Terneuzen berust in 1-O-nederlaag NidlWC RCS haalt eindelijk het eerste punt binnen Luctor '88 ziet tiental van Kruisland nog langszij komen S 8 SPORT J M HOOFDKLASSE A Bevelandse hoofdklasser laat in de eerste helft tegen RKAW te veel kansen liggen. TERNEUZEN - Het verschil in kwali teit gaf gisteren de doorslag in het duel tussen Terneuzen en WSC. De ploeg uit Waalwijk won met het kleinst mogelijke verschil, maar de uitslag had groter moe ten uitvallen. Dat dat niet gebeur de, had te maken met slordige af werking aan Brabantse zijde en sterk keeperswerk van Terneu- zen-doelman Dennis Wonder- gem. Hierdoor bleef het verlies tot 1-0 beperkt. Terneuzen-trainer Henk Ottens kon niet anders dan berusten "in de nederlaag. „Een goed resultaat heeft er eigenlijk nooit in geze ten, maar zolang het ï-o blijft heb je kans. WSC is een topploeg. Zij beschikken over meer kwaliteit dan wij. We moeten dit seizoen reëel zijn en ons richten op een plaats in de middenmoot." WSC-trainer Ton Verkerk vond dat zijn ploeg het onnodig span nend had gemaakt. „Als we de tweede goal maken, is de wed strijd gespeeld. Bij deze stand weet je het nooit, maar ik raak er zo langzamerhand aan gewend. We hebben nu een doelsaldo van zeven voor en vier tegen." Ver kerk wil met zijn team zo snel mo gelijk naar de eerste klasse van het zondagvoetbal. WSC lijkt voor de rood-zwarten een angstgegner te worden, want de Brabanders wonnen voor de KARAKTERISTIEK derde achtereenvolgende keer op het sportcomplex De Vliegende Hollander. „Als je WSC wilt ver slaan moet je als ploeg een topdag hebben", zei Fons Baart van de technische staf van Terneuzen. Die topdag was er niet, want qua voetbal stelde Terneuzen teleur. Het ging achterin al te vaak fout bij de opbouw. Dat lag ook aan de middenvelders die te weinig de bal opeisten. „Lars de Voogd, Bart van den Hemel en Erik Jan Naudts staken zich te veel weg. Daardoor werd te vaak de lange bal gehanteerd, die voor de fysiek sterke tegenstander gemakkelijk te verdedigen was", merkte Ot tens terecht op. Voorin ging Hasan Basagac zich te vaak te bui ten aan egoïstisch gedrag. De aan valler kwam twee keer tot een goede actie. Timon van der Hooft, die als diepste spits stond opge steld, kon zijn productieve bui te gen MOC '17 en RCS geen vervolg geven. Van der Hooft werd slechts één keer in stelling ge bracht. Het bleek achteraf de bes te kans voor Terneuzen. WSC-doelman Jacky den Bol wist de inzet in de korte hoek te keren. De aanvaller werd door Naudts vrijgespeeld, maar kon de bal niet goed onder controle krijgen. „Ik nam de bal niet lekker mee. Ik speelde niet goed.-Ik miste de bal len van de zijkanten, die er in de andere wedstrijden wel kwamen. WSC was gewoon kwalitatief be ter", gaf Van der Hooft toe. WSC dicteerde vanaf het begin de wedstrijd en creëerde kansen. De grootste mogelijkheid was voor Arif Uirkyilmaz, maar de slappe inzet werd van dichtbij ge pareerd door Wondergem. Het manco van Terneuzen, waar Rem- co van Leeuwen ontbrak, was dat men te weinig in het strafschopge bied van de tegenstander kwam. Nadat een inzet van De Voogd voorlangs ging, profiteerde Yorik Hulsman van een slordig balver lies bij Terneuzen. De middenvel der schoot zijn ploeg naar de i-o-voorsprong. En daar bleef het uiteindelijk bij. RCS-Jeka 2-2: De thuisploeg be gon onzeker aan de wedstrijd, wat al na zeven minuten leidde tot de openingstreffer van Merijn Notenboom. De gelijkmaker werd in de zestiende minuut uit een scrimmage na een hoekschop op het bord gebracht door Len Evers- dijk. Op slag van rust kwamen de Souburgers goed weg toen Tim Blind knap redding bracht op een inzet van dichtbij door Pim Dillis- se, waarna Derk van den Bosch in tweede instantie de bal van de lijn haalde. Halverwege de twee de helft bracht Mourad Bobouh zijn ploeg met een fraaie lob op voorsprong: 2-1. De bezoekers wa ren na rust vooral gevaarlijk met GOES - De ontgoocheling viel van zijn gezicht af te lezen, zijn con clusie was kort en veelzeggend. Goes-trainer Gérard de Nooijer vond dat zijn ploeg drie punten aan het totaal had moeten toevoe gen en stelde na de 1-2-nederlaag tegen RKAW zuur vast dat zijn formatie kennelijk nog niet goed KARAKTERISTIEK genoeg is om een povere tegen stander over de knie te leggen. Ondanks een onmiskenbare kwa- liteitsinjecti'e heeft Goes ook in het tweede seizoen nog moeite om mee te draaien op het niveau van de hoofdklasse. Na vijf wed strijden telt de hoogstspelende Zeeuwse zondagclub zes punten, waar stiekem op meer was gere kend. Door het verlies in de recht streekse confrontatie kwam RKA- W net als DHC op gelijke hoogte met Goes. De Bevelanders beseften maar al te goed dat een uitgelezen kans om aansluiting te vinden met de middenmoot was gemist. RKA- W prees zich gelukkig dat het met 1-1 de rust in ging en vertrok uiteindelijk als een diefin de nacht met drie punten door twee rake kopballen. „Als je zoveel kansen krijgt, dan weet je dat je de trekker moet overhalen", wees Raymond Wolff op een serie onbenutte mogelijk heden-in de eerste helft. Gérard de Nooijer: „We hadden in de rust met 5 of 6-1 voor moeten staan, maar kregen het deksel op de neus." Goes nam na een afwachtende be- ginfase naarmate de eerste helft vorderde het initiatief en poetste de vroeg opgelopen achterstand (kopbal uit een hoekschop) door een magnifieke kopbal van Ray mond Wolff weg. De middenvel der mikte raak uit een voorzet van Dangelo Martien. „Puur ge luk", vond de man die een ferme kopstoot van een meter of tien met precisie in de winkelhaak zag verdwijnen. Goes kreeg een zee van ruimte op links, maar verzuimde er meer rendement uit te halen. De thuis- hoge ballen en een kwartier voor tijd werd het uit zo'n situatie weer gelijk: 2-2 door Merijn Ho- genboom. Dé slotfase bracht nog een kopbal van de bezoekers te gen de paal, maar het bleef bij 2-2. Zeelandia Middelburg-SC 't Zand 1-3: Na een doelpuntloze eerste helft waarbij het spel zich vooral op het middenveld afspeel de, zochten beide ploegen na de pauze meer de aanval. De bezoe kers profiteerden het best van de ruimte die hierdoor ontstond en liepen uit naar 0-2 door Yannick Burleson en Onur Ulusan. Kort voor tijd bracht Rogier Veenstra de thuisploeg uit een vrije trap te rug in de wedstrijd: 1-2. In de jacht op de gelijkmaker gingen de Middelburgers wat gehaast te werk, waardoor Mark Lohn al snel profiteerde van de geboden ruimte: 1-3. Luctor '88-SC Kruisland 2-2: De beste kansen waren voor rust voor de thuisploeg, die er slechts één van wist om te zetten in een doelpunt: 1-0 door Roy van Leeu wen. Kort na de pauze kreeg de ploeg hiervan de rekening gepre senteerd, toen de bezoekers langs zij kwamen: 1-1. Na opnieuw enke le goede, maar even vaak niet be nutte kansen voor Luctor '88 was het via Rutger van Rossum in de 75e minuut wel raak: 2-1. Toen bij de gasten vervolgens ook nog een speler met tweemaal geel vroegtij dig kon gaan douchen, leek de buit binnen voor de groen-wit- ten. In de slotfase kwamen de Bra banders, volgens velen in buiten spelpositie, alsnog langszij: 2-2. HW'24-Alliance 3-0: Pas in de 40e minuut werd de score geo pend door Michal Szczawinski: 1-0. Na de thee waren er meer kansen voor de thuisploeg, ter wijl doelman Tim Siersma slechts één keer handelend moest optre den. Pas in de 89e minuut zorgde de voor Jari Vyaene ingevallen Jo nas Roels voor 2-0, waarna Michal Szczawinski in blessuretijd de eindstand op 3-0 bepaalde. Philippine-Cluzona 1-4: Door twee treffers van Ruben Maas keek de thuisploeg al binnen tien minuten tegen een 0-2-achter- stand aan. Ondanks kansen op de aansluitingstreffer was het Cluzo- na dat via Erik van Oers nog voor rust de marge vergrootte: 0-3. Halverwege de tweede helft bracht Danny Matthijssen met een eigen doelpunt weer iets van spanning terug: 1-3. Twee minu ten later was het alweer raak aan de andere kant: 1-4 via opnieuw Erik van Oers. Virtus-Hontenisse 4-1: Na de openingstreffer van Stefan Klok uit de rebound na een vrije trap, verdubbelde Michael Oomen de marge, eveneens uit een vrije trap: 2-0. De wedstrijd was halver wege feitelijk al beslist nadat Kay Heeren er in de 38e minuut 3-0 van had gemaakt. Hontenisse kwam nog wel terug tot 3-1 via Titiano Staes. Tom Kwaaytaal maakte er in de slotmi nuut 4-1 van. r-f door Aector Dooms Terneuzen-WSC 0-1 (0-1). 37. Yo- rik Hulsman 0-1. Scheidsrechter C. A. Jochems (Nieuw-Vossemeer). Gele kaart: Michel Mutsaers, Krys- ztof Szwagrzyk (allen WSC). Aan tal toeschouwers: 200. Terneuzen: Dennis Wondergem: Robbin Dekker, Quincy Poortvliet, Roel Alberti, Gieljan Everaert (46. Jarno Waebeke): Bart van den He mel, Liam O'Shea, Erik Jan Naudts, Lars de Voogd; Hasan Basagac en Timon van der Hooft MIDDELBURG - RCS pakte in de tweede klasse A van het zondag voetbal tegen Jeka het eerste eer ste punt van dit seizoen: 2-2. harde les voor Goes door Peter van Kouteren Goes-RKAW 1-2 (1-1). 18. We sley van Maren 0-1, 33. Raymond Wolff 1-1, 71. Rowendy Schoop_ 1-2. Scheidsrechter. S. van der Vrande (Beuningen). Gele kaart: Frits Paap, Quincy Gooding (Goes), Gino Lauwers, Yannick Blom, Erdi Cinar (RKAW). Aantal toeschouwers: 350. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Quincy Gooding (78. Mah- boeb Rahimi), Sherief Tawfik, Dan- gelo Martien; Frits Paap (70. Roy- cel James), Thijs van den Dries, Raymond Wolff (70. Ray Kroon), Jonathan Constansia; Sinan Coban, Tom de Bonte. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Luctor '88 leek zon dag op weg naar de derde seizoens zege in de derde klasse, maar zag Kruisland in de slotfase met tien man alsnog langszij komen: 2-2. Dankzij een 3-0-zege op het laagge klasseerde Alliance blijft HW'24 in het spoor van Unitas'30, de koplo per.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32