Debutant van 81 jaar wint toernooi in Hoek Marli Prins houdt punt vast voor Terneuzen Volleybalsters Savok gaan goed met de druk om SPORT 13 Rapide dwingt nacompetitie af Hockeyers van Olympia winnen inhaalwedstrijd Fraaie zege voor Novitas ■L 4_ V. w Na een jaar afwezigheid is dit jaar de korte cross terug op het pro gamma. Luuk Balkenende (AV'56) heerste op de korte af stand van 2800 meter en hield SAS VAN CENT - De volleybalsters van Savok boekten in de eerste klasse de eerste overwinning. In Sas van Gent werd de tweede keus van WS'92 met lege handen naar huis gestuurd: 4-0 (25-20, 25-17, 25-20, 25-20). Savok kreeg door de zege aanslui ting met de staart van de midden moot. De Sasse equipe speelde niet groots, maar had de hele wed strijd het heft in handen. De be zoekers gaven hard werkend flink tegengas, maar Savok kwam in geen enkele set in de problemen. „We wisten op voorhand dat er ruim gewonnen moest worden", zei trainer Luc Chinitor. „We zijn goed met de druk omgegaan." Door een 4-0-overwinning bij Switch'89 klommen de volleybal lers van Forza met een grote sprong naar de derde plaats in de promotieklasse B. daarbij Ruden Grim (Eindhoven Atletiek) en Job de Brouwer (RK- HAV), vorig jaar winnaar van de lange cross, achter zich. Bij de vrouwen korte cross ging de zege naar de Belgische Veronique Hers- schens. Voor de start van de Elder schanscross werd het sponsorcon tract voor de competitie getekend door waarnemend coördinator Eenentachtig jaar oud of eenen tachtig jaar jong? Hoe dan ook, Lu cien Reunis won in Hoek als de butant onverwacht het persoon lijk kampioenschap driebanden van de ZVB. De Clingenaar biljart naar eigen zeggen al vanaf zijn 22e, maar speelde nooit voor de KNBB en deed ook nooit mee aan finales. „Nu werd ik overgehaald eens mee te doen en dat heb ik ge daan. Ik had natuurlijk nooit ver wacht te winnen, maar dat ge beurde toch. Ik vond het best leuk om mee te doen en ik ga daar ook maar mee verder dacht ik zo." De nestor van het gezelschap speelt ook nog bij de senioren in Malper- tuus in Clinge. Het toernooi in Hoek werd in vier. poules van vier spelers gespeeld en de poulewinnaars gingen naar de halve finale. Dat waren Fred de Koning uit Hoek, Lucien Reunis uit Clinge, John Bakker uit Hoek en Luc Yzewijn uit Clinge. De tweestrijd tussen beide dorpen in de halve finale leverde Reunis en De Koning als finalisten op. Reu nis versloeg Bakker en De Koning velde het vonnis over Yzewijn. In de finale bleek Reunis met 18-11 in 22 beurten de sterkste en kreeg de beker uit handen van organisa tor Bram de Kraker. De derde plaats was uiteindelijk voor John Bakker, voor Yzewijn, Julien Albicher (Philippine) en Peter Rijk (Walsoorden). Wil Zweemer en sponsor Floris Jan Koole. Koole heeft aangege ven in de toekomst in de Zeeuw se crossen meer trail-aspecten te willen zien. HULST - Door de 4-2-winst op Zundert hebben de hockeyers van Rapide de eerste plaats in de voor competitie van de vierde klasse veiliggesteld. Daardoor is het team gerechtigd om aan het einde van dit seizoen deel te nemen aan een nacompetitie voor promotie. De zege tegen Zundert kwam moeizaam tot stand. Rapide mis te scherpte voor het doel en moest door het missen van kan sen lang strijd leveren om de winst veilig te stellen. Na twintig minuten scoorde Lars van Taten- hove op aangeven van Egbert de Bakker. Even voor de rust counter de Zundert enigszins verrassend naar 1-1. In de tweede helft was Rapide effectiever. Na voorberei dend werk van Lars van Tatenho- ve zorgde Martijn Burm voor 2-1 en Quinten Missiaen voor 3-1. Tien minuten voor tijd keerde de spanning terug (3-2), maar Van Ta- tenhove had het laatste woord. terneuzen - De voetbalsters van Terneuzen speelden zondag in de derde klasse met 1-1 gelijk tegen Gilze. In de vierde klasse verraste Hontenisse met een 3-1-overwin- ning tegen koploper Moerse Boys. Ook FC Axel behaalde een royale 4-1-zege op Baronie. In de vijfde klasse was Vogelwaarde in de der by met 2-5 te sterk voor Hulster- loo. Derde klasse. Terneuzen-Gilze 1-1 (1-1): Een terechte uitslag na een matig duel. Senne Oerlemans zette de Brabantse ploeg op voor sprong, maar nog voor de rust be nutte Mandy Kloonen voor Ter neuzen een strafschop: 1-1. In de tweede helft waren er nog kansen. Keepster Marli Prins on derscheidde zich bij Terneuzen met goede reddingen en stond geen treffers meer toe. MAASSLUIS - Door een knappe 3-2-zege in het uitduel bij Ever green zijn de hockeyers van Olym pia de degradatiezone voorlopig ontvlucht in de derde klasse. Dit duel, dat vorige week afgelast werd, was aanvankelijk verscho ven naar zondag 8 december maar werd op aandrang van de hockey- bond alsnog eerder gespeeld. Halverwege stond het 1-1. Voor Olympia scoorde Bob Warringa op aangeven van Thibault de Croocq. In de tweede helft warén de bezoekers beter. De Croocq maakte 1-2, waarna een treffer van Gijs Schueler werd afgekeurd. Dat was uitstel van executie, want Tim Boerbooms zorgde voor 1-3. Ondanks de 2-3 kwam Olympia niet meer in problemen. HULST - De handbalsters van Novi tas 2 behaalden in de vierde klas se een fraaie 11-8-overwinning bij HVM 2. Bij de rust was de stand 3-4 in het voordeel van de Hulster ploeg. Bij Novitas blonken keepster Manue- la de Jonge en Carla Salles uit. Score Novitas: Caroline Burm 4, Patri cia Bel 3, Carla Salles 3, Patty van Ker- ckhoven 1 MAANDAG 21 OKTOBER 2013 steeds gepolijster Tommy Staal voert de kopgroep aan in de Elderschanscross. Hij wordt aanvankelijk op de voet gevolgd door Erwin Harmes en Erwin Adan, maar beiden moeten Staal al snel laten gaan foto Mark Neelemans i- r- e- door Joop van den Oudenhoven HOEK - Biljarter Lucien Reunis uit Clinge is winnaar geworden van de eindstrijd driebanden klein van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond (ZVB). Hij versloeg in de finale Fred de Koning uit Hoek. door Aector Dooms Vierde klasse. FC Axel-Baronie 4-1 (4-0). Alissa Huijsmans 1-0 en 2-0, Saskia Blommaert 3-0, Silke Corsters 4-0. Moerse Boys-Hontenisse 1-3 (0-0). Katrien de Visser 0-1 en 1 -2, Fanny Koole 1-3. Vijfde klasse. Hulsterloo-Vogelwaar- de 2-5 (1-3). Marianne de Cock 1-0, Stefanie de Schepper 1 -1Elodie Nafa 1-2, Francis Collet 1-3, Marianne de Cock 2-3, Kim de Caluwé 2-4, Tessa Cornelissens 2-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65