I I I 1 i i II SPORT 17 Vlissingse judoka prolongeert zijn titel in de klasse tot 73 kilo. Debutante Chantal Walhout pakt brons. 4 ROTTERDAM - Voor de tweede keer op rij is Vlissinger Sam van 't Westende neerlands beste judoka in de klasse tot 73 kilo. Zaterdag prolongeerde hij in Rotterdam zijn titel. Een dag later pakte de vijftienjarige Chantal Walhout uit Stavenisse als debutante brons in de klasse tot 70 kilo. Van 't Westende, die uitkomt voor Budokan Rotterdam, was in de finale te sterk voor Joery Biek mann. Een yuko was genoeg om de judoka uit Eindhoven te ver slaan. In de rondes daarvoor moes ten Nick Luiten en Tjeerd Tjeerds- ma er ook al aan geloven. Beiden hadden geen kans tegen de Vlis singer. Van 't Westende legde hen snel op de rug. „Uiteraard was het mijn doel de ti tel te pakken", zegt de Vlissinger. „Ik was goed in vorm, dus ik had er wel een beetje op gerekend." De concurrentie was volop aanwe zig, waar bij de vrouwen het deel nemersveld juist flink was uitge dund. Hoewel er met Dex Elmont wel een groot kanon afwezig was. Van 't Westende: „Het was jam mer dat Dex er niet was, ik had graag tegen hem gejudood. Dat zou mijn titel nog extra glans ge ven. Hopelijk is hij er volgend jaar wel bij." De eerste partijen verlie pen vlot voor Van 't Westende. „Ik had in de eerste partijen wel wat meer tegenstand verwacht. Het waren twee korte partijtjes." De finale tegen Biekmann duurde wel langer, maar ook die tegen stand was niet genoeg om de Wal- chenaar klein te krijgen. „Nadat ik een yuko scoorde, heb ik het ge controleerd uitgejudood." Nu hij twee Nederlandse titels op zak heeft, wil Van 't Westende ook internationaal zijn mannetje staan. „Tegen dat niveau zit ik dicht aan." Ook Chantal Walhout beleefde een ijzersterk toernooi. Als jong ste deelnemer in de klasse tot 70 kilo pakte ze de bronzen plak. De Thoolse, die voor Judo Goes uit komt, won haar eersterondepartij nipt, één strafpunt zorgde voor het verschil. In de halve finale ver loor ze na een verwurging, maar in de herkansing pakte ze haar re vanche. Bij de strijd om het brons moest René Groenewold, die drie jaar ouder is dan Walhout, eraan gelo ven. Via een verwurging pakte Walhout de bronzen plak. De Ter- neuzense Marijn Bastiaansen speelde in die categorie geen rol van betekenis. Volgens Walhouts trainer André van Meerkerk was haar prestatie niet los te zien van het aantal af meldingen. „Eigenlijk is het NK een gedevalueerd toernooi gewor den, zo veel afzeggingen zijn er", gaf hij toe. „Dit is de koningsklas se bij de vrouwen, maar ik kan er zo vijf, zes opnoemen die er niet waren. Hadden die hier wel op de mat gestaan, dan had Chantal het toernooi niet eens gehaald." Toch had hij niets dan mooie woorden over voor zijn pupil. „Ze heeft haar wedstrijden op kwali teit gewonnen. Het was voor haar een prachtige ervaring. Ze moest vooral leren, dat was van tevoren de insteek. Ze moet vooral men taal nog moet groeien. Chantal is beïnvloedbaar door spanning. Nu had ze niets te verliezen en stond ze heel relaxed te judoën. Maar toen ze eenmaal brons kon pak ken, zag je toch weer spanning." Walhout zélf kon zich wel vinden in de woorden van haar trainer. „Ik moest niet presteren, wilde lekker judoën en kijken waar ik zou stranden." Ze strandde dus in de halve finale, maar kon alsnog op voor brons tegen René Groene- wold. „Ik judode met haar mee en op de grond nam ik over. Opeens had ik haar arrp te pakken en nam ik haar in de wurggreep. Ik ben nog nooit zo blij geweest!" Anne Muilenburg (16) uit Vlissin- gen behaalde zaterdag brons in de categorie tot 48 kilogram. De judo ka van sportschool Geelhoed ver loor in de strijd om het zilver van Lola van Zeijl. Mandy Tjokroatmo van Budokan Rotterdam werd kampioen in de ze klasse, waarin vier judoka's, deelnamen. cB Oostkapelle gaat na rust ten onder De voetbalsters van Oostka pelle kwamen er zaterdag niet aan te pas tijdens de be kerwedstrijd tegen Stedoco: 7-4. Na een zwakke start - 2-0 voor Stedoco - kwam Oostkapelle via Danielle Traas en Marieke Kwast voor rust op 2-2. Na de pau ze schakelde Stedoco een tandje bij. Mindy Hengst en Lynn Schalkwijk scoorden nog wel, maar konden een nederlaag niet voorkomen. Nederlaag voor Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 bleken niet opge wassen tegen DZV/Biggelaar. In Den Bosch werd met 3-1 verloren van de nummer twee in de topklasse. Bij de rust leid den de Brabanders met 1-0. In de tweede helft liep de thuisploeg uit naar een 3-0 voorsprong. Rafael Vulin wist één keer een opening in de sterke Brabantse verde diging te forceren: 3-1. Pascal van der Mast kampioen golfsurfen Pascal van der Mast is zon dag in Scheveningen kam pioen golfsurfen van de Be nelux geworden. De Domburger was in de fi nale oppermachtig en liet de Hagenaars Marijn Bouw meester (tweede plaats) en Daniel Spaans (vierde plek) achter zich. Kaspar Hammin- ga legde beslag op de derde positie. Aan de wedstrijd na men de beste 48 surfers uit de Benelux deel. Didi de Vries wint de Wallonië Cup Didi de Vries heeft beslag ge legd op de Wallonië Cup. De mountainbikster uit Wil- helminadorp won zondag de vierde en laatste wed strijd in Braine l'Alleud. Ze was na een uur koers de sterkste. Het was voor de zestienjari ge renster, die ook nationaal kampioen is, de tweede overwinning in de strijd om de Wallonië Cup. Dat gaf de doorslag bij de eindzege. Tafeltennissers van Taverzo onderuit De tafeltennissers van Enjoy Deploy Taverzo zijn er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van het toernooi om de ETTU Cup. De Zoetermeerse ploeg ver loor gisteren het beslissende duel van UTTF RaifFeisen Li- gist uit Oostenrijk met 2-3. Jan Zibrat moest in de slot- partij zijn meerdere erken nen in Christoph Simonér. De Sloveen pakte slechts één game: 7-1113-118-11 9-11. MAANDAG 21 OKTOBER 2013 Sam van 't Westende (wit pak) heeft tegenstander Joery Biekmann in de finale stevig in zijn greep, foto Robin Utrecht/ANP Van 't Westende op herhaling door Bob Maes HOORNAAR DEN BOSCH SCHEVENINGEN BRAINE L'ALLEUD ZOETERMEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41