Robin Mariman neemt Koewacht op sleeptouw Regen aan kaarten bij Corn Boys- IJzendijke m SPORT 9 goede actie. Timon van der Hooft, die als diepste spits stond opge steld, kon zijn productieve bui te gen MOC'17 en RCS geen vervolg geven. Van der Hooft werd slechts één keer in stelling ge bracht. Het bleek achteraf de bes te kans voor Terneuzen. WSC-doelman Jacky den Bol wist de inzet in de korte hoek te keren. De aanvaller werd door Naudts vrijgespeeld, maar kon de bal niet goed onder controle krijgen. „Ik nam de bal niet lekker mee. Ik speelde niet goed. Ik miste de bal len van de zijkanten, die er in de andere wedstrijden wel kwamen. WSC was gewoon kwalitatief be ter", gaf Van der Hooft toe. WSC dicteerde vanaf het begin de wedstrijd en creëerde kansen. De grootste mogelijkheid was voor Arif Tlirkyilmaz, maar de slappe inzet werd van dichtbij ge pareerd door Wondergem. Het manco van Terneuzen, waar Rem- co van Leeuwen ontbrak, was dat men te weinig in het strafschopge bied van de tegenstander kwam. Nadat een inzet van De Voogd voorlangs ging, profiteerde Yorik Hulsman van een slordig balver lies bij Terneuzen. De middenvel der schoot zijn ploeg naar de i-o-voorsprong. Na rust verving Jarno Waebeke bij Terneuzen de geblesseerde Gieljan Everaert, maar de aanvallende impulsen bleven uit. Het spel van de Bra banders oogde na rust minder, maar ze kregen wel de beste kan sen. Doelman Wondergem ver richtte uitstekende reddingen. Een kopbal van Naudts ging nog over. Voor de rest maakte Terneu zen een machteloze indruk. „De inzet was goed, maar het voetbal moet beter", stelde Ottens. Schoondijke-Koewacht 3-6: De thuisploeg nam drie keer een voorsprong en zag Koewacht even vaak weer langszij komen via Robin Mariman. Pas na de 3-3 in de 55e minuut, namen de be zoekers voor het eerst een voor sprong via een treffer van Jens Vaerewijck: 3-4. Schoondijke kreeg hierna weer wel meer balbe zit, maar creëerde weinig kansen. Na de 3-5 van Wout Rozijn was de wedstrijd dan ook beslist. Met de 3-6 bracht Robin Mariman zijn dagtotaal op vier. Naast een eigen doelpunt van Koewacht waren Andrew Wesbeek en Arek Nikolaj- zcyk trefzeker namens de de thuisclub. Jong Ambon-Sluiskil (restant) 6-2: De eerder verkregen 3-1-voor- sprong van de Middelburgers kwam in de nog resterende vijfen twintig minuten geen moment meer in gevaar. Ricardo Telussa, Martin Waisapy en Björn Lange- veld bouwden de voorsprong ver der uit naar 6-1. Pas in de slotfase maakte Shegbert van Uytrecht er vanaf de stip 6-2. Breskens-RLA W. 2-0: Breskens verzuimde na de snelle openings treffer van Kjell Verschorre (1-0) nog voor rust verder afstand te ne men. De tweede helft waren de ploegen meer aan elkaar gewaagd, met opnieuw de beste mogelijkhe den voor de thuisploeg. Een kwar tier voor het einde stelde doel man Roy den Dunnen vanaf elf meter de zege voor zijn ploeg vei lig: 2-0. Biervliet-Vogelwaarde 2-0: Doel man Bas Verdurmen hield voor rust de nul, al had hij hiervoor één keer hulp op de lijn nodig bij een inzet van Ben Ongenae. Na de pauze hadden de bezoekers enige tijd het initiatief. Gaande weg nam Biervliet het heft weer in handen. In het laatste kwartier leidde dit via treffers van Gokhan Ersahin en Eric Dieleman tot de eerste seizoenszege: 2-0. Oostburg-Zeeland Sport 2-1: Een sterk gestart Zeeland Sport stuitte in de beginfase een aantal keer op een sterke doelman Jeroen Ram- mant. Toen Oostburg gaandeweg de eerste helft het initiatief over nam, voorkwam zijn collega aan de andere kant, Robin Jilleba, lan ge tijd dat er werd gescoord. Pas na een uur passeerde Rick Maen- hout met een vrije trap de Vlis- singse doelman: 1-0. Na de 2-0 via Justin Malcorps in de 84e minuut leek de buit binnen voor de thuis ploeg. Vanaf elf meter bracht jeroen Bosgra echter al snel de spanning terug (2-1), waarna de extra tijd nog wel kansen, maar geen doelpunten meer opleverde. Vosmeer-BW'63 1-3: De bezoe kers waren de bovenliggende par tij, maar wisten weinig kansen te creëren. Desondanks stond er hal verwege de tweede helft een 0-3-stand op het bord door tref fers van Tolga Kurtoglu en Sinan Yildiz (2x). Kort hierna kwamen bij de thuisploeg Jeremy Stolwijk en Sylvester van Willigen als in valler in het veld, wat het spel ten goede kwam. De laatste maakte er in de 80e minuut uit een vrije trap 1-3 van, maar even later kwam Vosmeer met tien man te staan na het tweede geel voor You- rie den Hollander. Corn Boys-IJzendijke 0-3 (0-0): Hoewel het een redelijk sportieve wedstrijd was, haalden beide ploe gen het einde niet voltallig. Leroy Maas (Corn Boys) en Bas Wier- sum pakten twee gele kaarten. Daarnaast vielen er nog twaalf ge le prenten. Koploper IJzendijke trok in het kaartenfestival aan het langste eind. Dwight van Hulle bracht zijn ploeg aan de leiding, daarna scoorde Job Wiersum tweemaal. Een doelpunt van Lode- wijk van Keeken werd nog afge keurd wegens buitenspel. Corn Boys kreeg nog een goede kans via Sebastian de Meijer, maar faal de oog in oog met keeper Sander Tazelaar. Volharding-Terhole 3-1 (2-1): Ter hole pakte ook tegen Volharding geen punt. Roy Ars zette de club uit Ovezande al vroeg op voor sprong, voordat Kevin van Iersel het verschil verdubbelde. Bas de Rijcke deed namens de Zeeuws-Vlamingen iets terug. Ook na de pauze had Volharding het betere van het spel. Dat resul teerde in de 3-1, opnieuw ge maakt door Van Iersel. Sluis-Graauw 2-1 (1-0): De thuisclub voegde zijn tweede drie punter aan het totaal toe. In de eerste helft had Sluis duidelijk een overwicht, dat alleen door Benny Pladdet in een doelpunt werd uitgedrukt. Na een halfuur kopte hij raak. Na de pauze kwam Graauw beter in de wedstrijd en kreeg het een aantal mogelijkhe den. Die leverden niets op, waar door Sluis overeind bleef. Vlak voor tijd haalde Koen Quaak van afstand flink uit: 2-0. Dimitri He- ijerman bracht Graauw in blessu retijd nog dichterbij, maar verder kwam het niet. Vivoo-Hansweertse Boys 5-2 (4-0): De ploeg van trainer Mar cel van Duijn beleefde in de eer ste helft een complete off-day. Het speelde een slappe eerste drie kwartier, waardoor Hansweertse Boys tegen een terechte 4-0-ach- terstand aankeek. Dave de Crom en Dimitri Ceupens scoorden tweemaal. Na de pauze kwam Hansweertse Boys beter voor de dag. Aleksan- dar Veljanoski bracht zijn ploeg binnen tien minuten dichterbij. Daarna hadden de Bevelanders kans op meer, maar de goal viel juist aan de andere kant. Bas van der Heijden besliste de wedstrijd. Twintig minuten voor tijd scoor de Veljanoski nog wel de 5-2, maar daar bleef het bij. Terhole wint voor de 56e keer op rij niet. Volharding, dat nu vier punten meer heeft, is met 3-1 te sterk. MAANDAG 21 OKTOBER 2013 V- V ili'. y* v k4 kv .-••V -3- 'C'.- -3V - Timon van der Hooft (midden) wordt fel op de huid gezeten door twee spelers van WSC. foto Mark Neelemans MIDDELBURC - Oostburg nestelde zich in de vierde klasse A van het zondagvoetbal dankzij een 2-1-ze- ge op Zeeland Sport weer naast koploper Clinge. Jong Ambon, dat het restant van de wedstrijd tegen Sluiskil moest afwerken, maakte geen fout en volgt op drie punten met nog een wedstrijd tegoed. Robin Mariman was op dreef en nam bij Koe wacht vier van de zes doelpunten voor zijn rekening. door Bob Maes MIDDELBURC - IJzendijke blijft kop loper in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Gisteren werd de lastige uitwedstrijd tegen Corn Boys in winst omgezet. Na een 0-0-ruststand werd na de pauze het verschil gemaakt: 0-3. Het kel derduel tussen Volharding en Ter hole eindigde in een 3-1-overwin ning voor de thuisclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61