Italië in de uitverkoop! Profiteer van absolute bodemprijzen! Beperkt plaats: VOL VOL! Rome, Sorrento Napels stipreizen.nl ...grensverleggend! fehp) 1 Vakbonden hervatten cao-overleg grootmetaal ECONOMIE 15 De tandarts begint met Ixorg. Dat is een 'spaarpot' waarmee de patiënt kan sparen voor zijn tandartsrekeningen. w°rmaa *e/C6 IJl De vakbonden hervatten van daag de onderhandelingen over de cao voor de grootme taal. Metaalwerkers houden al sinds zo september iedere maandag en vrijdag stakingsac ties voor betere arbeidsvoor waarden. De bonden hebben nu het idee dat werkgevers hierdoor 'in beweging zijn ge komen'. De metaalwerkers wil len onder meer loonsverho ging en invloed op hun werktij den. Werkgeversclub FME-CWM vindt het 'goed nieuws' dat de vakbonden terugkeren naar de onderhandelingstafel. „Stakin- 'AF-KLM laat belang in Alitalia verwateren' Air France-KLM lijkt niet van plan meer geld in Alitalia te ste ken, omdat het Italiaanse be drijf geen concrete plannen heeft voor een herstructure ring. De verwatering van zijn belang van 25 naar 11 procent die hieruit voortvloeit, neemt de Frans-Nederlandse lucht vaartgroep voor lief. Dat meldt de Franse krant Les Echos. Ook andere investeerders zouden twijfels hebben over de levens vatbaarheid van Alitalia, dat vo rige week van aandeelhouders toestemming kreeg voor een kapitaalplan dat een half mil jard euro moet opleveren. gen zijn slecht voor de bedrij ven, de sector en de werkgele genheid", zegt FME-voorzitter Ineke Dezentjé Hamming. Gis teren hebben in Veldhoven, Et- ten-Leur en Sneek opnieuw en kele honderden metaalwerkers het werk neergelegd. FNV Me taal gaat door met de voorberei dingen voor nieuwe stakingsda gen. In de grootmetaal werken 150.000 mensen in onder meer de automobielindustrie, me taalgieterijen, truckbouw, scheepsbouw, chips- en halfge leiders, vliegtuigbouw, machin efabrieken en als toeleveran cier. Meer winst Akzo AkzoNobel heeft in het derde kwartaal van dit jaar het be drijfsresultaat zien stijgen (tot 303 miljoen euro), onder meer als gevolg van hogere volumes en lagere herstructurerings lasten. De omzet ging wel om laag, naar 3,78 miljard euro. Directeur mag blijven Frans van Westen, interim directeur van Greenchoice, mag blijven. Dat bepaalde de Ondernemingskamer. De op richters van Greenchoice wil den hem weghebben, maar vol gens de kamer is dat niet in het belang van het bedrijf. NIEUWEGEIN - Patiënten kunnen voortaan bij hun eigen tandarts 'sparen' voor hun behandelings- kosten. Ixorg heet de 'verzekering' die tandartsen sinds gisteren aanbie den aan hun patiënten. Het is een combinatie van een 'spaarpot' en een calamiteitenverzekering met site voor financiële producten, vindt dat je beter zelf mét rente geld opzij kunt zetten voor de tandarts, ook voor eventuele cala miteiten. „De kans dat je in tien jaar door een ongeval tandartskos ten maakt, is uiterst klein", vindt Bob Guns van Independer. Zelf sparen kan uiteraard, zegt Bel- jaars. „Maar heeft iedereen die dis cipline? Als je een nieuw mobiel tje nodig hebt is het moeilijk om van dat spaarpotje af te blijven." Beljaars vindt dat er 'te weinig in novatie is bij tandartsverzekerin gen'. Tlissen 2008 en 2012 is de premie van tandartsverzekerin gen met 20 procent gestegen. Dat is 2,5 keer meer dan de stijging van de tandartstarieven, blijkt uit recent onderzoek van de Vereni ging van Arts en Auto (VvAA). Volgens Independer wordt de aan vullende tandartsverzekering al leen maar duurder als er minder mensen gebruik van maken. v Vorig jaar ontstond groot rumoer over de kosten van mondzorg. Tandartsen mochten vanaf 1 ja nuari 2012, bij wijze van experi ment, drie jaar lang hun eigen ta rieven vaststellen. Al snel bleek dat sprake was van sterk stijgende tarieven, hetgeen overigens door de NMT werd bestreden. Volgens Zorgvisie stegen de tandartstarie ven in 2012 gemiddeld 10,7 pro cent. Het experiment met vrije ta- rieven is na veel rumoer per 2013 beëindigd. een dekking van maximaal 10.000 euro. De Consumentenbond is blij met de extra keuze die patiënten nu krijgen; Independer, dat verzeker den aanraadt hun aanvullende tandartsverzekering op te zeggen, vindt Ixorg 'geen verstandig pro duct'. Independer vindt dat men sen beter zélf geld apart kunnen zetten voor de tandartsrekening. Via Ster-spotjes, sociale media en de tandarts wordt de komende maanden reclame gemaakt voor deze nieuwe dienst. De tandart sen willen met Ixorg een alterna tief bieden voor het groeiend aan tal mensen dat de aanvullende tandartsverzekering de deur uit doet. In 2006, bij de introductie van de basisverzekering, koos 90 procent van de verzekerden met een aan vullende verzekering nog voor dekking van de tandartskosten. Dit jaar is dat gedaald tot 66 pro cent. „Als dat in dit tempo door gaat, komen we volgend jaar uit op 50 procent", zegt Toine Bel jaars, directeur van Ixorg. Ixorg is opgezet door de Neder landse Maatschappij ter bevorde ring van Tandheelkunde en Info- medics, dat voor veel zorgverle ners de facturering doet. Slechts één op de drie patiënten zonder tandartsverzekering bezoekt ieder jaar de tandarts. Beljaars: „Men sen geven per jaar meer uit aan de kapper, dan aan de tandarts." Ixorg-klanten moeten verplicht één keer per jaar naar de tandarts. Ixorg wil binnen twee jaar 300.000 klanten werven. „Het po tentieel is één miljoen klanten, blijkt uit onderzoek", zegt Bel jaars. Ixorg heeft 100.000 klanten nodig om quitte te spelen. Verzekerden van Ixorg 'sparen' minstens 2 euro per maand. Daar naast betalen ze 4,85 euro per maand voor de dienstverlening en de premie van de calamiteiten verzekering. „Want als je implan taten nodig hebt, omdat je voor tanden bij een val van de fiets zijn beschadigd, kun je zomaar duizenden euro's kwijt zijn. Geen aanvullende verzekering die dat dekt." Hoeveel van die 4,85 euro be stemd is voor de calamiteitenpre mie wil Beljaars niet zeggen. Ixorg vergoedt geen rente op het spaartegoed, maar klanten mogen wel kostenloos 240 euro rood staan per jaar. Ook kan de reke ning gespreid worden betaald en kan het spaartegoed van andere gezinsleden gebruikt worden om de rekening te voldoen. Wie ver trekt bij Ixorg krijgt het overgeble ven tegoed uitgekeerd. Independer, de vergelijkingsweb- DINSDAG 22 OKTOBER 2013 complete 8-daagse rondreis Vertrek nov. t/m mrt. Inclusief: vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, verblijf in goede middenklasse hotels met ontbijt en deskundige Nederlandssprekende reisleiding. Maak onder meer kennis met de 'Eeuwige Stad' Rome, het historierijke Napels en het schiereiland Sorrento tijdens deze geweldige 8-daagse rondreis! Laat u verrassen door de mooiste bestemmingen van Italië. Profiteer nu van een absolute stuntprijs! Zie stipreizen.nl/itrsn WrtreknoTt/m feb. Last-minute ingekocht met kortingen tot wel 300 p.p.! Bezoek in 8 dagen alle Italiaanse hoogtepunten zoals Pisa, Rome. Florence en Siena. Normaal betaalt u al gauw 699, wij kunnen u deze reis al aanbieden voor de absolute stuntprijs v.a. 399 en dat is inclusief vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, verblijf in goede middenklasse hotels met ontbijt en deskundige Nederlandssprekende reisleiding. Zie stipreizen.nl/itrtr boek online of bel met 020 - 66 22 222 Tandarts stapt in verzekering UTRECHT PARIJS AMSTERDAM AMSTERDAM door Chris van Alem 6,85 Wie met Ixorg start, is per maand 6,85 euro kwijt. De minimale inleg om te sparen voor tandartskosten is 2 euro per maand; de overige 4,85 gaat op aan dekking voor calamiteiten. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15