De Reu: 'Er ligt een akkoord over een fusie' Carlos de Bourbon op Zeeuws energiecongres Even wennen commentaar ZEELAND 23 Meisje is weer welkom in klas na bedreigingen Op strand in neus gebeten Kunstproject en symposium over veiligheid in ggz de Bibliotheek De Reu: „Het idee om te fuseren hebben de instellingen zelfbe dacht. Beide instellingen kregen de opdracht van de provincie om in totaal 3,2 miljoen euro te bezui nigen. Vanuit de instellingen is toen gezegd: goed, maar dan wil len we dat de budgetkorting maxi maal 2 miljoen euro bedraagt." Die korting bedongen beide in stellingen omdat ze frictiekosten van een fusie niet zelf zouden kunnen dragen. In november vo rig jaar bereikten de Raden van Toezicht van Scoop en Zeeuwse Bibliotheek een definitief ak koord met de provincie over de sa mensmelting. Vanaf dat moment was de fusie beklonken. De pro vincie legde maximale druk op het samengaan door de fusie van Scoop en ZB alvast op haar bezui nigingslijstje te zetten. Gedeputeerde De Reu is dus en- nigszins verrast dat er nu zoveel weerstand naar buiten komt. De fusie moet er wat hem betreft hoe dan ook komen, want 'alle partijen hebben er mee inge stemd'. VLISSINGEN - Het twaalfjarige meisje dat via internet bedreigin gen uitte aan haar klas op de Vlis- singse basisschool De Wissel, is weer welkom in haar klas. Zij heeft gisteren, op de eerste schooldag na de herfstvakantie, met haar klasgenoten gesproken. Volgens directeur Lizo Koppejan is dat gesprek 'in goede orde' ver lopen. Het meisje is weer in de groep opgenomen en kan haar les sen op De Wissel blijven volgen. „Alle beschermende maatregelen zijn opgeheven. We willen nu de rust herstellen op school." Het strafrechtelijk onderzoek naar de bedreigingen loopt nog. MIDDELBURG - Hoe gaat Zeeland om met het landelijke Energieak koord? Welke kansen liggen er en hoe gaat de provincie om met be dreigingen zoals de sluiting van de kolencentrale in Borssele, waar aan minister Kamp van Economi sche Zaken vooralsnog vasthoudt? Deskundigen zullen woensdag in Goes proberen die vragen te be antwoorden tijdens een Zeeuwse energieconferentie die de Sociaal Economische Raad Zeeland op touw zet. Speciale gast prins Carlos de Bour bon Parma legt als voorzitter van de Stichting Nederland krijgt Nieuwe Energie uit, wat het ak koord betekent voor duurzame groei. Hoogleraar Tim Haagen van de TU Delft schetst de ener gievoorziening van de toekomst. Marten Wiersma, voorzitter van Zeeuwind, gaat in op kansen voor windenergie op land en in zee. Di recteur Ad Louter van EPZ be schouwt het besluit de kolencen trale te sluiten, waarmee het plan die om te bouwen tot biomassa centrale verkeken lijkt. Tot slot kijkt CEO Willem Huis man van Dow Benelux naar de concurrentiepositie van de Zeeuwse procesindustrie, die door de schaliegaswinning in de VS onder druk staat. SCHARENDIJKE - Een 2i-jarige Zie- rikzeeënaar heeft zondagmiddag rond drie uur een ernstige ver minking van zijn neus opgelopen bij een ruzie op het strand van Scharendijke. De man liet zijn hond uit, toen die naar de terriër van een 65-jarige Ouddorper ren de. Deze man hield met zijn been de aanstormende hond op af stand. Daarop ontstond een vecht partij tussen de mannen, waarbij werd geschopt en geslagen. De Ouddorper verklaarde tegenover de politie dat hij in een verwur ging werd genomen en daarbij let terlijk van zich af heeft gebeten. Beide mannen hebben aangifte van mishandeling gedaan. De poli tie zoekt getuigen. Verstand en gevoel. Daarom draait het bij de fusie tussen de Zeeuwse Biblio theek en Scoop. Het verstand van alle betrokkenen zegt dat beide instellingen minder hoe ven te bezuinigen als ze samen werken. Het gevoel van de bieb- medewerkers zegt dat het be lang van hun werk dreigt te worden miskend. Hun angst zal ook voortkomen uit ondui delijkheid over de taak en de omvang van de bibliotheek van de toekomst. Verder hebben snelle wisselingen in de direc tie niet echt geholpen. Zeker is dat de Zeeuwse Biblio theek het met minder geld moet doen en bovendien zich zelf opnieuw moet uitvinden. In dat proces is het goed om de deuren wijd open te gooien en alle kansen aan te grijpen. De samenwerking met Scoop is een goed begin. Zelfs als dit uit mondt in een verstandshuwe lijk en zelfs als dit met enige vertraging wordt geconsu meerd omdat een van de part ners wat langer moet wennen. Executieverkoop Be\astingdienst KLOETINGE - In de oude separeer- ruimte van Emergis in Kloetinge zijn zondag 27 oktober kunstwer ken te zien die gemaakt werden in het kader van het project Open Up. Beeldend kunstenaar Loes Hee- bink nam vier weken geleden haar intrek in de voormalige sepa- reerruimte en liet zich inspireren door de omgeving en gesprekken met cliënten, medewerkers en an dere belangstellenden die binnen liepen. Kunst werd in dit project ingezet om het gesprek aan te gaan over eenzame opsluiting in de geestelijke gezondheidszorg. Wie de werken wil zien, kan van 13.00 tot 15.30 uur terecht in de oude separeerruimte van afdeling 23 van Emergis, aan de Oostmo lenweg 101 in Kloetinge. Maandag 28 oktober wordt het landelijke project Open Up afge sloten tijdens een symposium over veiligheid in de ggz, 'Vrou wen en kinderen eerst'. Van 9.30 tot 17.00 uur zijn er lezingen, dis cussies en filmpjes over onder meer medische aansprakelijkheid, strategie en beleid en brand- en terreinveiligheid. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 MIDDELBURG - Dat hij als een mario nettenspeler de fusiepartners de Zeeuwse Bibliotheek en onder zoeksinstituut Scoop aan een touw tje heeft, is volgens gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) een sprookje. Hij is dus niet de kwade genius, zoals sommige medewer kers van de Zeeuwse Bibliotheek geloven. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Zie tevens www.domeinenrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23