Feyenoord metselt alleen met zand 'Spookdoelpunt' is hét gesprek van de dag in de Bundesliga 2 SPORT EREDIVISIE Eindhovenaren vergeten de koppositie te pakken. De ploeg van Cocu gaat onderuit in Groningen. Wie een muurtje metselt, doet dat toch met de bedoeling dat het een beetje stevig staat. De Feye- noorders die zaterdag in de slotfa se hun mannetje dachten te staan, lieten zich echter kinderlijk omver duwen. De gisse Lars Lam- booij besloot het Rotterdamse kluitje een flinke zet te geven. Het gevolg: op het moment dat Marnix Kolder aanlegde voor de ultieme vrije trap, stortte de muur in. De door een ongelukkige botsing met Tonny Vilhena hevig aan zijn oog gehavende Kolder - de enige écht onverzettelijke in de Ade laarshorst - kon zodoende vlak voor tijd alsnog de gelijkmaker aantekenen. Feyenoord-trainer Ronald Koeman: „Wat er gebeur de moet ik nog eens terugkijken, maar één ding is zeker: die muur stond niet goed. Het kan nog dat je een vrije trap over de muur krult en scoort, maar een bal die langs de muur gaat, zou er in theo rie nooit in mogen. Dan staat de muur verkeerd." Of staat-ie er fei telijk helemaal niet meer... Ruziënd liepen de Feyenoorders van het veld. Middenvelder Lex Immers, keeper Erwin Mulder en rechtsback Daryl Janmaat gingen hevig ontdaan richting kleedka mer, daar duurde de discussie in collectiviteit voort. Er was ook ge noeg te bepraten. Een echt volwas sen formatie had zich, zelfs al kolkte de tot de nok gevulde Ade laarshorst, namelijk de winst nooit laten ontfutselen. Keer op keer heeft het er de schijn van dat ze bij Feyenoord, de beleving bij de eigen fans ten spijt, het belang van de zaak niet beseffen. Wie bij voorbeeld een muurtje metselt, doet dat met specie en niet met louter zand of water. Staat het, dan moet het ook blijven staan. Het verschil tussen beide teams was zaterdagavond groot, voetbal- technisch was Feyenoord zó veel beter. De Rotterdammers kregen bovendien legio kansen. Feye noord had een makkelijk avondje gehad als het er voor de pauze wat zorgvuldiger mee omgespron gen was. Maar met name Jean-Paul Boëtius, die rechtsback Doke Schmidt helemaal dol draai de, had het vizier niet scherp staan. De jongeling is op de weg terug, maar heeft nog niet het kwikzilverige dat hij vorig sei zoen wel had. Driemaal stond Boëtius oog in oog met Eag les-keeper Eloy Room. Het resul taat: een struikelpartij, een slap balletje naast en een inzet op de paal. Koeman: „Het hoort bij het groter worden. Maar ik vind dat we wel een doelpuntje van hem hadden mogen verwachten. Dat zou ook hem een duwtje in de goede rich ting hebben gegeven." Ook Samuel Armenteros verpruts te, zowel voor als na de pauze, een goede kans. Graziano Pellè had evenmin zijn avond. „Het had al 0-3, misschien wel 0-4 moeten staan bij de rust. Het ren dement moet veel hoger", foeter de Koeman. Nu stond er slechts een treffer van Stefan de Vrij, uit een corner van Jordy Clasie, op het scorebord. Niettemin had de coach nog een glimlach rond de mond. „Want ik had Feyenoord dit jaar nog niet zo goed positiespel zien spelen als hier voor rust. Dit was waar we al langer voor werken." Niet alleen het opkomen van de backs Jan maat en Nelom oogde weer veel natuurlijker dan voorheen, ook de aanvoer vanuit het middenveld richting spitsen was goed. Maar Ronald Koeman weet ook don dersgoed dat het in het profvoet bal niet alleen gaat om het lekker laten rouleren van de bal, om het makkelijk vinden van medespe lers. Je moet simpelweg scoren. En, zeker als je tegen ploegen als Go Ahead Eagles speelt, is ook gogme vereist. En daar ontbrak het met name na rust aan. Niet al leen werd vlak na de pauze niet ingegrepen toen Mawouma Ame- vor zeker driemaal dreigde te schieten (1-1), ook de opnieuw via Immers verkregen voorsprong ging weer kinderlijk eenvoudig verloren. „We hebben dit punt ge stolen", glom Foeke Booy. „Maar dan had Feyenoord ons ook maar niet in leven moeten houden." GRONINGEN - Een ploeg die nauwe lijks punten pakt in uitwedstrij den kan geen kampioen worden. PSV had de afgelopen jaren op vreemde bodem voetballend steeds grote problemen, gisteren was de ploeg vooral niet effectief genoeg. Na een eerste helft waar in PSV zeker twee of drie keer had moeten scoren, sloeg FC Gro ningen na een uur in een tegen stoot via Filip Kostic toe: 1-0. PSV kwam die klap niet meer te bo ven, de jonge aanvallers liepen zichzelf voorbij in de jacht op een resultaat. De balans in uitduels is daardoor opnieuw dramatisch, vijf punten uit de eerste vijf com petitieduels buiten Eindhoven van dit seizoen. Een van de grote problemen bij PSV is de samenstelling van de voorhoede. Centrumspits Tim Ma- tavz kwam opnieuw niet in het stuk voor. Hij kreeg geen bruikba re bal vanaf de zijkanten. Mem phis Depay en met name Zakaria Bakkali gaan vaak voor de actie, Bakkali wil regelmatig om zes, ze- ven man heen. Soms oogt het spectactulair, de doorgedreven dribbels van de Rode Duivel leve ren bij balverlies vaak gevaar op. Op de momenten dat zijn teamge noten Matavz toch inspeelden, werd hij agressief verdedigd. De flets ogende aanvaller verloor veel duels en creëerde - net als in ande re duels van PSV - bijna niets. Trainer Phillip Cocu wisselde hem na ruim een uur. „De hou ding van Tim kun je niet zomaar veranderen. Het is nou eenmaal niet zo dat er agressiviteit vanaf spat", stelde de coach vast. Hij vond desalniettemin dat Matavz een aantal keren bruikbaar was als aanspeelpunt. Cocu: „We moe ten in het elftal de balans vinden in het doorvoeren van acties. Le ren om in de eindfase de juiste keuzes te maken, is een van de punten waar we steeds mee bezig zijn. Soms levert het doorvoeren van een actie juist wel gevaar op, soms niet. We hebben nog niet de ervaring om dat telkens goed aan te voelen." Depay was gistermiddag met af stand de gevaarlijkste man in de Euroborg. In de eerste helft kreeg hij drie kansen, mede door eigen impulsen. Hij en Bakkali slaagden er niet in om te scoren, mede daar door liet PSV de Groningers in de wedstrijd. Na rust had Depay opnieuw de kans om PSV op voorsprong te brengen, maar doelman Marco Bi- zot redde prima. In de omschake ling maakte Jorrit Hendrix vol gens Kevin Blom een overtreding op Nick van der Velden. Stijn Schaars protesteerde, Van der Vel den nam de vrije trap snel. Via De Duitser trof in de tweede helft met een kopbal het zijnet, waarna de bal via een gat opeens het doel inviel. Scheidsrechter Felix Brych wees tot verbijstering van de thuisclub naar het midden en bleef bij zijn besluit. Na het ope ningsdoelpunt van Sidney Sam was het de beslissing, hoewel Hof fenheim met een late treffer van Sven Schipplock nog wel op het scorebord kwam. Of deze einduit slag ook daadwerkelijk definitief in de boeken verdwijnt, is even wel nog maar de vraag. Vlak na het duel eiste Hoffenheim al dat de wedstrijd zou worden overge speeld. „Ik denk dat we deze wedstrijd nog een keer gaan zien. Elk ander besluit zou toch absurd zijn", zei trainer Markus Gisdol. De Duitse voetbalbond wil de kwestie bij de Fifa neerleggen. Tot die tijd staat Leverkusen een punt achter koplo per Bayern. Arjen Robben was met een doel punt en een assist weer van grote waarde voor 'Der Rekordmeister' Bayern München. De aanvaller trok de stand in de vijftigste mi nuut gelijk en stelde Thomas Müller daarna in staat om voor 2-1 te zorgen. Mario Mandzukic en Müller (strafschop) voerden de score in de laatste twintig minu ten op naar 4-1. Eigenlijk wilde Robben aanleg gen vanaf elf meter, maar Guardio- la bepaalde dat Müller de straf schop mocht nemen. Dortmund vólgt eveneens op een punt. De geelhemden boekten een zwaarbe vochten zege op Hannover 96, dankzij een rake strafschop van Marco Reus. Dè bezoekers uit Hannover kregen in de slotfase nog enkele goede kansen op de ge lijkmaker, maar doelman Roman Weidenfeller hield Dortmund overeind. Op gepaste afstand staat het Hert- ha BSC van Jos Luhukay knap op de vierde plaats. De Berlijnse pro movendus versloeg Borussia Mönchengladbach, met Roel Brou wers en invaller Luuk de Jong, met 1-0. Schalke 04, dat nipt won bij nummer laatst Braunschweig (2-3), staat vijfde. Bert van Marwijk is nog altijd on geslagen als coach van Hambur ger SV, dat driemaal een achter stand wegwerkte tegen VfB Stutt gart (3-3). Rafael van der Vaart redde het punt voor HSV. Werder Bremen kwam met Eljero Elia niet tot scoren tegen SC Freiburg (0-0) ep VfL Wolfsburg won zon der Bas Dost bij het FC Augsburg van Paul Verhaegh (1-2). Manchester United moet er steeds meer rekening mee hou-- den dat het dit seizoen geen hoofdrol gaat spelen in de Engelse competitie. In de achtste speelron de in de Premier League leed de regerend kampioen voor de vijfde keer puntenverlies. Southampton pakte op Old Traf- ford vlak voor tijd een puntje. De- jan Lovren wiste met zijn treffer in de 89e minuut het openings doelpunt van Robin van Persie uit. Arsenal is de trotse koploper. Me de dankzij twee doelpunten van topaankoop Mesut Özil werd Nor wich City, met Leroy Fer in de ba sis, met 4-1 verslagen. Chelsea en Liverpool zijn op twee punten achterstand de naaste belagers. Li verpool verspeelde tegen Newcast le United twee punten (2-2), ter- wijl Chelsea pas in het slot afre kende met Cardiff City (4-1). De Belg Eden Hazard maakte er twee voor de formatie van coach José Mourinho, die weer eens naar de tribune werd verwezen. door Edward Swier DEVENTER - Het zou slechts voor eventjes zijn geweest, maar Feye noord liet zaterdagavond in Deven ter de kans glippen zich aan de kop van de eredivisie te nestelen. Op kinderlijk eenvoudige wijze werd tegen Co Ahead Eagles de winst verspeeld: 2-2. PSV verliest door Rik Elfrink 5 De spelers van Feyenoord balen van het onnodige gelijkspel tegen Go Ahead Eagles, foto Erik Pasman/ANP PSV behaalde in de vijf uitwedstrijden die het dit seizoen speelde slechts vijf punten. Ook vorig seizoen speelde het 'uitsyndroom' de Eindhovenaren al parten. LEVERKUSEN - De top drie in de Bundesliga maakte in de negende speelronde geen fout. Bayern Mün- chen versloeg FSV Mainz 05 na een matige start (4-1), Borussia Dort mund trok een nipte voorsprong te gen Hannover 96 over de streep (1-0) en Bayer Leverkusen won bij 1899 Hoffenheim (1-2). Die vrijdag avondwedstrijd bleek het gesprek van het weekeinde, door een 'spookdoelpunt' van spits Stefan Kiessling. Stefan Kiessling wordt gefelici teerd met zijn 'doelpunt'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26