Caudron doet wat natie verwacht SPORT 5 Gisteren, nadat hij in de finale te gen de Griek Filipos Kasidokostas (40-25 in 22 beurten) zijn laatste carambole op het bord had ge bracht, mocht hij die 'deken van het favoriet zijn' eindelijk van zich afleggen. Dat deed hij met een zeldzame en vooral uitbundi ge explosie van vreugde. Wat de grote Raymond Ceulemans in 1974 in de plaatselijke Stadsfeest zaal tegen Nobuaki Kobayashi niet lukte, deed Caudron dus wél. Voor een imposante coulisse met een kleine tweeduizend toeschou wers op volgepakte tribunes pak te hij de titel die in 1974 'thuis' had moeten blijven, maar naar Ja pan ging. De natie, toen veel min der verwend, treurde. Gisteren werd dat rechtgezet. Na het beha len van het ticket voor het WK voetbal in Brazilië, hadden diver se supporters zelfs de vlag van stal gehaald om er weer een kam pioen mee te onthalen. Caudron speelde overigens niet zijn beste toernooi, vertelde hij. Wellicht, hoewel dat wat vreemd klonk, omdat hij nauwelijks tegen stand van importantie onder vond. „Ik heb spanning nodig om goed te zijn. Die miste ik te vaak. Daarom speelde ik niet mijn bes te spel, maakte ik foutjes die ik an ders niet maak. Ik speelde ook an ders dan gebruikelijk omdat ik me niet helemaal top voelde. Nor maal ben ik een vlotte speler, ik hoef slechts één keer te kijken en ik speel. Vandaag moest ik naar al le posities minstens twee keer kij ken. Ongebruikelijk, het gevoel was niet optimaal. Maar mis schien had het ook wel met deze arena te maken. Waar speel je voor tweeduizend toeschouwers? En iedereen rekende op me, ik voelde echt heel wat druk." De Griek Filipos Kasidokostas be rustte snel in zijn verlies. „Ik kreeg te weinig positie. Alleen in de eindfase kon ik nog wat doen, Ik heb spanning nodig om goed te zijn. Die miste ik te vaak. maar toen was de partij al ge speeld. Maar ik ben niet ontevre den, ik heb nog flink wat jaren te gaan. Ik ben pas dertig jaar." Voor Dick Jaspers, die zowel te gen Eddy Merckx als Tayfun Tas- demir zaterdag wonderbaarlijk ontsnapte, viel in de halve finale tegen Kasidokostas het doek. Het scenario was identiek aan voor gaande partijen, maar het slot viel nu eens nief in zijn voordeel uit. Al kwam hij dichtbij met een aan tal sublieme oplossingen. Jaspers maakte, op basis van kwaliteit en hard werken, een 32-17-achter- stand bijna volledig goed. Hij kreeg de Griek op schootsafstand, maar die vluchtte nog net op tijd nog naar de veilige haven van veertig punten (40-35)- Kasido kostas zei gevreesd te hebben voor de goede afloop. „Je waant je al finalist en plots wordt alles an ders. Ik werd er onzeker van." Kromowidjojo snelste op 50 vrij Ranomi Kromowidjojo heeft zich na Dubai ook tij dens de wereldbekerwed strijden van Doha de snelste getoond op de 50 meter vrije slag. De wereldrecord houdster op de kortebaan (23,24) tikte zondag in de fi nale aan na 23,69 seconden. Geen van de andere zwem sters bleef in haar buurt. Inge Dekker belandde met 24,52 net naast het erepo dium. Minderhoud zesde in WB Odense Het wereldbekerseizoen voor de dressuurruiters ging afgelopen weekeinde van start in het Deense Odense. Hans Peter Minderhoud, af komstig uit Westkapelle, werd met Glock's Romanov op een zesde plaats de beste Nederlander, net voor Da nielle Heijkoop (Rotterdam) met Kingsley Siro. De overwinning ging naar de Deense amazone Anna Kasprzak met Donnperig- non. Boston Red Sox in finale World Series Boston Red Sox is de tegen stander van St. Louis Cardi nals tijdens de World Series, de finale van de Amerikaan se Major League. De honk ballers uit Boston wonnen zaterdag met 5-2 van Detroit Tigers en kwamen daarmee op een beslissende 4-2-voor- sprong in de best-of-seven serie. Daarmee schreven ze ook de American League op hun naam. De Cardinals wonnen al elf keer de World Series. Bokser Müllenberg naar derde ronde Peter Müllenberg heeft giste ren moeizaam de derde ron de bereikt bij de WK bok sen in Almaty. De 25-jarige Tukker won in het half- zwaargewicht (-81 kilo gram) na een stroeve start alsnog van de onstuimige Arslanbek Achilov uit Turk menistan. De jury was na drie ronden verdeeld: 2-1 (28-29 29-28 29-28). Müllenberg is in Kazachstan als vijfde geplaatst. Springruiter Bruggink foutloos Springruiter Gert-Jan Brug gink heeft gisteren in Han nover bij de German Clas sics de Grote Prijs van die stad gewonnen. De Twente- naar was in de beslissende ronde met Dejavu niet al leen foutloos, maar ook nog eens de snelste. Hij hield daarmee de voor eigen pu bliek rijdende hippische, grootheid Ludger Beerbaum met Chaman achter zich, 32,44 tegen 33,32. MAANDAG 21 OKTOBER 2013 Winnaar Lars van der Haar in actie tijdens de veldrit in Valkenburg, foto Marcel van Hoorn/ANP door Karei Pleunis ANTWERPEN - Wekenlang drukte de last van de natie op de Waalse schouders van Fréderic Caudron. Geen Belgische krant of tijdschrift dat het WK driebanden belichtte, geen radio- of televisieprogramma waarin titelkandidaten werden ge noemd, liet na hem te bestempe len als de speler die het voor volk en het vaderland in Antwerpen zou gaan maken. Fréderic Caudron DOHA ODENSE BOSTON ALM ATY HANNOVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29