Bescheiden klassering Zeeuwse schaatsers Jonkie Joey de Kok is loods De Stene Brug SPORT 13 Volleyballers van Forza klimmen naar derde plaats Na een jaar afwezigheid is dit jaar de korte cross terug op het pro gamma. Luuk Balkenende (AV'56) heerste op de korte af stand van 2800 meter en hield daarbij Ruden Grim (Eindhoven Atletiek) en Job de Brouwer (RK- HAV), vorig jaar winnaar van de lange cross, achter zich. Bij de vrouwen korte cross ging de zege naar de Belgische Veronique Hers- schens. Voor de start van de Elder schanscross werd het sponsorcon tract voor de competitie getekend door waarnemend coördinator Wil Zweemer en sponsor Floris Jan Koole. Koole heeft aangege ven in de toekomst in de Zeeuw se crossen meer trail-aspecten te willen zien. Zeeuwse mtb-duo's bij eerste tien Mountainbiker Matthijs Eversdijk, afkomstig uit Goes, is zesde geworden met zijn partner Liwald Doornbos (Berlicum) in de proloog van de Bridge Cape Pioneer Trek, een zevendaag se mtb-wedstrijd door Zuid-Affika. Bij de gemeng de duo's kwamen Marco Minnaard en Birgit Lavrijs- sen uit Wemeldinge als acht ste over de finish in Oudts- hoorn. Vandaag volgt de eerste etap pe over 105 kilometer en bijna 1800 hoogtemeters. Pim van de Swaluw beste van allemaal Pim van de Swaluw heeft gisteren de vierde wedstrijd gewonnen van de West Bra- .bantse Veldrit Competitie (WBVC). De renner uit Kwa- dendamme schudde in Ber gen op Zoom ronde na ron de de concurrenten van zich af en kwam uiteindelijk solo over de finish. De Kapellenaren OlafF Zweedijk, Jacob de Roo en Abel Pot werden respectieve lijk achtste, elfde en dertien de. Joannathan Duinkerke uit Goes werd 33e. In het Heerenveense Thialf finish te Mesu daardoor in de buik van het peloton op de 43e plaats. De winst ging naar Bob de Vries. In de eerste divisie reed Antwan Tolhoek uit Yerseke wederom at tent mee, maar hij miste de beslis sende slag waarbij twee rijders een ronde voorsprong pakten. Tol hoek werd 21e in de peloton sprint, terwijl Yoerec Cijsouw uit Oostburg in ronde 55 de strijd moest staken. Hetzelfde over- kwam Annemarie Pasveer uit Ar- nemuiden bij de vrouwen. Zij ver liet na ronde 47 de baan. De vrou wen reden 70 ronden. Vrijdagavond werd in Breda de eerste marathonwedstrijd in de competitie Zuid verreden. Daarin kwam een aantal Zeeuwse rijders aan de start in de gecombineerde masters/C-wedstrijd. Daarin liet Dick Hoogstrate uit Yerseke een sterke indruk achter. Met vijf an dere rijders pakte hij een ronde voorsprong. Hij eindigde uiteinde lijk als zesde. Zijn plaatsgenoten Laurent en Anthony Janse wer den zevende en achtste door voor in in de sprint van het peloton te eindigen. Rico van Damme, even eens uit Yerseke, werd twaalfde. Bij de masters werd Adriaan van Damme uit Yerseke dertiende en Adriaan Provoost uit Domburg ze ventiende. Tweede divisie. BV Sprundel 2-Pearle Opticiens 6-2: Pascal Claus was de man van de match met een winstpartij op Charles Mekes met 1,081 gemiddeld. Het hielp zijn ploeg niet aan de zege, omdat Yves Welvaert en Cor de Jonge kansloos en Eddie van Goethem nipt verloren. Derde divisie. De Stene Brug-'s Lands Welvaren 4-4: De jongste van het stel, Joey de Kok (zestien jaar), tekende voor winst en het beste moyenne van de wedstrijd (0,833). Hij versloeg daarmee Ray mond Peeters. Samen met Ad Menheere stelde hij het punt voor De Stene Brug veilig. Voor 's Lands Welvaren wonnen Luc Pee ters en Rondld van Geyt. Kader. HWA/Kool Speelautoma- ten-'s Lands Welvaren 2 8-0: Na de prima overwinning vorige week werden de Bevelandse ka derspelers van 's Lands Welvaren 2 op hardhandige wijze met de voeten terug op de grond gezet. De nederlaag was niet alleen pijn lijk vanwege de einduitslag, maar ook vanwege de onderlinge resul taten. In geen van de partijen kwa men de bezoekers eraan te pas. Pool. Carpoolers Goes Wild-Dis Time 0-6: De Goese spelers wa ren zo mak als een lammetje en konden op Ruud Schilders na geen tegenstand van betekenis bieden. De ploeg lijkt een moei lijk debuutjaar tegemoet te gaan. ZWIJNDRECHT - Door een 4-0-over- winning bij Switch'89 maakten de volleyballers van Forza een gro te sprong op de rangschikking in de promotieklasse B. De Zeeuwen bevestigden met de ruime zege de stijgende lijn en nestelden zich op de derde plaats. Forza won met 17-25, 13-25, 23-25 en 18-25 en werd nauwelijks op de proef gesteld. Met meer ver trouwen in-elkaar was de spelver- deling na een goede pass op maat en werd aan het net het voorberei dende werk afgemaakt. Ook in verdedigend opzicht gaf de Schouwse formatie nauwelijks kansen weg. De volleybalsters van Savok boek ten in de eerste klasse de eerste zege. In Sas van Gent werd de tweede keus van WS'92 met lege handen naar huis gestuurd: 4-0 (25-20,25-17, 25-20,25-20). MAANDAG 21 OKTOBER 2013 steeds gepolijster I Tommy Staal voert de kopgroep aan in de Elderschanscross. Hij wordt aanvankelijk op de voet gevolgd door Erwin Harmes en Erwin Adan, maar beiden moeten Staal al snel laten gaan. foto Mark Neelemans OUDTSHOORN Pim van de Swaluw BERGEN OP ZOOM HEERENVEEN - Schaatser Erwin Me- su uit Middelburg was zaterdag ver oordeeld tot een dienende rol in de tweede marathon van het sei zoen in de topdivisie. De Zeeuwse schaatser moest in het peloton de belangen van drie ploegmaats uit het Radson-Jinstal-team verdedi gen die in de kopgroep van 21 rij ders zaten. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De driebanders van De Stene Brug verspeelden een punt in de derby tegen 's Lands Welvaren, maar klommen desal niettemin naar de tweede plaats in de derde divisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37