Bella Fortuna springt super in Nieuwland SPORT 15 Met een bloedstollende rit bezorg den Perdaen met de merrie Bella Fortuna de wedstrijd van de Schouwse ruiterclub, die was uit geweken naar het ruitersportcen trum De Kroo, een fraai slot. In de barrage, waarin de amazone uit Terneuzen als eerste van start ging, realiseerde ze een tijd van 28.26 seconden. Naar later bleek gooide de combinatie hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Bas KnijfF haalde met de schimmelmerrie Zemo's Bijoux nog alles uit de kast, maar de rui ter uit Nispen kwam met de Indo- rado-dochter anderhalve tel te kort voor de zege. Perdaen was over haar vosmerrie zeer te spreken. „Bella sprong su per en gaf mij het gevoel dat ik iets extra's van haar kon vragen. In de barrage kon ik van start tot finish rijden zoals ik me had voor genomen. Bella bleef heel goed aanpakken en daardoor kon ik haar met een snelle wending kort voor die laatste oxer plaatsen. Daar heb ik de winst gepakt." De afstand van de stijlsprong naar de dubbel, die parkoersbouwer Stef Nelissen had gemaakt, bleek voor heel wat combinaties in het Z een probleem. Met Marieke de Bart met de vosmerrie Champag ne Z nog te gaan begonnen de rui ters al warm te lopen voor een barrage tussen de vierfouters. Maar met een bekeken foutloze rit zorgde de amazone uit 's-Heer Abtskerke met Chellano Z-doch- ter dat een beslissende rit niet no dig was. Wilma Stouten uit Serooskerke eiste met Stoutens Tamara de tweede plaats voor zich op. Janis Lindhout was met Vera gisteren in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpol der in M2 in beide proeven de bes te. Franciska van den Broeke was met Beau de spekkoper in Li. Janis Lindhout liep in de warm loopronde met de mooi in balans een takmatig bewegende Vera met 62,66 procent met het ge ringst mogelijk verschil naar de eerste plaats. De combinatie uit Goes bleef Michelle Everdijk uit Kloetinge met de vosmerrie Dila- na slechts drietiende procent voor. In de herkansing was Janis Lindhot met de met veel power door de piste gaande Haar lem-dochter met 62,66 procent duidelijk de beste. Het gat met ri vale Michelle Eversdijk met Gri- baldi-dochter Dilana bedroeg nu ruim één procent. Janis Lindhout was tevreden met het resultaat. „Vera is een stoer paard, werkwillig, maar je moet haar voortdurend bij de les hou den. Ik ben met haar in L begon nen. De doelstelling is Z. De proe ven in M2 zijn geen enkel pro bleem, maar moeten nog netter worden afgewerkt voor ik de over stap ga maken." Franciska van den Broeke met Beau toonden zich oppermachtig in Li. De amazone uit Seroosker ke liep in de openingsronde met de veel front vormende ea mooi bergopwaarts gaande Uni- ted-dochter met 64,66 procent naar de overwinning. Ingrid Verburg uit Vrouwenpol der eiste met de imponerende Westpoint-zoon Enterprise met 61,33 procent de tweede plaats voor zich op. In de tweede proef stuurde Franciska van den Broeke de ontketende vosmerrie met 65,66 procen naar een afgeteken de zege. Therese Janse, uitko mend voor Schouwse Ruiters, ein digde met Hischinski-zoon Ada gio E met 61,00 procent op de tweede plaats. Van 't Westeinde en Geijs winnen tijdrit De nieuwelingen Robin van 't Westeinde (Arnemuiden) en Vince Geijs (Goes) heb ben zaterdag de afsluiter van het wegseizoen van de zrtc Theo Middelkamp ge wonnen. In de omgeving van Heinkenszand noteerde het duo in de twaalf kilome ter lange koppeltijdrit de beste tijd: 17.06 minuten. Tweede werden Dimitri Mulder en Danny op 't Hof in 17.08. Johnny van der Klooster en Jarno Zuidweg reden de derde tijd: 17.11. Darter Huybrechts maakt indruk Kim Huybrechts slaagt er steeds vaker in zich met suc ces te meten met de toppers van de profbond PDC. De Belgische darter etaleer de zijn gegroeide zelfver trouwen met de zege in de Gold Classic in Killarney, het twaalfde toernooi van het Players Championship 2013. Hij gunde zijn Engelse tegenstander Kevin Painter in de finale geen enkele leg (6-0). Van Schoonhoven valt in de prijzen Max van Schoonhoven is bij de laatste wedstrijd voor het Belgisch kampioenschap op de tweede plaats geëindigd. De vijftienjarige motorcou reur uit Kamperland werd in de eerste race op Francor- champs eerste. Tijdens de tweede reeks ging hij in de laatste ronde onderuit. Hij zat echter snel weer op zijn motor en werd vierde. In het dagklassement werd hij zodoende tweede. "middelburg Dubbele zege voor Nieuwenhuis Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis kende een sterk optreden bij wedstrij den voor Young Riders in Bi arritz. De inwoonster van Serooskerke (W) greep zater dag met haar paard Hexa gons Baldacci de overwin ning bij de tweede wed strijd voor Young Riders. Het duo haalde een score van 71,14 procent. Vrijdag won ze met Baldacci met 69,9 procent. Marteijn sterk in dressuurwedstrijd Evelien Marteijn heeft met de ruin United Force in de dressuurwedstrijd van de Vlaandertse Ruiters in Stal Vermue in Heinkenszand de warmloopronde van Z2 ge wonnen. De amezone uit Ar nemuiden noteerde een sco re van 61,67. Evelien West- dijk was bij haar rentree met Bonaire van het Kroon- hof succesvol. De Watervliet- se liep in beide proeven van M2 naar de zege. MAANDAG 21 OKTOBER 2013 Delta Sport-speler Jimmy Niemans legt aan voor een schot, foto Ronald den Dekker door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Cindy Perdaen zegevierde zaterdag met Bella Fortuna in de klasse ZZ tij dens de springwedstrijd in Nieuw en Sint Joosland. HEINKENSZAND KILLERNAY KAMPERLAND HEINKENSZAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39