Mary Maersk als 'dief in Opnieuw rechtszaak 'gifmoord' de nacht' over de Westerschelde 'Mishandelingszaken lopen vertraging op' ZEELAND 15 flm De containnerreus zou beide rei zen overdag hebben afgelegd, maar mist gooide vrijdagochtend roet in het eten. De Mary Maersk moest ten anker voor Oostende, waarna in de nacht van vrijdag op zaterdag over de Westerschelde de heenreis is gemaakt. Zondag ochtend vroeg is het schip terug gevaren met Bremerhaven als vol gende bestemming. In het Deurganckdok op de Ant werpse linkeroever, vlakbij het Scheldedorp Doel, bouwde het Antwerps havenbedrijf zaterdag ochtend een feestje rond de aan komst van de containerreus die een eerste reis maakt van het Ver re Oosten naar Europa. Bestuurs voorzitter Eddy Bruyninckx meld de trots dat het aantal mega-con- tainerschepen dat Antwerpen aan doet sinds de derde verdieping van de Westerschelde in 2010 be hoorlijk in de lift zit. De eerste ne gen maanden van 2012 kwamen 69 schepen met een laadcapaciteit van plus 13.000 standaard-contai ners aan in Antwerpen, dezelfde periode dit jaar al negentig. Al te uitbundig was de plechtig heid in Anwerpen niet. De Mary Maersk (398 meter lang, 58 meter De vrouw werd op 30 juni 2011 na een eis van vijftien jaar voor moord door de rechtbank in Mid delburg vrijgesproken. Het Open baar Ministerie (OM) is daartegen in beroep gegaan. Het echtpaar verkeerde in een hu welijkscrisis en direct na het over lijden van Van den Dool rezen er al twijfels over de doodsoorzaak, omdat hij kort voor zijn dood zijn dochter zou hebben verteld dat hij vermoedde dat hij door zijn vrouw werd vergiftigd. Zijn vrouw werd vrijwel direct in hechtenis genomen. Ze zat vier dagen vast en mocht vervolgens naar huis. In oktober 2010 werd ze opnieuw aangehouden. Uit onderzoek was vast komen te staan dat Van den Dool was overleden aan een over dosis van het haargroeimiddel Mi noxidil. Sporen van het middel werd aangetroffen in zowel een fles waarin Spaanse likeur had ge zeten als op een glas. Op zich was deze dosis al dodelijk, maar in combinatie met zijn slechte hart, zijn hoge bloeddruk en het drank gebruik dubbel dodelijk. In de broekzak van zijn vrouw werd later een klein flesje met het middel gevonden. Ook werd op de computer van de echtgenote ook een zoekopdracht naar 'over dosering medicijnen' aangetrof fen en haar DNA zat op de fles en het glas waaruit de man dronk. Dat was volgens de rechtbank te weinig bewijs om-tot een veroor deling te komen. De verdediging had voor vrij spraak gepleit omdat er ook ande re scenario's dan vergiftiging mo gelijk waren. Voor het Openbaar Ministerie stond het echter 'keihard' vast dat Van den Dool maar op één ma nier kon zijn overleden en dat was omdat zijn echtgenote hem had vergiftigd: breed, ruim 18.000 standaard-con tainers laadcapaciteit) deed Ant werpen aan als alternatief voor Rotterdam vanwege arbeidson rust bij de Rotterdamse APM Ter minal. Havenwerkers voeren daar stiptheidsacties, omdat de direc tie de arbeidsvoorwaarden voor de nieuwe APM Terminal op de TWeede Maasvlakte wil aanpas sen. Die terminal is volautoma tisch, waardoor geen kraanmachi nisten meer nodig zijn, maar ope rators op afstand. Welke arbeids voorwaarden voor dergelijke ter minals gaan gelden, is een graad meter voor andere havens, dus ook voor Antwerpen. MIDDELBURG - Prio i heeft uiter aard altijd voorrang, beklemtoont Edo ten Voorden, lid van de On dernemingsraad in oprichting van de politie-eenheid Zeeland -West-Brabant. „Een spoedje dus, maar daar zit nu net de pijn. Het kan heel goed zijn dat de politie niet aan haar extra taken toekomt, zoals de aanpak van dierenmis handeling. De noodsituatie heeft voorrang, maar ook kan het gaan om een autodienst", zegt Ten Voorden. „Dat is een zorg van ons." Want in theorie kan het goed geregeld zijn, de praktijk is weerbarstig. „Een voorbeeldje: stel dat een agent zes dierenmis handelingszaken wil behandelen op een dag. Daar komt dan ineens een surveillancedienst tussen door. De mishandelingszaken lo pen vertraging op. We moeten tel kens afwegen wat het belangrijk ste is. Continu keuzes maken." Hij vervolgt: „De politiek heeft het aantal uren bepaald dat we aan die extra taken moeten beste den, maar dat halen we niet. Ze ker nu niet. We zitten in een tus senfase; in het reorganisatiepro ces tot de vorming van een natio nale politie." Manon Stokvis van Dierenbe scherming Zeeland heeft regelma tig contact met de dierenpolitie. „De samenwerking met de dieren politie is goed, maar zij willen vaak meer aandacht aan hun taak geven dan ze kunnen. Dat is frus trerend voor de dierenpolitie. Ik hoop dat door de uitbreiding van het aantal agenten daarin verbete ring komt." Want dat de dierenpo litie nuttig werk doet, staat voor haar vast. „Wij worden vaak ge beld voor zaken die eigenlijk voor 144 bestemd zijn. De lijn is kort om die klacht door te geven aan de politie. De politie mag veel meer. Wij mogen zelfs geen erf betreden, dat mag de politie wel. De politie kan veel sneller werken bij een calamiteit. En als het gaat om dood of leven van een dier, dan moet je ook snel zijn." MAANDAG 21 OKTOBER 2013 door Ad Roos door Harmen van der Werf ANTWERPEN - De Mary Maersk, het grootste containerschip ter wereld, is afgelopen weekend zowel op de heen- als terugreis de Westerschel- de gepasseerd als 'een dief in de nacht'. MIDDELBURG - Het gerechtshof in Den Bosch behandelt donderdag in hoger beroep de zaak tegen een 57-jarige vrouw uit Kattendijke, die ervan wordt verdacht op 8 maart 2009 haar toen 60-jarige echtge noot Ad van den Doel door vergifti ging om het leven te hebben ge bracht De Mary Maersk in de haven van Antwerpen, foto Adri van de Wege Een gans is getroffen door een pijl uit vermoedelijk een kruisboog. Deze kat is beschoten met een luchtbuks. De kogel zit er nog in. foto John de Vlieger De dierenpolitie treedt op tegen een automobilist die zijn hond heeft opge sloten in een auto. Pony's met de poten in de modder bij een boerderij in 's Heer Arendsker- ke. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49