Schaatsfederatie ISU haalt uit naar Pechstein Motorcrossers heersen op circuit in Overslag Keulstra wilde niet stoppen na lastige tijd 32 SPORT TERUG OP HET IJS Zo'n heerlijk sportdiché: ergens sterker uitkomen. Vooral ook een houvast na een baaijaar. Hoek neemt 800 meter bus mee De 41-jarige Pechstein, die in de periode 2009-2011 geschorst was wegens doping, heeft zich door een aantal specialisten laten on derzoeken. Ze kreeg te horen dat de grote hoeveelheden reticulocy- ten - jonge, net aangemaakte rode bloedlichaampjes - die werden ge teld, een gevolg kunnen zijn van een milde anomalie waaraan ook haar vader lijdt. De ISU noemt de slachtofferrol van Pechstein, die via de rechter sportieve rehabilitatie en finan ciële genoegdoening probeert te krijgen, misleiding van de media en beïnvloeding van de publieke opinie. De bond houdt staande dat er geen enkel bewijs is gele verd voor die diagnose en blijft het vreemd vinden dat de groot ste uitschieters in de bloedwaar den van Pechstein steevast wer den gevonden tijdens de grote toernooien. Sinds april 2011 stabili seerden die juist en bleven ze bin nen de normen. „Alsof die bewus te afwijking plotseling op miracu leuze wijze was verdwenen." Pechsteins advocaat Thomas Sum- merer reageerde laconiek op de nieuwe verdachtmakingen. „De ISU staat met de rug tegen de muur. Tot op de dag van vandaag ontbreekt het bewijs dat Pech stein het dopingreglement heeft overtreden." De wedstrijd bij de Inters MX 2 le verde bijna een compleet Neder lands podium op. Want achter Van de Wiele eindigde Gian Scheele uit Zaamslag op de twee de plaats. Hij maakte zijn debuut bij de Inters. Kevin Spruijt uit Me- liskerke werd vierde. Bij de Inters MX 1-3 werd Steven Ovaa uit Oost-Souburg zevende. Zijn oude re broer Casper finishte niet. Bijvank stond niet als enige Zeeuw op het podium bij de Nat ionalen MX1-3, want plaatsgenoot Kevin van Houdt wist beslag te leggen op de derde plaats. Bij de Junioren MX 2 was er een ijzer- sterk optreden van )ordan Lee van Maaren. De Vlissingse KTM- rijder werd in beide reeksen twee de achter de Belg Greg De Meule- meester. Florentijn de Roo (Ter- neuzen) en Martijn Roos uit Zuid- dorpe eindigden buiten de top tien. Tom Cortvriendt moest in de eer ste manche bij de Beloften MX 2 zijn grootste concurrent Stanley Verstraete nog voor laten gaan, maar de tweede heat won hij wel. Daarin werd Dominique Soeters uit Terneuzen tweede en dat was met de vierde plaats in de eerste reeks voldoende voor de derde plek overall. Bart Risseeuw (Spui) en Wilko de Booij (Walsoorden) werden daarin achtste en negen de. Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe eindigde als vijfde bij de ve teranen. In de perskamer van Thialf staat een grote ovale tafel. De schrijvende pers kan daar praten met schaatsers, meest al als ze iets gewonnen hebben. Twee jaar geleden kwam er een meisje uit Twente binnen, een dag voor haar achttiende verjaar dag. Ze had zojuist, uit het niets, op het NK de 3 kilometer gewon nen. Van Ireen Wüst, van Diane Valkenburg, noem ze maar op. Pien Keulstra ging zitten, gaf net jes antwoord, maar vond alle aan dacht maar overdreven. „Die me- diagekte was een apartere erva ring dan dat hele NK. Ik was er na het weekend ook echt moe van." Want een dag later won ze ook nog de 5 kilometer. Schaatsmin- nend Nederland rekende zich rijk, nog voordat Ireen Wüst haar schaatsen opbergt heeft haar op volgster zich al gemeld. Claudia Pechstein noemde Keulstra een grote concurrent voor de Olympi sche Spelen van Sotsji. Wat bijna niemand wist, was dat Pien Keulstra zich helemaal niet zo lekker voelde, dat weekend in Heerenveen. Als lid van Jong Oranje had ze op haar zeventien de het warme pest van de familie Keulstra in Boekelo verruild voor een eenzaam appartement in Hee renveen. Die stap kwam te vroeg. Van pure heimwee kreeg ze af en toe geen hap door de keel. Ze werd ongelukkig en voelde zich li chamelijk en geestelijk niet lek ker. Keulstra reed het seizoen uit, begon na de zomer aan het vol- gende, maar oktober vorig jaar ging het niet langer. „Ik heb alles achter me gelaten in Heerenveen en ben terug naar mijn ouders ge gaan. Dat was de juiste beslis sing." Alleen: schaatsbond KNSB communiceerde via een persbe richt dat Keulstra het seizoen had afgebroken omdat ze een eetpro bleem had. Met daarbij de vraag aan de pers haar rust te gunnen. Dat voedde de speculaties. Eetpro bleem werd eetstoornis, eetstoor nis werd anorexia. Het hakte erin bij Keulstra, die er toch voor koos om lang te wachten met het doen van haar verhaal. Thuis kwam ze in alle rust weer tot zichzelf. Nou ja, rust. „Ik heb twee broertjes en twee zusjes. De jongste is pas 5 jaar. Er is altijd iemand thuis en ik hou van die drukke bende. Dat had ik dus echt gemist." hoek - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft tot nu toe 2035 kaar ten verkocht voor de bekerwed strijd tegen Feyenoord. Volgende week woensdag (30 oktober) zul len naast de spelersbus nog 35 bussen naar de Kuip rijden, met mensen die hun kaarten via Hoek hebben gekocht. „Ik heb het even nagevraagd", zegt voorzitter Rien van Meeren- donk. „Het gaat in totaal om 800 meter bus. Daarnaast gaan veel mensen ook nog op eigen gelegen heid", „Ik weet bijvoorbeeld dat een grote groep mensen is uitge nodigd door sponsors als ING en Opel." Via de website van Hoek (www.hsvhoek.nl) kunnen nog steeds kaarten worden besteld. Wie met een bus mee wil kan in Zeeuws-Vlaanderen echter alleen nog voor Terneuzen als opstap plaats kiezen. Opstappen bij de Wouwse Tol is vervolgens ook nog een optie. BERLIJN - De internationale schaats federatie heeft hard teruggeslagen in de al jaren slepende controverse met Claudia Pechstein. De ISU zet te gisteren een tegenoffensief in door te stellen dat de abnormale bloedwaarden die destijds zijn ge vonden bij de Duitse schaatsster, niet te verklaren zijn door een erfe lijke afwijking. door Herman Heuvink OVERSLAG - De Zeeuwse motor crossers Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen (Inters MX2), Dee-Jay Bij- vank uit Terneuzen (Nationalen MX1-3) en Axelaar Tom Cort- vriendt (Beloften MX2) kwamen tij dens wedstrijden van de Belgische MCLB in Overslag als winnaars uit de strijd. Even dachten ze door Rik Spekenbrink UITSLAGEN AUTOSPORT Krabbendijke. Herfstrit A-klasse: 1. R. van de Zande (Wissenkerke) 164; 2. J. Leendertse ('s-Gravenpolder) 190; 3. J. Terpstra (Vlissin- gen) 206; 4. A. Wouters (Oost-Souburg) 209; 5. W. Olie (Hellevoetsluis) 219. B-klasse: 1. R. Luteijn (Krabbendijke) 241; 2. M. Christiaans (Terneuzen) 269; 3. R. Joosse (Goes) 296; 4. R. Beerepoot (Kruiningen) 322. C-klasse: 1. S. Puik (Rilland) 311; 2. A. Teunis (Rilland) 349; 3. A. Vreeke (Lewedorp) 366; 4. F. Vervaet (Middelburg) 380; 5. M. Lokerse (Yerseke) 385. BADMINTON Tweede klasse: Meteoor-Sjuttul 6-2 Derde klasse: Marathon-Astroïden 5-3. Vierde klas se: Schepnet-Sjuttul 2 1-7, 't Pluumpje 2-Ter- neuzen 2 7-1. Dubbel A: Rillandia Smashers 5-Sinar'75 1-5, Zeeland 2-Schepnet 2 4-2. Stand: Sinar'75 20-4, 't Pluumpje 4 14-4, Zee land 2 13-3, Rillandia Smashers 5 12-5, Schep net 2 8-4, Stenge 7-3, Kats 4-3. Dubbel B: Stenge 2-Sinar75 2 1-5, Rillandia Smashers 6-Terneuzen 5 0-6. Stand: Astroï- den 4 17-4, Terneuzen 4 17-4, Sinar'75 2 17-4, Sjuttul 3 14-4, Terneuzen 5 14-5, Kats 2 11-4, Stenge 2 8-4, Rillandia Smashers 6 4-5. Jeugd A Stand: Schepnet 14-2, Sinar'75 14-3, Zeeland 13-2, Rillandia Smashers 7-3, Terneu zen 7-3, Den Ossaert 6-2, Astroïden 3-2. Jeugd B. Stand: Stenge 16-3, Sinar'75 2 12-2, Den Ossaert 2 9-3, Rillandia Smashers 2 3-3, Schepnet 2 0-1. SCHIETINGEN Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel R. de Puyt (Lewedorp), 1e zijvogel en 1e kal S. Raas (Kwa- dendamme), 2e zijvogel W. de Puyt (Lewe dorp), 3e zijvogel C. Vlemmix (Oudelande), 2e kal D. Boonman (Ovezande), 3e kal F. Rent meester (Eindhoven), 4e kal B. de Jonge (Spes Nostra). Wip 2: 1e hoofdvogel Patr. Oosthoek ('s-Hee- renhoek), 2e hoofdvogel en 1e zijvogel J. Rent meester (Roosendaal), 2e zijvogel G. Bukkers (Oud-Gastel), 3e zijvogel S. Raas (Kwadendam- me), 4e zijvogel R. de Puyt (Lewedorp), 1e kal A. Rentmeester (Ovezande), 2e kal J. de Jonge (Heinkenszand), 3e kal H. Franse (Kwadendam- me). Wemeldinge: 1e hoofdvogel en 1e kal P. Na- gelkerke ('s-Heerenhoek), 2e hoofdvogel en 2e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 3e hoofdvogel M.C. Verdonk ('s-Heerenhoek), 1 e zijvogel J. Repkes (Goes), 3e en 4e zijvogel, 2e en 3e kal E. Maat (Ellewoutsdijk), 4e kal C. Je- remiasse (Ellewoutsdijk). VECHTSPORTEN Open Antwerpse Jiu-jitsu-toernooi. Uitsla gen Happyfitness Vlissingen. Kadetten tot 50 kg: 1Joey Huijsman. Kadetten +66 kg: 2. Marwan Arab. Miniemen tot 33 kg: 2. Kim Schmitz. Pre-miniemen tot 33 kg: 3. Kylian van Hui zen. VOETBAL Jupiler League. VW-Venlo-Jong Ajax 5-1 (2-1). 6. Lobotka 0-1, 39. De Kogel 1-1 (straf schop), 40. De Kogel 2-1, 52. Wolters 3-1, 72. Wolters 4-1, 88. Rajcomar 5-1. Scheidsrechter: Manschot. Gele kaart: Wolters, De Kogel (VW-Venlo), Enoh, Kuipers (Jong Ajax). Aantal toeschouwers: 4.500. TENNIS Basel. Mannen. Eerste ronde: Federer (Zwi/3)-Mannarino (Fra) 6-4 6-2. Valencia. Mannen. Eerste ronde: Fognini (lta/7)-Klizan (Slw) 7-5 3-6 6-0, Bautista (Spa)-Anderson (ZAf/8) 3-6 7-6 (5) 6-3. Danny Dürselen met zijn dochters Loïs (links), Britt en Gwenn (rechts), die ook geregeld in de Kuip komen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32