<C Rijschool 'Les in een elektrische auto is het nieuwe rijden' Nederlands beste bockbier is alweer op de coese 1! li WALCHEREN 27 Fietsenmakker zoekt beste oneliner Open dag bij Moosetrail Bushcraft ii De auto is binnen twee uur opgeladen. Dat kost ongeveer vier euro 't Packhuys viert 10-jarig bestaan Woonmarkt aan woonboulevard at ;en n als en ver- n te r al- ers et no- al- =;ens met was idse aan- hild iefst >or. eker ijnst le- i ko- pne- Bu- et is voor ne- zal ting oen, ente -ilig- el je eten :mu- een jpen ir al kast van ge- het met een can", irigi- :bor- iteld. dan eer >mu- ker 're- leuk Ko- ke 1- issie- l ge ïnde. VLISSINCEN - De Fietsenmakker in Vlissingen gaat uitbreiden met een kledingcollectie. Voor deze collectie is de winkel op zoek naar een oneliner voor op de T-shirts. De Fietsenmakker roept de hulp van lezers in om een kern achtige zin te bedenken die nog niet eerder gebruikt is. De oneli ner moet iets te maken hebben op het gebied van fietsen. De ori gineelste inzendingen worden be loond met hun oneliner öp een T-shirt met de naam van de be denker er bij. Meedoen kan via facebook.com/defietsenmakker „Het rijdt hartstikke lekker. Je zit hoger, de wegligging is perfect en de auto is natuurlijk geruisloos", somt rij-instructrice Jolanda de Nooijer van Rijschool Walcheren op. De rijschool was al langer op zoek naar een goede vervanging voor de automaat-auto die ze hadden. Zo kwam het idee om eens te in formeren naar een elektrische au to. „Het was veel uitzoeken of het wel gunstiger was en het über haupt wel mogelijk was qua het aantal kilometers", vertelt De Nooijer. Een elektrische auto heeft een be paalde actieradius; de afstand die een auto af kan leggen, voordat de ze aan de lader moet. „Wij heb ben vijf leerlingen die in een auto maat lessen. De elektrische auto kan een afstand van 120 kilometer afleggen en dan moet hij twee uur aan de lader. Elke leerling rijdt gemiddeld dertig kilometer. Verdeeld over één week heeft de auto dus genoeg tijd op te laden", legt De Nooijer uit. Het oplaadpunt van de elektri sche auto van Rijschool Walche ren staat in de voortuin van het bedrijf. „Het stroom-aftappunt kon ook geplaatst worden bij een parkeervak. Het nadeel was dan dat er altijd twee parkeerplaatsen vrijgehouden moesten worden. In verband met andere elektrische auto's die aan de lader kunnen", vertelt zij. Naast de kosten van de aanschaf van de auto en de huur voor de ac cu's, elke maand 125 euro, blijven de kosten laag. Zo heeft de auto bijna geen onderhoud nodig en zijn de brandstofkosten nul. „Een volle acculading kost ongeveer vier euro. Als je berekent dat één liter diesel 1,47 euro kost, rijdt het een stuk goedkoper", legt De Nooijer aan de hand van een bere kening uit. Als de leerling straks geslaagd is en in een brandstofauto gaat rij den, is het verschil niet groot, voorspelt De Nooijer. „Het is al leen even wennen aan het geluid van de motor, dat is alles." De Nooijer acht de kans groot dat meer rijscholen in Zeeland over gaan op elektrische auto's. „Diver se rijscholen hebben ons al ge vraagd hoe het bevalt en of het rendabel is. Het-is het nieuwe rij den." ritthem - Outdoorsportbedrijf Moosetrail Bushcraft uit Ritthem houdt zaterdag 26 oktober van 12.00 tot 14.00 uur open huis op het bosperceel aan de Zeedijkweg in Ritthem. Daar houdt het gere geld activiteiten in samenwerkjng met Staatsbosbeheer. Er is koffie en limonade bij het kampvuur. Bezoekers mogen proberen om zelf vuur te maken met een fires- teel. MIDDELBURG - Restaurant 't Pack huys heeft een jubileum menu sa mengesteld naar aanleiding van het tienjarig bestaan, 't Packhuys is gevestigd in een eeuwenoud pakhuis aan de Kinderdijk 84 te Middelburg. Het menu kost 32,50 euro per per soon. De actie is geldig tot en met 31 december, met uitzondering van de feestdagen. Reserveren kan via info@hetpackhuys.nl of bellen naar 0118-67064. Uitverkoren bij een blindproeve- rij van 47 bockbieren op fles door het Biergilde De Dubbele Arend te Purmerends en het Geheim Ge nootschap Arendsnest te Amster dam. Een zwaar, robijnrood, iets zoet bier van 11 procent. Maar het is op. „Rond Amsterdam zijn nog wat flesjes", weet brou wer John de Vries. Een nieuwe brouwketel vol maken duurt een maand, dan is de lust in bock het publiek alweer vergaan. „Volgend jaar brouwen we geen 1600 liter maar 2500 liter", belooft Bubber- man. De brouwerij zint steeds op novi teiten. De Emelisser zomerbieren zijn populair bij de toeristen en in de streek, maar veel zware spe- ciaalbieren gaan naar Scandina vië, Italië, de USA en binnenkort naar Brazilië en Australië. Niet het nieuwe marshmallow-winter- bier met vanillesuiker dat hevig naar Jinglebells klinkt: voor bij Amerikaanse open haarden had dat vorige maand al op de boot moeten staan. Hazelnotenbock, ro- zijnenbock, met kaneel en ster anijs, en volgend jaar pompoen bockbier: Bubberman is niet wars van minder voor hand liggende ingrediënten. „Het is leuk af en toe iets anders te doen. Vorige week was ik op een beurs in Man chester. Daar bedacht ik om iets met cider te doen in het nieuwe zomerbier." Emelisse wil zich positioneren als internationaal merk, niet zozeer als streekproduct. „Dat is ook las tig, met ons eigen restaurant zijn we in de regio ook concurrent. Dan heeft andere horeca je bier niet snel op de tap." GOES - Aan de Woonboulevard aan de Marconistraat in Goes is donderdag 24 tot en met zaterdag 26 oktober een woonmarkt tot ne gen uur 's avonds. Er staan kramen van de deelne mende woonwinkels en er is een bier- en wijnproeverij, gratis fri tes en kroketten, een springkus sen en diverse presentaties en le zingen. Er is voor bezoekers ook een prijs te winnen: een opknapcheque voor de woonkamer ter waarde van 4500 euro. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 tl. )U- ?e 'ten T V OU- i- De urn chereri Het lesteam van Rijschool Walcheren voor de nieuwe elektrische auto waarin rijles wordt gegeven. Jolanda de Nooijer (rechts): „De elektrische auto kan een afstand van 120 kilometer afleggen en dan moet hij twee uur aan de lader. Elke leerling rijdt gemiddeld dertig kilometer." foto Ruben Oreel door Maarten Back MIDDELBURG - Rijschool Walcheren is gisteren begonnen met rijlessen in een elektrische auto met auto matische transmissie. Het is de eer ste rijschool in Zeeland die tot nu toe de overstap heeft gemaakt naar een auto die zich volledig op elektriciteit voortbeweegt. Jolanda de Nooijer door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De prijs voor de bes te Nederlandse lentebockbier, ge wonnen in april, moeten de Emelis- ser bierbrouwers nog uitgereikt krijgen. Dat gebeurt eind decem ber. Maar die van de beste herfst- bock van Nederland is ook al bin nen: afgelopen zaterdag kwam de eer toe aan het Imperial Doppel Bock van brouwmeester Kees Bub- berman. Emelisse is van plan om vol gend jaar geen 1600 liter maar 2500 liter bockbier te brouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27