SPORT Wereldsterren treffen elkaar Frank de Boer verloor als Rangers-speler twee keer van Celtic. Vanavond wil hij als trainer van Ajax wél een keer winnen. PLAY-OFFS WK VOETBAL Schaatssters Keulstra en Gerritsen maken een nieuwe start Wandelend langs de vitrines met shirts van clublegendes in het sta dion van Celtic dacht De Boer au tomatisch terug aan zijn verleden bij rivaal Glasgow Rangers. In een poging het EK in 2004 te halen verruilde hij in de winterstop Ga- latasaray voor 'The Gers', dankzij een faillissement inmiddels actief op het derde profniveau. De Boer slaagde in zijn missie de eindron de te halen, maar moest in Schot land de overmacht van Celtic tole reren. De voormalige centrale verdedi ger speelde tweemaal op Celtic Park. Beide keren verloor hij. Aan zijn debuut in het stadion kon De Boer desgevraagd beelden oproe pen. „Ik moest Henrik Larsson be waken, in die tijd een kwelgeest", zei hij, terwijl hij vluchtig naar een tricot van de Zweed keek. „Ik hield hem aardig in bedwang. Tot hij aan het einde bij een corner in eens de bal voor zijn voeten kreeg. Larsson scoorde 1-0. Een Tucky', als je het mij vraagt." De Boer sprak lovend over de at mosfeer die de supporters kun nen creëren. Net als hij zelf deed als speler wil de coach dat het jeugdige elftal van Ajax er van avond van geniet. „Als je ver krampt, ben je niet geschikt voor de top", gaf hij aan. Daarmee counterde hij onbewust een op merking van Neil Lennon, trainer van Celtic. De Noord-Ier liet door schemeren te twijfelen aan de weerbaarheid van de tegenstan der in 'voor hen onbekende om standigheden'. Over de huidige kracht van Ajax bestaat in Schotland onduidelijk heid. Zo signaleerde The Daily Re cord na een bezoek aan De Grolsch Veste, waar Ajax met 1-1 gelijkspeelde tegen FC Twente, veel zwakke plekkén. Vooral de achterhoede kreeg onder uit de zak. Zo speelde Nicolaï Boilesen 'matig' en was Ricardo van Rhijn een 'weak link', die geen pro bleem mocht vormen voor spits Georgios Samaras. Joel Veltman maakte volgens de krant een 'on zekere' indruk. Tegen Celtic krijgt de defensie van Ajax vanavond een ander ui terlijk. Daley Blind keert zeer waarschijnlijk terug als linksback, terwijl Niklas Moisander, her steld van een knieblessure, de plek van Veltman overneemt. Met deze spelers wil De Boer een goed resultaat neerzetten. Bij winst kan Ajax in theorie nog als tweede eindigen in de poule. Bij een gelijkspel ligt, met de return over twee weken in het verschiet, de eveneens lucratieve derde plek in het verschiet. „Ik verkies natuurlijk een zege", stelde Frank de Boer. Met zijn ne derlagen als speler in gedachte voegde hij daar met een kwink slag aan toe: „Driemaal is scheeps recht." Diverse media in Duitsland denken het zeker te weten: Gertjan Verbeek is de nieu we trainer van FC Nürn- berg. De coach, die onlangs werd ontslagen bij AZ, zou vandaag bij de nummer vijf tien van de Bundesliga wor den gepresenteerd. Manager Martin Bader wilde de aan stelling van de Nederlandse trainer gisteren nog niet be vestigen. VW-Venlo royaal langs Jong Ajax In de (upiler League won VW-Venlo gisteravond voor eigen publiek met roya le cijfers van Jong Ajax (5-1). De Limburgse ploeg beland de daardoor op de zesde plaats van de ranglijst. Jong Ajax zakte naar de vijftien de plaats. VW kwam eerst nog wel op achterstand, maar dankzij twee doelpun ten van Leon de Kogel ging WV toch met een voor sprong de rust in. Na de pau ze liep de ploeg uit naar 5-1. Schaker Tiggelman verrast in Italië Schaker René Tiggelman presteerde sterk in Italië, waar hij op de gedeelde eer ste plaats eindigde tijdens de Florence Move 2013. De schaker, die uitkomt voor Schaakklub Souburg, remi seerde in de laatste ronde in de onderlinge confrontatie met grootmeester Igors Rau- sis (Tsjechië). Tiggelman ontsnapte aan verlies, maar pakte daarmee wel de ge deelde eerste plaats. Steven Smulder bij Oranje onder 16 Steven Smulder is door coach Edwin Petersen opge nomen in de definitieve se lectie van het Nederlands elftal voor spelers onder 16 jaar. De uit 's-Heerenhoek af komstige Feyenoorder speelt volgende week met dat team het jaarlijkse Val de Marne-toernooi in Frank rijk, waar België, Servië en het gastland de tegenstan ders zijn. Steven Smulder kwam vorig seizoen ook uit voor Oranje onder 15. 'Verbeek nieuwe trainer Nürnberg' SCHAATSEN scheepsrecht' 'Driemaal is door Geert Langendorff GLASGOW - Ajax speelt vanavond in Glasgow tegen Celtic zijn derde groepsduel in de Champions Lea gue. Trainer Frank de Boer bewaart slechte herinneringen aan het ru moerige stadion. Vermoedelijk opstelling Ajax: Cilles- sen; Van Rhijn, Denswil, Moisander, Blind; Poulsen, De Jong, Serero; De Sa, Sigthórsson en Fischer. VEN LO FLORENCE ZEIST DINSDAG 22 oktober 2013 reldsterren is er in de zomer van 2014 dus niet bij in Brazi- lië. Oekraïne gaat met Frankrijk uitmaken wie er naar Brazilië mag, Griekenland treft Roemenië. IJsland krijgt eerst Kroa tië op bezoek en speelt vier dagen later uit. IJsland speel de nog nooit op het mondiale eindtoernooi, terwijl Kroa tië voor het laatst in 2006 op het WK speelde. Toen werd het land uitgeschakeld in de groepsfase. foto's AFP en EPA NÜRNBERG ZÜRICH - Portugal moet met Zweden uitmaken wie er vol gend jaar naar het WK voetbal in Brazilië gaat De twee landen werden gisteren aan elkaar gekoppeld bij de loting voor de play-offs voor het WK. Het tweeluik vindt plaats op 15 en 19 november. De eerste wedstrijd wordt ge speeld in Portugal. Door die loting komen de vedettes Cristiano Ronaldo (foto links) en Zlatan Ibrahimovic (rechts) tegenover elkaar te staan. Eén van de twee we-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31