Moselzaadval blijft uit Geslaagd KEUKEN OUTLET WINKEL Wijken Terneuzen in de ban van tuintjeskeuring Bevrijdingstocht trekt ruim 200 wandelaars Trendhopper Terneuzen 16 ZEEUWS-VLAANDEREN JAMBOREE ON THE AIR 9 Hans van Geesbergen, secretaris van het PO-bestuur, spreekt van een 'tegenvaller' na een goede oogst najaar 2012, toen ruim veer tig miljoen kilo zaad is opgevist door de Zeeuwse kwekers. „Vorig jaar waren er mooie grote banken. Het kon het niet op, maar dit jaar liet de natuur ons in de steek." Ruim negentig procent van het zaad dat nu aanwezig is in de Waddenzee, ligt in niet-stormge- voelige gebieden, waar in het na jaar niet mag worden gevist.In 2010 en 2011 kon ook niet op zaad gevist worden. Afgelopen zomer dreigde er daardoor schaarste. Het zaad uit 2012 was toen namelijk nog niet consumptierijp. Van Geesbergen voorziet nu weinig problemen. „Dit is een incident van één jaar. De consumenten zul len hier niet veel van merken. We hopen dat het mosselzaad dat nu in de Waddenzee ligt goed gedijt en niet wegwaait. Dan kunnen we het in het voorjaar alsnog op vissen en belooft het een mooi mosseljaar te worden. Bovendien hebben we de oogst van de mos- selzaadinvanginstallaties nog. UTRECHT - Heike Hemelsoet uit Sas van Gent is aan de Universiteit van Utrecht geslaagd voor haar masteropleiding docent Engels. De oud-leerlinge van het Terneu- zense ZSC studeerde eerder af aan de Bangor University in Engeland. Leden van de werkgroepen Groen Uiterlijk Triniteit en Groene Vin gers Lievenspolder trokken de af gelopen tijd de wijken in om de voortuinen te beoordelen. Er wor den foto's gemaakt, er wordt kri tisch gekeken en er worden pun ten gegeven. De voornaamste doelstelling van de werkgroepen is de bewoners te stimuleren hun voortuin mooi te maken en goed te onderhouden. Dit draagt bij aan het groene uiterlijk dat de wij ken willen uitstralen. Bovendien bevorderen goed onderhouden voortuinen de leefbaarheid van de straat, vinden de werkgroepen. Donderdagavond vanaf 19 uur is de feestelijke prijsuitreiking in wijkgebouw De Kameleon. Per straat zijn twee tuintjes geno mineerd door de werkgroepleden. Deze worden via een powerpoint1 presentatie getoond. De aanwezi ge buurtbewoners kunnen vervol gens stemmen op de mooiste tuin. Gastspreker, tuinontwerp ster Conny Suurenbroek uit Koe wacht geen onderhoudstips en wethouder Cees Liefting reikt de prijzen uit. rp Agrimarkt wil echter alleen verko pen wanneer de gemeente volle-, dig meewerkt aan de wens van Agrimarkt; de vestiging van een winkel van deze keten, gecombi neerd met een tuinafdeling van Agriland aan de Kenne- dylaan-West, het te ontwikkelen woon-winkelgebied achter het waterschapsgebouw in Terneu zen. Agrimarkt heeft daar een per ceel van tweeduizend vierkante meter op het oog, maar eist dan wet dat er gratis voor de deur ge parkeerd kan worden door de klanten. Voor dit alles is een be- stemmingsplanwijziging' nodig. „Ik kan me niet voorstellen dat Terneuzen hier niet mee akkoord gaat", zegt Wilfred van Elzakker, commercieel directeur van Agri markt. „Wij willen in ieder geval eerst zekerheid alvorens te verko pen." Agrimarkt wilde de supermarkt eerst vestigen aan de Kerkhoflaan, maar de gemeente stak hier een stokje voor omdat er niet voldoen de parkeergelegenheid zou zijn. Agrimarkt bleef zodoende met een onbruikbaar pand in de maag zitten. De gemeente werkt nu wél mee. De Terneuzense wethouder Pim Broekhuysen bevestigt dat volop wordt gewerkt aan de benodigde bestemmingsplanwijziging om de supermarkt en tuinafdeling aan de Kennedylaan-West moge lijk te maken en dat de gemeente vervolgens het oude Trendhopper pand koopt. Dat maakt dan de weg vrij voor woningbouw aan de Kerkhoflaan, al schreeuwt de wethouder het nog niet van de da ken. Broekhuysen: „Na decaan- koop zullen we de winkelbestem ming van het pand halen en te zijner tijd overgaan tot sloop van het gebouw. Woningbouw sluit ik dan niet uit." Om dat feit te herdenken is giste ren voor de derde keer de bevrij dingstocht gehoduen langs het toenmalige bevrijdingstraject van het vissersdorp naar Cadzand. Deelnemers liepen routes van 7,5, 15 of 30 kilometer als voorproefje op de jaarlijkse bevrijdingsmars begin november van Hoofdplaat naar Knokke. In totaal gingen ruim tweehon derd wandelaars van start bij de Hooge Platen en vanaf de sport hal in Cadzand-Bad. De eerste deelnemers vertrokken al bij het krieken van de dag. De 7,5 kilome ter liep vanaf het verzorgingscen trum, voorbij het eerste Strange en het Veerpleio, over de duinpa den tot aan de vuurtoren en te rug. Wie 15 kilometer wandelde ging tot strandpaviljoen Matour in Nieuwvliet en weer terug. De 30 kilometer trok een zeventigtal doorgewinterde wandelaars langs de kust van Breskens tot het Sportcomplex te Cadzand-Bad en retour. MIDDELBURG - Mosselkwekers kun nen dit najaaar niet op mosselzaad vissen in de Waddenzee. Dat heeft het bestuur van de Producentenor ganisatie (PO) van de Nederlandse Mosselcultuur besloten. Uit inven tarisaties van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie is gebleken dat er te wei nig broedval is op de bodem. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4437 NK 's-Grauenpoider T (0113) 312547 M 06 53314'89 Openingstijden zie www.keukenoutletwinkel.nl TERNEUZEN - De wijken Triniteit en Lievenspolder in Terneuzen zijn in de ban van de voortuintjeswed strijd. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Op de locatie van het voormalige Trendhopperpand aan de Kerkhoflaan in Terneuzen komt op termijn woningbouw. De ge meente Terneuzen overlegt mo menteel met de eigenaar van het pand, Agrimarkt, over aankoop van de grond en opstallen. Agrimarkt verkoopt de voor malige Trendhopper pas aan de gemeente als Terneu zen instemt met haar eisen. Leuk kletsen met door Frank Gijsel BRESKENS - Met zware artillerie en luchtaanvallen werd op 21 oktober 1944 de aanval geopend op Bres- kens. 's Middags viel het stadje in geallieerde handen en was het be vrijd. Dit was een zware slag voor de Duitsers, die hun grote aanvoer en afvoerhaven kwijtraakten. Heel wat deelnemers beschou wen de tocht als een goede trai- Davy, Pieter en Merten laten de sonde op bij de tijdelijke zendmast naast het scoutingebouw van de Canisius- ning voor de bevrijdingsmars. groep, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56