Dochter Britse commando zoekt Kamperlanders Bij Hogerop kon je zijn wie je zijn moest KEUKEN OUTLET W!NKEL Schilders met klasse VAN (WAARDEN Dikke domper", vindt Dan ny de Keijzer, kunstenaar te Yerseke maar voorheen lid van het Hogeropteam te Goes. Met Johan van Nieuwenhuijse, medewerker van PostNL en 21 jaar lang Hogeropartiest moest en zou hij de laatste uren van het cir cus meebeleven. „Hier kun je zijn wie je zijn moet." Eén van de bes te clownsacts die we gehad heb ben, meent Kaaijsteker. Danny grijnst: „Ik trek dat pakkie aan en dan is het er gewoon. Niemand die me herkent." Evert van Asselt (18) gaat door als artiest: vuurspu- wer, koorddanser, buikspreker, jongleur en acrobaat en Pabostu dent. Leerlingen van de Bea- trixschool waar hij voor de klas staat, hebben daar lol van van. „Ik kwam bij Hogerop toen het alle maal even niet zo lekker ging. Ho gerop was mijn uitlaatklep. Je voelde je thuis. Het is één grote fa milie." Hij is blij dat Jo hem ver der helpt met zijn tweede loop baan; www.depretpet.nl. Nellie Kaaijsteker, circusmoeder en cos- tumière van Hogerop die meer maals op het punt stond om Jo's bed maar aan de Bergweg te par keren: „Het is zijn alles. Zijn lust en leven. Hij was 14 toen hij be gon en ik maak me niet wijs dat het nu ophoudt. Dat kan ook niet anders." De talloze kostuums die zij naaide, net als de demi-chapi- teau die het podium sierde, stoe len, rekwisieten, antieke circus posters en de 260 clowns die het circus verzamelde zijn te koop, za terdag 26 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur, Bergweg 41 te Goes. maandag21 oktober2013 BEVELANDEN en THOLEN 17 Chauffeur vlucht na botsing met schade De politie zoekt een chauf feur die vrijdagavond in Scherpenisse op een auto botste en doorreed. Het gaat vermoedelijk om een auto met aanhangwagen of een vrachtwagen. De aanrijding op de Weststraat deed zich voor rond 20.40 uur. De aan gereden auto, een grijze Opel Combo, is over de gehe le rechterzijde zwaar bescha digd. Op de weg zijn lamp kapjes gevonden. Boete 1200 euro voor dronken rijden Aanhoudingen na opstootjes in Goes Een 19-jarige jongen uit Kwa- dendamme en een 29-jarige Helmonder zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden in de Goese bin nenstad. De Helmonder werd kort na 03.00 uur inge rekend op de Korte Kerk straat omdat hij een klap op een politieauto gaf. De K wa dendammer werd rond 4.30 uur aangehouden aan de Blauwe Steen nadat hij de portier van een club in de hand had gebeten. In de polder tussen Krabben- dijke en Oostdijk blies in de nacht van zaterdag op zon dag een 33-jarige man uit Krabbendijke bij alcoholcon trole 'F' (fout). Hij scoorde bij ademanalyse op het bu reau 855 UG/L, bijna 4.2 de toegestane hoeveelheid aan alcohol in het bloed. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Ook kreeg de man een dagvaar ding mee met een sanctie- voorstel van 1200 euro. Harris, overleden in 1992, bracht na de oorlog nog een tijdlang be zoeken aan de familie waar hij werd ondergebracht. Hij kwam voor het laatst in 1984, bij de veer tigste herdenking bij het Lan dingsmonument aan de Oranje- dijk in Vlissingen, het beeld van de commando waar Harris vol gens zijn dochter zo trots op was. Maar contact met 'zijn' Zeeuwse familie heeft haar vader toen niet gehad, weet Eileen. „Toen ik hem er naar vroeg, zei hij enkel be droefd dat het 'te laat' was", ver telt zij. Dat laatste bezoek was een jaar na het overlijden van zijn vrouw, de moeder van Eileen. Zij vermoedt dat haar vader het contact met zijn Zeeuwse vrienden omwille van haar gemoedsrust heeft laten verlopen. „Er kwam in 1965 met de post een foto van mijn vaders eenheid in Vlissingen waar mijn moeder niet blij mee was. In het bijschrift stond iets met 'The Wild Ones'. Ik heb die foto nooit meer gezien. Ik ben de familie naam vergeten, maar ik herinner me de namen 'Kamperland' en 'Noord-Beveland' op de envelop- pes." Het No. 4 Commando was een aanvalseenheid die in juni 1944, na de landing in Normandië nog 82 dagen het strand verdedigde. De helft kwam daarbij om. Na te rugkeer in het Verenigd Konink rijk in september werd de een heid-ingeschakeld bij de Walcher- se landing op 1 november. Harris: „Ik ben van plan naar Vlis singen te komen voor de zeventig ste herdenking van de bevrijding en zou het geweldig vinden om de familie te ontmoeten die voor mijn vader gezorgd heeft. Mijn va der had zoveel respect voor hen." Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat /8c 443' NK 's-Grauenpolder T f0113) 3"547 M06 53314189 ngstiiden zie 1vwur.keuken0utletwinkel.nl Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 SCHERPENISSE GOES tranen als doek valt GOES „Daar deden we het voor!", zegt Nellie Kaaijsteker: schaterende kinderen bij de laatste voorstellingen van Jeugdcircus Hogerop, foto Johan van der Heijden door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Welke familie in Kamperland kreeg in 1944 de Brit se commando George Francis Har ris uit Newcastle-upon-Tyne inge kwartierd? Dat vraagt Eileen Har- ris, dochter van de man die in 1944 met No.4 Commando betrok ken was bij de landing van de gealli eerde troepen in Vlissingen, de op maat voor de bevrijding van Zee land. George Harris, links gehurkt, met zijn eenheid in Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51