Nieuwland verrast MZC'11 in de slotfase Waarde maakt het Duiveland knap lastig 22 6 SPORT BEKERVOETBAL Hoek plaatst zich voor de derde ronde van de districtsbeker. In Vlissingen verslaat het GPC met 0-3. Derde klasse A MZC'n-Nieuwland o-i: Tot de 0-i in de 75e minuut controleerde MZC'11 de wedstrijd. In de eerste helft creëerde de ploeg een aantal goede mogelijkheden, maar deze werden niet benut. Nieuwland zette daar vrijwel niets tegenover. In de tweede helft bleef het wed strijdbeeld hetzelfde. Nieuwland kreeg welgeteld één kans. De nummer laatst van de competitie bleek uiterst effectief, want die ene kans leverde een doelpunt op. Na de treffer van Richard Jacobs ging het aangeslagen MZC'11 op zoek naar de gelijkmaker. Dit ge beurde te geforceerd en leverde geen mogelijkheden meer op. VCK-Noormannen 0-1: De Noor mannen boekte de eerste competi tiezege. VCK had het meeste bal bezit en creëerde tal van kansen. Geen van alle leverde een doel punt op. Door een fout in de de fensie van VCK kwam Noorman nen tien minuten na rust op 0-1 door Erwin Pouwelse. Oostkapelle-DFS 1-2: Het duel werd vlak voor tijd ontsierd door een grove charge van Oostkapel- le-speler Jidde Rotte op Nuno An- drade Varela van DFS. Op het veld ontstond vervolgens een opstoot je waar ook supporters bij betrok ken waren. Het voorval liep met een sisser af. Wel kostte het Rotte een rode kaart. Kevin Veerhoek en Dennis Schuitemaker zorgden voor de treffers van DFS. Oostka- pelle scoorde na een uur via Rob bie de Nooijer na een scrimmage. Derde klasse B Krabbendijke-Halsteren 1-2: De snelle counters van Halsteren wa ren Krabbendijke te machtig. Vlak voor rust zette Dennis van der Avert Halsteren op een 1-o-voorsprong. Na de pauze kwam Krabbendijke op gelijke hoogte door een doelpunt van Rens Jansen. Zo'n twintig minu ten voor tijd bracht Jeffrey Jaspers de einduitslag op het bord. Krab bendijke raakte nog een keer de paal en lat. Yerseke-Oosterhout 5-1: Pas na de 1-0 in de 63e minuut door Frank Bakker begon de doelpun- tenmachine te draaien. Jarno van de Kreeke zorgde voor de 2-0. Oos terhout kwam door een doelpunt van Roy Vermeulen nog terug in de wedstrijd, maar daarna scoor de Yerseke er lustig op los. Peter-Jan Murre, Arjen de Koeijer en nogmaals Frank Bakker bepaal den de eindstand op 5-1. VLISSINGEN - In de kleedkamer van GPC hing zaterdagmiddag een sfeer die er lang niet had ge hangen. De Vlissingers schopten vorig voetbalseizoen in de eerste klasse geen deuk in een pakje bo ter en in de tweede klasse wilde het tot nu toe ook niet erg vlot ten. Maar nu, in het bekerduel met hoofdklasser Hoek, was er op eens hoop. GPC had tegen de be kerhouder zonder averij de rust gehaald en als ze nog een poosje de nul konden houden, zat er wel licht een stunt aan te komen... KARAKTERISTIEK Het bleek ijdele hoop. Amper twee minuten na de hervatting maakte Kyle Doesburg met een stijlvolle snoekduik koppend de 0-1 en was er bij de Vlissingers het plotselinge besef dat de strijd gestreden was. Hoek gaf de voor sprong inderdaad niet meer weg, won met 0-3, en verschafte zich toch nog gemakkelijk toegang tot de derde ronde van het districts bekertoernooi. De hoop die GPC in de rust koes terde was niet onterecht. Hoek had voor rust weliswaar verreweg het meeste balbezit, voetbalde het overgrote deel van die 45 minu ten op de helft van de tegenstan der, maar werd zelden gevaarlijk. Het dichtst waren de Zeeuws-Vla mingen bij een treffer toen Den nis Jobse een voorzet bijna achter zijn eigen keeper Max Leijer kop te. En vlak voor rust moest dezelf de Leijer handelend optreden toen Regilio Pinas een voorzet vanaf links in één beweging rich ting doel transporteerde. Hoe anders was dat meteen na de pauze. Toen kreeg Thomas van Renterghem op links te veel vrij heid, waardoor hij vrij voor kon zetten. Regilio Pinas miste de bal, maar Kyle Doesburg niet. „Die 0-1 kwam veel te snel", keek GPC-aanvoerder Matthijs Lugten burg terug. De verdedigende mid denvelder had het hele duel flink kunnen bikkelen om de gaten te dichten. „Als Hoek nog een kwar tier of twintig minuten niet scoort, moeten ze meer ruimte weggeven, waarvan wij hadden kunnen profiteren." „We hadden Ricardo de Nooijer al als snelle man voor de counters en ik was van plan om Dylan Schallier als tweede aanvaller in te zetten", deed trainer Michel Leonhart zijn plannen uit de doe ken. „Maar ja, toen hij erin kwam, stonden we al achter." Bij Hoek werd de treffer met op luchting begroet. „GPC wilde graag en dan blijft het lastig voet ballen", stelde Hoek-aanvoerder Giovanni Siereveld, die in de eer ste helft goed wegkwam toen hij na een ruzie met GPC'er Rafaël Vulin van scheidsrechter Wes dorp zonder gele of rode kaart ver der mocht voetballen. „Toen die 0-1 viel, wisten we dat we nooit De ploeg uit Oosterland had het in de openingsfase niet gemakke lijk op sportpark Keizershoofd. Vierdeklasser Waarde wilde zich niet zomaar naar de slachtbank la ten leiden, speelde met lef en bin nen een paar minuten had de thuisclub al een paar kansen ge creëerd. Trainer Dennis Neels: „Vooraf spreek je een bepaalde tactiek af. We wilden op de counter gokken en toen we in die eerste minuten wat kansjes creëerden, kregen we hoop op een goed resultaat." Het klassenverschil was de gehele wedstrijd niet te zien op het veld. Vierdeklasser Waarde speelde on bevangen en tweedeklasser Duive land probeerde gehaast de 1-0 te forceren. In het verloop van de eerste helft werd er nauwelijks meer iets ge creëerd. Toch viel vlak voor rust de 0-1. Middenvelder Thijs Ren tier mocht net buiten het straf schopgebied een vrije trap ne men. Rentier krulde de bal met een mooie boog in de kruising, langs keeper Henk-Jan Everse. „Vorige week probeerde ik het in de competitiewedstrijd tegen De Fendert ook op deze wijze, maar toen mislukte het totaal", zei Rentier achteraf. Het werd in het tweede bedrijf een echte bekerwedstrijd. Passie en strijd voerden de boventoon, terwijl het voetbal van een matig gehalte was. De regen die met bak ken uit de hemel viel, hielp ook niet mee. „Het maakte het voet ballen er niet makkelijker op", zei Rentier. „De strijd die werd gele verd, was niet misselijk." Naarmate de tweede helft vorder de, ging het publiek van Waarde zich steeds meer roeren. Het team van Neels leek zich hierdoor ge sterkt te voelen en ging met man en macht op zoek naar de 1-1. Neels: „De toeschouwers waren vandaag fantastisch. Er werd ge zongen en aangemoedigd alsof het om de Champions Leaguefina le ging. Ze verdienen een groot compliment." Het publiek zag in de allerlaatste minuten Waarde bijna op 1-1 ko men, maar de bal kon niet wor den binnengegleden door Marcel van Houte. „Het is zuur dat je door een dood spelmoment ver liest, maar we hebben echt goed gespeeld," zei Neels. Doelpuntenmaker Rentier was minder tevreden. „We winnen dan wel, maar dit kan eigenlijk niet. De instelling van sommige jongens was niet goed en wellicht hebben we Waarde wel onder schat." Het team van Neels kon uiteinde lijk tevreden terugkijken op een mooi bekeravontuur. „We zijn een jong elftal. Onze oudste spe ler vandaag was 25 jaar. Hopelijk kunnen we met deze jongens doorgroeien naar de derde klasse en komen we volgend jaar weer een ronde verder in de beker." door Len Wolters MIDDELBURG - Nieuwland heeft in de derde klasse A van het zaterdag voetbal de eerste drie punten van het seizoen in de wacht gesleept. Door een doelpunt van Richard Ja cobs won de ploeg met 0-1 van MZC'11. In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal slaagde Krab- bendijke er niet in om de kopposi tie te pakken. Halsteren was met 1-2 te sterk. De Noormannen steeg ndoor de eerste zege in de comptitie naar de twaalfde plaats op de ranglijst Doesburg boort hoop door Koen de Vries GPC Vlissingen-Hoek 0-3 (0-0). 47. Kyle Doesburg 0-1, 67. Kyle Doesburg 0-2, 89. Ibrahim Eryürük 0-3. Scheidsrechter: M. A. Wesdorp (Bergen op Zoom). Gele kaart: Birgen Martens (Hoek). Aan tal toeschouwers: 400. GPC: Max Leijer; Dennis Jobse, Wouter Vermeule, Maarten Peene, Carlos Pereira (79. Najim Boughmari); Da vy van Geersdaele, Jesper de Vlie ger, Matthijs Lugtenburg; Ricardo de Nooijer, Rafaël Vulin (60. Robin de Pagter) en Sven Ronde (63. Dylan Schallier). Hoek: Davy Versprille; Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van Renterghem (63. Guillaume Clinckemaillie); Fabian Wilson, Bir gen Martens (70. Nick de Groote), Reguillo Vandepitte, Hakim Boucheta (83. Ibrahim Eryürük), Thomas van den Houten; Regilio Pinas en Kyle Doesburg. door Jordy van de Brug WAARDE - Na vijftien jaar was het dan eindelijk weer zover. De voet balclubs Waarde en Duiveland ston den zaterdag tegenover elkaar, in de tweede ronde van de districtsbe ker. Het werd een enerverend duel dat in een nipte 1-0-zege voor tweedeklasser Duiveland eindigde. Waarde won 22 jaar geleden, in 1991, voor het laatst van Duive land. Het werd toen 1-3 in Oosterland. Waarde-Duiveland 0-1 (0-1). 45. Thijs Rentier. Scheidsrechter: V. M. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Thijs Rentier, Marcel de Bruine, Rudi Koster (allen Duiveland), Evert van Houte, Sander Tettelaar (beiden Waarde). Aantal toeschouwers: 135.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30