Handbalsters EMM snoeren critici de mond PWG gaat eervol ten onder tegen PSV Oemoemenoe treurt om blessures Matthew Grant en Scott Flanagan Rugbyers van Tovaal halen de honderd tegen Old Bears 14 SPORT HOOFDKLASSE D Zierikzeese handballers beginnen competitie met een overwinning op EHC: 30-25. „Wie droomt daar als trainer nu niet van", liet de trotse Vlissinger na afloop van het duel met het Waalwijkse Tachos weten. „Daar teken je toch voor." De keuze om achterin compact te opereren te gen Tachos werd in het eerste kwartier beloond met een 6-2-voorsprong. De kloof kwam voor de pauze enige tijd onder In de wedstrijd tussen PSV en PWG moesten negen van de tien Zeeuwen het opnemen tegen een speler met een hogere rating. Met een nederlaag werd dus rekening gehouden, maar dankzij goed de fensief werk bleef de schade be perkt tot het kleinst mogelijk ver schil. Een absolute topprestatie le verde opnieuw Jacob Provoost. De pas zestienjarige jeugdspeler hield zonder een centje pijn de sterke Oekraïner Yuri Lagoda op een gelijkspel. Aan twee borden liep het verkeerd af. Jos de Wild (tegen de vroegere PWG-speler druk te staan: 8-6. Maar scores van schutter Marieke Riemens (6 treffers) en Martje Huiben zorg den alsnog voor een comfortabele voorsprong bij de pauze: io-6. Zonder de lang geblesseerde Aris- ka Tax knie) kwam de winst re gelmatig onder druk te staan. Voornamelijk omdat het aanval lend stokte. Voor combinaties was er niet veel ruimte meer. Via twee knappe reflexen van Aniek van der Heijden vanaf de zeven meter wist EMM toch steeds aan de positieve kant van de score te blijven: 13-12. Via twee sluwe tref fers van routinier Petula Brasser bleef het scenario gunstig. Lisan- ne Heijens en Martje Huiben maakten het karwei af 17-14- Scores: Marieke Riemens 6, Martje Huiben 4, Petula Brasser en Lisanne Heijens 3, Anja Wielemaker. Jacco Sandee) en Danny de Jager konden het in klassieke partijen niet bolwerken. Voor de enige winstpartij zorgde Ko Louwerse. De Middelburgse damclub speel de zaterdag een dramatisch slech te wedstrijd tegen Denk en Zet 2. Op papier waren de Middelbur gers favoriet, maar in de praktijk kwam daar helemaal niets van te recht. De narigheid begon toen Wim Koppejan in een damcombi- natie liep en daarna ging het van kwaad naar erger. Bram Goedhart en Peter Schunselaar gingen hard onderuit en ook Piet Allaart kon het in een gecompliceerde flank partij niet redden. Daaf Kasse (te gen de vrouwelijke topper Mei-Jhi Wu) en Piet Nieuwenhuij- zen kregen kansrijke standen op het bord maar meer dan een punt zat er niet in. De enige winstpar tij voor de Middelburgers, van in valler Ad Trapman aan bord tien, kwam min of meer uit de lucht vallen. ZIERIKZEE - „Wat een wedstrijd zeg", jubelde medetopscorer van de dag Ruben Bos. De handbal lers van Delta Sport mochten gis teren na een lange zomerperiode eindelijk aan het seizoen begin nen. Tegenstander en titelkandi daat EHC uit Leidschendam werd in Sportcentrum Onderdak met 30-25 aan de kant geschoven. En die score had hoger kunnen uit vallen. „Er sloop wat gemakzucht in de ploeg. Met nog tien minuten te spelen kon er nog van alles gebeu ren. Dat moet eruit. Gelukkig pro fiteerde EHC niet van de geboden kansen", zei trainer Peter Bos. In de beginfase van de wedstrijd le ken beide ploegen wat gespan nen. Wel kansen, geen doelpun ten. Na twee minuten handballen opende Delta Sport de score, om deze niet meer af te staan. Peter Bos: „Dat is de verdienste van ons team. We hadden constant druk op hun verdediging en dat leidde tot veel balverlies bij EHC. Ons systeem klopte vandaag, maar dat mocht ook wel. Hier hebben we keihard op getraind." Een zware, fysieke wedstrijd was het gevolg en daar leken de Leid- schendammers niet op voorbe reid. Ruben Bos zag het in het veld gebeuren. „Het was zeer zwaar voor ons, maar voor EHC was het zwaarder. Ze hadden ons duidelijk onderschat. Wij hebben ze fysiek uitgeput. Dat komt door de krachttrainingen van onze 'drillmaster' Peter Bos. Hij en Jaco Vleeshouwer hebben ons op een goede manier uitgeput." Het publiek zag de mannen van Bos gaan rusten met een 16-12 tus senstand. Na de rust ging Delta Sport verder waar ze gebleven wa ren. Met sterk combinatiespel en veel scoren. Peter Bos: „Ik heb er voor de wedstrijd op gehamerd dat we lekker moesten blijven handballen. Niet te individueel spelen, maar als team." Een kwartier voor tijd kwam EHC iets beter in de wedstrijd. Door persoonlijke fouten aan de kant van Delta Sport werd de mar ge verkleint tot drie doelpunten, maar verder liet de ploeg van Bos het niet komen. Mede door de pu blieke steun liep Delta Sport bin nen de kortste keren weer uit naar een ruime voorsprong van acht doelpunten. Ruben Bos: „Het publiek was weer een grote steun voor ons. Dat maakte ons mentaal sterker." De trainer was ook blij met de steun, al gingen de aanmoedigin gen soms over het randje. „Het is natuurlijk niet sportief om bij een blessure van de tegenstander te toeteren en te juichen. Er zijn grenzen. Al gaat het hier maar om een heel klein deel van de toe schouwers", zei Peter Bos. Vijf mi nuten voor het einde van de wed strijd leek EHC pas te beseffen dat het deze wedstrijd niet ging winnen. Er kwam wat meer agres sie in het spel, maar het mocht niet meer baten. Peter Bos: „We lazen al weken op verschillende forums dat wij de gedoodverfde degradatiekandidaat waren, maar we hebben even laten zien wat wij kunnen. EHC dacht blijkbaar dat het nog wel goed zou komen." Door de overwinning doet Delta Sport meteen goede zaken in de hoofdklasse D. „Deze overwin ning zit in de tas. We doen met een mee, maar één zwaluw maakt nog geen zomer. We leven van wedstrijd tot wedstrijd", aldus Bos. Op 3 november wacht de vol gende horde in de competitie. HV Helius uit Hellevoetsluis komt dan op bezoek. Al na drie minuten drukte Maar ten Buijs de eerste van de in to taal zestien try's en daarna ging het snel. Door try's van aanvoer der Jan Otte, Alex Vlieland (twee keer), Michiel Sinke (tweemaal) Jan-Joost Wiebrens, Rombout Boot en Rik Markusse en zes be nutte conversions van Maurice Boelhouwers was het bij rust al 57-0. Ook in de tweede helft kon den de Goesenaren naar harten- lust experimenteren met nieuwe aanvalspatronen. Maarten Buijs en Michiel Sinke waren opnieuw succesvol en ook Rik Markusse had met twee try's nog een flink aandeel in de score. In de slotfase drukten Giel Edam en Kevin Verkaik elk nog een try en met een benutte conversion be paalde Maurice Boelhouwers de eindstand op exact 100-0. Volgende week krijgt Tovaal het in de derde klasse veel lastiger als het hooggeplaatste Diok 3 op be zoek komt. De Goese formatie staat momen teel op een gedeelde derde plaats met negentien punten uit vijf wedstrijden. In de eerst helft kwam Oemoeme noe er niet aan te pas tegen de Bosschenaren, die drie jaar gele den nog de landstitel behaalden en nog steeds een sterk en erva ren team op de been kunnen brengen. De Middelburgers kre gen wel een aantal kleine kansjes, maar de Brabanders liepen zon der veel moeite uit naar een 28-o-voorsprong bij rust. Met vier try's was het bonuspunt al bin nen voor de thuisclub. In de tweede helft kreeg Oemoe menoe meer grip op de tegenstan der.-Toch was de eerste try na rust ook voor Dukes, maar bij een 35-0-achterstand kregen de Mid delburgse ereklasser eindelijk loon naar werken. Isaac Ngirubia werd op vijf meter voor de trylijn gestuit, maar door goede opvol ging kwam de bal uiteindelijk bij Rohan Geuze, die in de uiterste hoek van het veld scoorde. Lau rent Legrand benutte de convers ion: 35-7- Het overwicht van Oemoemenoe was van korte duur. In eerste in stantie wist Anthony Flint nog een zekere try van een Dukes-spe- ler te voorkomen, maar Dukes kwam in de 55e minuut op een 42-7 voorsprong. Er volgden nog twee Bossche try's en bij een 56-7 achterstand raakte Matthew Grant geblesseerd aan de heup door een onreglementaire late tackle van Dukes-speler Glenn Boelens. Boelens kreeg een tijd- straf van tien minuten en miste het slot van de wedstrijd, maar de gevolgen voor Oemoemenoe wa ren veel ernstiger. Grant, die zich de laatste weken steeds meer ma nifesteerde als een spelverdeler, lijkt een aantal weken nodig te hebben om te herstellen. Ook Scott Flanagan moest met een knieblessure naar de kant. In de slotfase denderde trainer/speler Brian Hendry van uit een gewonnen line-out over de trylijn en bepaalde de eind stand op 56 -12. Komend weekeinde is er geen competitie. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Volgens de criticas ters zou EMM zich dit seizoen voor namelijk in de onderste regionen begeven. Voorlopig worden de criti ci het zwijgen opgelegd. En daar ge niet EMM-handbaltrainer Ron de Waal met volle teugen van. In twee duels werd namelijk de volle buit binnen gesleept. Gisteren werd Tachos verslagen met 17-14. MIDDELBURG - De twee Zeeuwse damteams die uitkomen in de lan delijke competitie leden zaterdag hun eerste nederlaag. PWG 's-Gra- venpolder ging in Eindhoven met 11-9 eervol ten onder tegen PSV Dammen en Middelburg kreeg in eigen huis een pak slaag van de re serves van Denk en Zet Culem- borg: 7-13. door Jordy van de Brug Scores Delta Sport: Guido de Graaf en Ruben Bos 7, Koen de Bruine, Mick Vleeshouwer en Thijs van Splun- der 4, Guust Sluis en Jimmy Niemans 2. Fysiek sterk Delta Sport wint ouverture door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub Tovaal had op eigen veld geen enkele moeite met het laaggeklasseerde Old Bears. De Rotterdamse oud-studenten werden met een 100-0-nederlaag naar huis ge stuurd. Bij rust leidde Tovaal al met 57-0. door Hans Markusse DEN BOSCH - Na de prima prestatie tegen 't Gooi staan de rugbyers van Oemoemenoe weer met beide benen op de grond. Tegen het ster ke Dukes uit Den Bosch hadden de Middelburgers zaterdag geen schijn van kans. Na een 28-0-rust- stand verloor Oemoemenoe na een betere tweede helft met 56-12. Tot overmaat van ramp raakten Matthew Grant en Scott Flanagan geblesseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38