bij trainingen niet aanha ken. Ik dacht: dit klopt niet, ik ben een gezonde meid. Het sloeg nergens meer op, heel frustrerend dat ik niet wist wat er was." Gerritsen merkte dat er mensen waren die dachten dat het klaar was met haar carrière. „Maar ik wist: zo zit het niet. Vriendinnen zagen ook dat er iets was, ik zat er bij als een dood vogeltje. En Jac (Orie, haar coach, red.) zei: zo ken ik je niet, dit is je niveau gewoon niet." In januari bleek dat het de beken de klierkoorts was die Gerritsen zo ver had teruggeduwd. Het bracht rust. „Ik durfde eindelijk overdag een paar uur te slapen als ik moe was. Voelde me niet meer steeds schuldig als ik iets niet kon doen op de training. Vlak voordat ik wist dat het Pfeiffer was, zat ik er ook mentaal helemaal door heen. Ik kon het maar niet losla ten waarom het niet lukte en bleef maar piekeren. Wel twintig keer ben ik de grens overgegaan en kreeg ik een klap. Maar ja, we wisten het niet." Na een minder seizoen bij Team Liga was Gerritsen net weer terug bij haar oude coach Orie. Dat voel de vertrouwd, maar ze kon het niet met goede resultaten bevesti gen en dat stak. In maart pakte Gerritsen de draad weer op, stap voor stap. Wandelen werd harlo pen, de stadsfiets werd de race fiets. „Dan merk je ook hoe snel je weer gewend bent aan belas ting. Je moet het alleen goed op bouwen en je lichaam weer dur ven vertrouwen." Het optimisme is terug. „Het voelt als een per soonlijke overwinning dat ik er ook mentaal zo bovenop ben geko men." Of Gerritsen het zilver van Vancouver straks in Sotsji een ver volg kan geven, zal vanzelf blij ken. „Ik heb wel geleerd dat er zo maar iets op je pad komt waar door je route verandert. Een wildrooster bijvoorbeeld." Dürselen: „Er was hier al een sup portersvereniging, die vooral in de jaren negentig heel actief was. Ik ben een Facebook-groep ge start met een paar vaste leden. Ik kon moeilijk vermoeden dat we twee jaar later ineens vierhon derd leden zouden tellen. Het werd ineens snel serieus, maar we zijn geen onderneming. We hoeven geen winst te maken, laat dat duidelijk zijn. Alles is voor de gezelligheid." Nadat het ledenaantal srerk steeg werd in december 2012 een eerste bijeenkomst georganiseerd. „Daar hebben we besloten om weer net als vroeger busreizen naar de Kuip te organiseren. De eerste wedstrijd was tegen FC Twente, daarna volgden PSV en Vitesse. Bij die laatste wedstrijd gingen we al met ongeveer tachtig men sen naar Rotterdam. Je leert el kaar steeds beter kennen en het is een heel enthousiaste groep ge worden." De Terneuzenaar ziet dat de vere niging maar blijft groeien. „Op Twitter en Facebook zijn we nu best groot. Feyenoord is daar al tijd ons gespreksonderwerp. De discussies over de club zijn einde loos. Wat kon beter? Wie moet er linksback? Dat is ook logisch met zoveel leden, maar het moet wel met respect gebeuren. 'Fans' die gaan vloeken en tieren moeten we niet hebben." Nu Feyenoord-Hoek sneller dich terbij komt zou je zeggen dat Dürselen met veel bussen afreist naar de Kuip. „Nee, wij gaan maar met één bus. De vaste groep fans gaat mee naar Rotterdam. We heb ben wel kaarten besteld bij Feye noord om een tweede bus te vul len, maar dat heeft een goede re den. Het jeugdteam van VV Ter- neuzen waar Fabian Wilson (ver- Feyenoord-Hoek dediger van HSV Hoek, red.) trai ner van is, zit in de tweede bus." FeijenoordZVL zal 30 oktober wel prominent aanwezig zijn in de Kuip. „Er komen in het stadion twee grote spandoeken te hangen. Het grootste doek is vijftien me ter breed en verwijst naar Zeeuws-Vlaanderen, Feyenoord en Hoek. De tekst maken we nog niet bekend. Die is in het stadion te lezen", lacht Dürselen. „En er komt nog een spandoek van twaalf meter met ons motto erop: We support' Feyenoord over Sea and Land. Mooi toch?" Hij kijkt uit naar de confrontatie tussen Feyenoord en Hoek. „Het zal een groot feest worden, vooral aan de kant van Hoek. Er zijn in ieder geval al genoeg kaarten ver kocht heb ik gehoord. In Rotter dam liggen ze denk ik niet echt wakker van een hoofdklasser. Toch zal de Kuip wel aardig ge vuld zijn." Dürselen heeft respect voor de manier waarop Hoek de ze bekerwedstrijd aanpakt. „Daar kunnen veel eredivisieclubs nog een puntje aan zuigen. Hoek doet er alles aan om er een Zeeuws voetbalfeest van te maken. Daar zijn wij met FeijenoordZVL ook bij. Alleen wel aan de andere kant van het stadion." Sterk optreden mountainbikers De Zeeuwen doen het goed in de Bridge Cape Pioneer Trek, een zevendaagse mtb- wedstrijd door Zuid-Afrika. Marco Minnaard en Birgit La- vrijssen uit Wemeldinge werden gisteren in de eerste etappe over 105 kilometer tweede. Matthijs Eversdijk (Goes) en Liwald Doornbos (Berlicum) kwamen binnen op de zesde plaats bij de teams en de zevende plaats overall. Podiumplaatsen Boer en Van Anrooij Twee Zeeuwse wielertalen- ten moesten afgelopen week end tijdens landelijke veld- ritten genoegen nemen met een tweede plaats. Zowel Erik Boer als Shirin van An rooij slaagde er net niet in als winnaar over de streep te komen. Erik Boer finishte bij de junioren in Poortu- gaal als tweede, Shirin van Anrooij eindigde in Breda op dezelfde plaats. Beide ta lenten komen uit voor ZRTC Theo Middelkamp. Nieuwenhuis wint ook kür op muziek Jeanine Nieuwenhuis kende een uitstekend weekeinde bij wedstrijden voor Young Riders in Biarritz. Nadat de dressuuramazone uit Serooskerke vrijdag en zaterdag al twee overwin ningen had geboekt, greep ze zondag met Hexagons Bal- dacci ook de winst bij de kür op muziek. Nieuwen huis kwam tot een score van 72.850 procent Janssen in de punten bij de wereldbeker Junior Tim Janssen heeft in de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Valkenburg vijf punten gehaald. De ze ventienjarige Goesenaar, die lid is van ZRTC Theo Mid delkamp en voor deze we reldbekerwedstrijd deel uit maakte van de nationale se lectie, legde beslag op de 26e plaats. De overwinning in Valkenburg ging naar de Fransman Lucas Dubau. Snowboarder 't Gilde kampioen Benelux Tijdens het Benelux-kam- pioenschap ski en snow board railbattle in Antwer pen zijn vier Zeeuws-Vla mingen in de prijzen geval len. Snowboarder Jordy 't Gilde uit Terneuzen werd eerste bij de senioren. Zijn plaatsgenoot Michael den Ouden legde in dezelfde ca tegorie beslag op de derde plek. Olivier Maes uit Graauw greep de titel in de klasse 'best trick' en de Ter- neuzense snowboarder Joost Bil eindigde als twee de b«j de junioren. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 dat het over was Ploeggenotes Pien Keulstra (links) en Annette Gerritsen zijn na een lange afwezigheid terug op het ijs. En dat is voor nu het belangrijkste. foto's Sander Koning/ANP door Jordy van de Brug TERNEUZEN - „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen grap", zegt Danny Dürselen. De Terneuzenaar begon twee jaar geleden met een Facebook-groep, die inmiddels is uitgegroeid tot een soort suppor tersvereniging voor Feyenoord in Zeeuws-Vlaanderen: Feijenoord ZVL. nog 8 dagen MIDDELBURG MIDDELBURG BIARRITZ GOES ANTWERPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33