Peter de Vet hijgt en puft naar tweede plek Korfballers Swift pakken herfsttitel Scheldesport houdt stand in hectisch slot 12 SPORT ELDERSCHANSCROSS Schouwse atleet duldt weinig tegenstand in eerste wedstrijd voor crosscompetitie. v- L De twaalf kilometer lange loop door het poldergebied rond Nieuw-Namen was erg zwaar ge weest en had het uiterste van De Vet gevergd. Desondanks was de Zeeuws-Vlaming tevreden over zijn prestatie waarin hij amper één minuut toegaf op winnaar Van Guyse. Peter de Vet is al jarenlang actief als atleet in voornamelijk de regio nale wedstrijden. Met name de laatste paar jaar weet de Axelaar goed te scoren met plaatsen bij de eerste tien. „Dat is een gevolg van vooral serieus blijven trainen. Ge lukkig kan ik nog al eens samen met een andere loper gaan trai nen", heeft De Vet al eens opge merkt. Zaterdag bleek het vooral een erg lastige wedstrijd in de open pol ders. Met name de vrij straffe wind had veel van hem gevraagd. „We hadden de wind zowat twee derde van de loop tegen. Dan heb je amper tijd om even tot rust te komen. Het was voor mij in ieder geval behoorlijk zwaar", vertelde hij. Hij kon bijna niet geloven dat Jordy van Guyse zo rustig had ge lopen. „Ik had het idee dat hij zich nog niet voluit gaf, zo gemak kelijk als hij er vandoor ging", al dus De Vet. Dat laatste bleek het geval: voor Van Guyse was het niet meer dan een opwarmertje voor een loop op zondag. Cathy Poppe uit Terneuzen was de rapste bij de vrouwen op de middenafstand, 7400 meter. Maassluis-Swift 15-17: Zes minu ten voor tijd leek het nog even spannend te worden voor Swift. „Volgens mij speelden sommige spelers van Maassluis de wed strijd van hun leven. Op den duur vloog elke bal binnen", merkte Swift-coach Dennis Plantinga op. Toch scoorde Swift in de laatste minuten nog tweemaal, wat de Middelburgers de volle winst op leverde. „Dat toont de volwassen heid van de ploeg aan", aldus Plantinga. Atlas-Ventura Sport 14-11: Vol gens Atlas-coach Edwin Machiel- se was de zege verdiend, maar ging het niet gemakkelijk. „We misten te veel kansen. Toch ble- yen we positief." Atlas ging met een 8-7-voorsprong de rust in. Na de pauze kwam de ploeg niet meer in gevaar. Stormvogels-Good Luck 12-7: Stormvogels won verdiend, maar miste te veel kansen. „We hadden het in de eerste helft al af moeten maken", stelde coach Wim Alla- art. „Verdedigend stond het goed, maar de bal wilde er maar niet." Na de pauze (4-4) liep Stormvo gels snel uit naar 10-5. AARDENBURG - Al vanaf zijn pupil- lentijd wordt Tommy Staal een ongeslepen diamant genoemd. En steeds meer wordt de Schouwse atleet gepolijst. Die conclusie kan niet alleen getrokken worden door zijn overwinning zaterdag in de 22e editie van de Elder- schanscross in Aardenburg. Een aantal weken geleden verbe terde hij op het NK in Utrecht ook al het twaalf jaar oude A-re cord van Edwin de Leeuw op tien kilometer (goed voor zilver) en presteerde hij uitstekend op de vier mijl in Groningen. „Dat was een ijzersterk bezette wedstrijd en leuk om aan de start te staan met een topper als Haile Gebrse- lassie." Staal finishte als tweede junior en als zestiende overall, an derhalve minuut achter zijn idool. Zowel in Utrecht als in Gro ningen was bij de junioren alleen CROSSCOMPETITIE Bart van Nunen hem te snel af. In de eerste van vijf rondjes, met een totaal van negen kilometer, nam Erwin Adan (Dynamica) even de leiding gevolgd door Tom my Staal en Erwin Harmes. Bij het ingaan van de tweede ronde nam Staal de leiding over van Adan en moest Harmes flink knokken om de aansluiting niet te verliezen. David Schrier (Dyna mica), Eric Wolfert (Flakkee) en Robbert Meeuwsen (AV'56) ke ken af snel tegen een flinke achter stand aan. In het verdere verloop vergrootte Staal zijn voorsprong om in 31 mi nuten en 36 seconden de eerste wedstrijd voor de Koole Sport Crosscompetitie op zijn naam te schrijven. Harmes gaf een halve minuut toe en Adan verdedigde zijn derde po diumplek met verve. David Schrier viel net buiten het po dium en Wolfert moest toezien dat twee masters H35 - Niels Goudswaard en Maarten Hart- hoorn - net voor hem finishten. „Ik hoop dat ik de verplichte vijf wedstrijden kan meedoen", liet winnaar Staal weten, die door het vele werk voor zijn studie indus trieel ontwerper minder tijd aan zijn training kan besteden. Bij de vrouwen nam Zeeuws kam pioene Laurey van den Berge (Flakkee) meteen de leiding met Esther Platteeuw (Scheldesport) en Frédérique Versluijs (De Wie lingen) in de eerste ronde nog op haar hielen. Al snel loste Van den Berge haar tegenstandsters. Platteeuw keek al snel tegen een achterstand van tweehonderd meter aan om uit eindelijk ook nog Versluijs, win- nares van het zilver op het NK masters op de tien kilometer, voorbij zag komen. In kader van de vernieuwing kun nen dit seizoen ook junioren A meedoen aan de langste afstand, maar in Aardenburg lieten ze ver stek gaan. Met nog 37 seconden op de klok verdedigde Scheldesport een 53-50-voorsprong. De thuisploeg hield nog vier speelsters over, om dat Maaike Casteleijn en Anneke de Clerck door een te grote fou- tenlast naar de kant moesten. De tegenstander uit Waalwijk deed zichzelf door domme acties de das om. Door een technische en een opzettelijke fout aan Brabant se kant scoorde Scheldesport uit de toegekende vrije worpen nog drie keer. Tot opluchting van Van Ham. „We hadden door omstan digheden slechts zes speelsters, terwijl de tegenstander met zijn tienen was. Ze verzuimden echter door te wisselen, zodat we stand konden houden." Bij de rust namen de Terneuzen- se basketbalsters een 26-23-voor- sprong, maar na de derde periode was de stand gelijk: 41-41- In de laatste periode bleef Langstraat in een te laag tempo spelen om Scheldesport echt pijn te kunnen doen. Bovendien miste de jonge Brabantse ploeg te veel vrije wor pen. Dat stond in schril contrast met de Spaanse Julia Fuertes Ca- bello die voor Scheldesport elf van de dertien vrije worpen be nutte. In de slotfase hield Schelde sport onder aanvoering van Danielle van den Heuvel en Fuer tes Cabello het hoofd koel. "J door Wim de Vos NIEUW-NAMEN - Het verschil was groot, zaterdag kort na de aan komst van de Hulsterloo-loop in Nieuw-Namen. Daar waar de Bel gische winnaar Jordi van Guyse breed lachend en schijnbaar nauwe lijks vermoeid zijn verhaal stond te vertellen, stond de als tweede gefi nishte Peter de Vet uit Axel behoor lijk te puffen en te hijgen. door Len Wolters MIDDELBURG - De korfballers van eersteklasser Swift hebben de eer ste seizoenshelft van de veldcom- petitie afgesloten als koploper. De Middelburgers wonnen zaterdag met 15-17 van Maassluis. Tommy Staal door Sjaak Sinke Luctor-Tjoba 411-8. Scores Luctor: Adrie de Jonge 3, Pieter Kousemaker 3, Hans Verlinde 1, Jasper de Pooter 1, Eline Jansen 1, Karlijn den Hollander 1, Marit de Kok 1. De Elderschanscross was zaterdag de eerste van zeven wedstrijden in de Koole Sport Crosscompetitie. Volgende week zaterdag staat de tweede wedstrijd geprogram meerd: de Moerschanscross in Hulst. Het resterende programma is als volgt: 2 november Moerschanscross 14 december Inkelcross 18 januari: Deltacross 25 januari: Scheldesportcross 15 februari: Grevelingencross 1 maart: Kustcross door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport wonnen zaterdag in de eerste klasse rayon zuid na een enerverend duel met 56-50 van BC Langstraat Shooters. In Terneuzen besliste de ploeg van coach Martin van Ham het duel in een hectische slotfase. - 11' 1 ml Elsemiek Kruijsse (rechts) is namens Scheldesport aan de bal, haar zus Marjolijn fluit. Elsemiek Kruijsse maakte te gen Langstraat elf punten. Julia Fuertes Cabello was topscoorster met 23 punten, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64