Korfballers Swift pakken herfsttitel BC Vlissingen houdt lang stand in bekerduel Lovende woorden voor waterpoloërs van DZK 12 SPORT ELDERSCHANSCROSS Schouwse atleet duldt weinig tegenstand in eerste wedstrijd voor crosscompetitie. Maassluis-Swift 15-17: Zes minu ten voor tijd leek het nog even spannend te worden voor Swift. „Volgens mij speelden sommige spelers van Maassluis de wed strijd van hun leven. Op den duur vloog elke bal binnen", merkte Swift-coach Dennis Plantinga op. Toch scoorde Swift in de laatste minuten nog tweemaal, wat de Middelburgers de volle winst op leverde. „Dat toont de volwassen heid van de ploeg aan", aldus Plantinga. „Twee jaar geleden was ons dat niet gelukt." Atlas-Ventura Sport 14-11: Der deklasser Atlas heeft de eerste punten van het seizoen binnen. Volgens Atlas-coach Edwin Ma- chielse was de zege verdiend, maar ging het niet gemakkelijk. „We misten te veel kansen. Toch bleven we positief. Het spel was goed en er werd uitstekend verde digd." Atlas ging met een 8-7-voorsprong de rust in, nadat het een aantal keren op achter stand had gestaan. Na de pauze kwam de ploeg niet meer in ge vaar. Stormvogels-Good Luck 12-7: Stormvogels heeft de eerste sei zoenshelft in de derde klasse afge sloten als nummer drie. De ploeg uit Westkapelle won verdiend, maar miste te veel kansen. „We hadden het in de eerste helft al af moeten maken", stelde coach Wim Allaart. „Verdedigend stond het goed, maar de bal wilde er maar niet." Na de pauze (4-4) liep Stormvogels snel uit naar 10-5. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 4, jonathan Koets, Angela Matthijssen, Krancky Koole en Emme- ly de Visser 1 De wedstrijd was op het laatste moment naar vrijdagavond ver plaatst, waardoor de Vlissingers naast coach Klaas-Willem Barten en Stefan Schrier (beiden op va kantie) ook niet konden beschik ken over Dorde Karadzic wegens werk. Ondanks deze personele proble men speelde BC Vlissingen een goede eerste helft en ging rusten met een 41-24-voorsprong. Jum pers zette in het derde kwart dankzij een felle press deze achter stand om naar een 50-44-voor- sprong. In het laatste kwart kwam BC Vlissingen weer langs zij, waardoor een verlenging nood zakelijk was: 67-67. In deze verlen ging kwam het moegestreden BC Vlissingen er niet meer aan te pas: 84-70. AARDENBURG - Al vanaf zijn pupil- lentijd wordt Tommy Staal een ongeslepen diamant genoemd. En steeds meer wordt de Schouwse atleet gepolijst. Die conclusie kan niet alleen getrokken worden door zijn overwinning zaterdag in de 22e editie van de Elder- schanscross in Aardenburg. Een aantal weken geleden verbe terde hij op het NK in Utrecht ook al het twaalf jaar oude A-re cord van Edwin de Leeuw op tien kilometer (goed voor zilver) en presteerde hij uitstekend op de vier mijl in Groningen. „Dat was een ijzersterk bezette wedstrijd en leuk om aan de start te staan met een topper als Haile Gebrse- lassie." Staal finishte als tweede junior en als zestiende overall, an derhalve minuut achter zijn idool. Zowel in Utrecht als in Gro ningen was bij de junioren alleen CROSSCOMPETITIE Bart van Nunen hem te snel af. In de eerste van vijf rondjes, met een totaal van negen kilometer, nam Erwin Adan (Dynamica) even de leiding gevolgd door Tom my Staal en Erwin Harmes. Bij het ingaan van de tweede ronde nam Staal de leiding over van Adan en moest Harmes flink knokken om de aansluiting niet te verliezen. David Schrier (Dynamica), Eric Wolfert (Flakkee) en Robbert Meeuwsen (AV'56) keken al snel tegen een flinke achterstand aan. - In het verdere verloop vergrootte Staal zijn voorsprong om in 31 mi nuten en 36 seconden de eerste wedstrijd voor de Koole Sport Crosscompetitie op zijn naam te schrijven. Harmes gaf een halve minuut toe en Adan verdedigde zijn derde po diumplek met vervé. David Sehrier viel net buiten het po dium en Wolfert moest toezien dat twee masters H35 - Niels Goudswaard en Maarten Hart- hoorn - net voor hem finishten. „Ik hoop dat ik de verplichte vijf wedstrijden kan meedoen", liet winnaar Staal weten, die door het vele werk voor zijn studie indus trieel ontwerper minder tijd aan zijn training kan besteden. Bij de vrouwen nam Zeeuws kam pioene Laurey van den Berge (Flakkee) meteen de leiding met Esther Platteeuw (Scheldesport) en Frédérique Versluijs (De Wie lingen) in de eerste ronde nog op haar hielen. Al snel loste Van den Berge haar tegenstandsters. Platteeuw keek al snel tegen een achterstand van tweehonderd meter aan om uit eindelijk ook nog Versluijs, win nares van het zilver op het NK masters op de tien kilometer, voorbij zag komen. In kader van de vernieuwing kun nen dit seizoen ook junioren A meedoen aan de langste afstand, maar in Aardenburg lieten ze ver stek gaan. DZK was duidelijk gespannen voor het treffen. Het team miste in het begin wat te gemakkelijke kansen, maar verdedigde wel erg goed. Twente kwam in een man- meersituatie op 0-1, DZK maakte gelijk uit een strafworp. Aan het einde van de eerste periode liet Twente zien dat het op een hoger niveau speelt en liep snel uit: 1-4. In de tweede periode ging het hard. Twente speelde vaak een speler van DZK uit het water en benutte de manmeersituaties waardoor het snel 1-8 werd en een afstraffing voor DZK in het verschiet lag. Toch bleven de Vlis singers rustig en mede doordat Twente het tempo terugschroef de, kwam DZK terug in de wed strijd. Mede door twee overtalsi- tuaties te benutten werd het 4-8. Twente krikte het tempo in de derde periode op en liep uit naar 4-10. DZK bleef echter goed spe len en kwam in de laatste periode terug tot 7-11 en had de pech dat kort daarna enkele kansen gemist werden waardoor de aansluiting er niet kwam. DZK kon tevreden het water verlaten, want de 9-12 einduitslag was voor Twen- te-coach Remco de Vries reden om lovend te spreken over DZK. Scores DZK: Sjoerd Leijnse, Levi Kort, Bas Mechielsen 2, Lennart Breel, Jas per Rouwendal, Martijn Mechielsen 1 door Len Wolters MIDDELBURG - De korfballers van eersteklasser Swift hebben de eer ste seizoenshelft van de veldcom- petitie afgesloten als koploper. De Middelburgers wonnen zaterdag met 15-17 van Maassluis. Scores Swift Matthijs Pouwer 6, Len- nart Hogeboom 5, Aisja Zuidweg en Vera Kuijper 2, Richard Celdof en Kris hna Huisman 1. Scores Atlas: Tim Dibala 4, Michel Wezemer, Benjamin van Hese en Tom my van der Kuil 3, Evia Ovaa 1. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen zijn er niet in ge slaagd de volgende ronde te berei ken van de nationale bekercompeti tie. In Den Haag was Jumpers na verlenging te sterk. Scores BC Vlissingen: Abdul Zombra 22, Raylin Jimenez 16, Benjamin Steenbeek 14, Dennis de Paauw 13, Dylan Hofmann 3 en Emilio Jangbaha- doer 2. Tommy Staal door Sjaak Sinke De Elderschanscross was zaterdag de eerste van zeven wedstrijden in de Koole Sport Crosscompetitie. Volgende week zaterdag staat de tweede wedstrijd geprogram meerd: de Moerschanscross in Hulst Het resterende programma is als volgt: 2 noverrtber Moerschanscross 14 december Inkelcross 18 januari: Deltacross 25 januari: Scheldesportcross 15 februari: Crevelingencross 1 maart Kustcross door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK speelden zaterdag een ver dienstelijke bekerwedstrijd tegen WaterSport Twente. De Zeeuwse derdeklasser moest met 9-12 zijn meerdere erkennen in de Twentse opponent die twee klassen hoger speelt. DZK-speler Levy Kort heeft de bal vast in het bekerduel met WaterSport Twente. Zijn ploeggenoot Sjoerd Leijnse kijkt op afstand toe. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36