Zwaarbevochten zege zaalvoetballers Sranang Kloetinge dwaalt op 'Wembley' SPORT 7 Het dieptepunt werd zaterdag be reikt. Kloetinge ging onderuit bij nummer laatst FC 's-Gravenzan- de (3-1). Het was een pijnlijke af straffing, temeer omdat de Zuid-Hollandse opponent tot za terdag nog geen enkel punt had verzameld en ook nog maar twee treffers had geproduceerd. De ontgoocheling na afloop was dan ook groot. De kleedkamer deur bleef lang dicht. „Maar er is geen reden tot paniek", stelde trai ner Diederik Hiensch later. „Het is nu zaak om de boel bij elkaar te houden en te zorgen dat het niet in de koppies gaat zitten." Zaterdag op het fraaie sportpark van FC 's-Gravenzande, liefko zend het Wembley van het West- land genoemd, leek het er ver dacht veel op dat de onzekerheid al in Kloetinge was gevaren. De Bevelandse ploeg, die zeven spe lers wegens blessures miste, was besluiteloos. Daarnaast misten veel spelers vorm. Ruben Holle mans was in de voorbereiding een degelijke kracht, maar de cen trale verdediger maakte tegen FC 's-Gravenzande zowel bij balbezit als balverlies een zwakke indruk. Daarnaast durfde hij zelden in te schuiven, zodat de linies veel te ver uit elkaar lagen. Timo Jansen was als linksback ge posteerd en was onzeker in de pas sing. Op het middenveld konden Bert den Hamer en Mark Schuit zelden hun stempel op de wed strijd drukken, terwijl van Tom Blomaard en Bart Deprez voorin te weinig dreiging uitging. Ook de routiniers Daan en Jaap Esser namen de ploeg niet bij de hand. Ze konden de ploeg niet over het dode punt heen helpen. Veelzeggend in dat opzicht was dat de spirit vanaf de kant moest komen, van trainer Diederik Hiensch. Hij zat bij het begin van de tweede helft geen moment op zijn stoel en probeerde zijn ploeg verbaal aan te sporen. Het was op een moment dat Kloe tinge tegen een 1-0-achterstand aankeek. De treffer viel in de 30e minuut na een discutabele straf schop, toegekend door arbiter De Waard. Hij beoordeelde een cor recte sliding van Hollemans ver keerd en wees ten onrechte naar de stip. Michiel van den Berg wist wel raad met dit buitenkansje en liet doelman Niels van de Linde, de vervanger van de zieke Jaco van der Schee, kansloos. Kloetin ge voelde zich benadeeld, maar moest toch ook erkennen dat aan de strafschop dom balverlies voor afging. Omdat Deprez op slag van rust na liet om van dichtbij de 1-1 in te schieten, moest Kloetinge na de pauze hard aan de slag om de schade alsnog te repareren. De Be velandse club kende in het eerste kwartier van de tweede helft mis schien wel de beste fase, verhoog de het tempo en probeerde de thuisploeg met snel combinatie spel te kraken. De gelijkmaker kwam uit een hoekschop van Hol lemans. Jansen kopte in de 54e mi nuut bij de eerste paal raak: 1-1. Erop en erover, was de gedachte vervolgens, maar Kloetinge kwam bedrogen uit. Toen Blomaard aan voerder Frank de Bruijn in het zes tienmetergebied aan zijn shirt trok, ging de bal in de 60e mi nuut andermaal op de stip. Op nieuw voltrok Michiel van den Berg het vonnis. Toen vervolgens Domingos Lopes de Brito in de 67e minuut zowel Jansen als Hol lemans te kijk zette en de 3-1 bin nenschoot, kreeg het geloof in ei gen kunnen nog een grotere knauw. Twee momenten van opwinding waren er nog en die pasten in het beeld van de wedstrijd. Daan Es ser schoot op de paal en Holle mans schoot in de 83e minuut de bal uit een strafschop op de keeper. KARAKTERISTIEK De Goesenaren namen in het ma tige duel telkens een voorsprong, maar de thuisclub bleef tot in de slotfase aanklampen. Yordi Man- tondo maakte de 0-1 en 0-2. De ruststand was 1-2. BE'79 kwam na de pauze langszij, maar daarna nam Sranang via twee treffers van Atilla Cavus meer afstand. Ibi El-Uarichi scoor de de 3-5, voordat de Brabanders in slotfase de eindstand op 4-5 be paalden. meer konden verliezen. Dat zag je ook wel, want de concentratie werd meteen minder." Mede daardoor kon GPC nog lang mee blijven doen en kreeg de ploeg zelfs kleine kansjes op de gelijkmaker. „In de slotfase had Hoek meer over", vond Lugten- burg. Aan de 0-2 ging overigens wel buitenspel vooraf. Kyle Does burg, gelanceerd door Hakim Boucheta, mocht echter door gaan, klopte doelman Leijer op snelheid en tikte de 0-2 in het le ge doel. De 0-3 was van invaller Ibrahim Eryürük. Hij ging door na een fraai hakje van Guillaume Clinckemaillie. MAANDAG 21 OKTOBER 2013 door Jan Dagevos •S-CRAVENZANDE - Met minder dan een plaats in het linkerrijtje wens ten de spelers van Kloetinge dit voetbalseizoen geen genoegen te nemen. Sterker nog: het gat met de subtop moest maar eens wor den gedicht. Van die bravoure is na zes wedstrijden niets meer over. Kloetinge doolt momenteel rond in de spelonken van de hoofdklas se B. FC 's-Gravenzande-Kloetinge 3-1 (1-0). 30. Michiel van den Berg 1-0 (strafschop), 54. Timo Jansen 1-1,60. Michiel van den Berg 2-1 (strafschop), 67. Domingos Lopes de Brito 3-1. Scheidsrechter: P. A. de Waard (Amsterdam). Gele kaart: Ruben Hollemans, Ingmar Quist, Tom Blomaard Kloetinge), Danny Bijl (FC 's-Gravenzande). Aantal toeschouwers: 550. m Kloetinge: Niels van de Linde; Aart Veldhof (77. Ingmar Quist), Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jan sen; Remco van Tiggele, Bert den Hamer (80. Remon de Vlieger), Mark Schuit; Daan Esser, Tom Blomaard en Bart Deprez. Duiveland-speler Leen IJzelenberg probeert met een sliding Valon Memeti van Waarde af te stoppen. foto Johan van der Heijden door Aector Doorns BERKEL-ENSCHOT - Het zaalvoetbal team van FM Sranang behaalde in de topklasse tegen BE'79 een zwaarbevochten 5-4-overwinning. GPC grond in Kyle Doesburg (rechts) was goed voor twee goëls in het duel met GPC. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59