SPORT Voorzichtig FC Twente kan hoge verwachtingen in teleurstellend duel met Ajax niet waarmaken: 1-1. www.pzc.nl/kustmarathon Bitterballen voor Dick Advocaat Met een schaaltje bitterbal len pal voor zijn neus schoof Dick Advocaat aan bij de persconferentie na afloop van AZ-Cambuur (3-1). De nieuwe trainer van AZ moest zelf wel lachen om het ludieke gebaar. „Als grap je heb ik een paar dagen ge leden gezegd dat ik mede vanwege de voortreffelijke bitterballen terug naar Alk maar ben gekomen, leuk dus dat ze nu een schaaltje voor me hebben neergezet." Club Brugge laat koppositie liggen Club Brugge heeft gistera vond verzuimd de kopposi tie te veroveren in de Bel gische competitie. De ploeg van trainer Michel Preud'homme ging met 4-1 onderuit bij KV Kortrijk, waardoor Club op de twee de plaats blijft staan met twee punten achterstand op leider Standard Luik. Die Waalse ploeg speelde zater dag gelijk tegen Charleroi (2-2). Zeeuws goud en brons op NK judo Sam van 't Westende en Chantal Walhout zorgden dit weekend voor Zeeuws succes bij het NK judo. Van 't Westende werd kampioen in de klasse tot 73 kilo. Hij prolongeerde zijn titel van vorig jaar. Walhout maakte haar debuut in de klasse tot 70 kilo: ze pakte de bronzen medaille. Is hardlopen in 't donker sfeervol? Lees de hardloopblog Schletterer finisht als derde Nederlander in marathon Amsterdam MAANDAG 21 oktober 2013 ENSCHEDE - Het wervende spotje werd uiteindelijk een stukje an ti-reclame. Bij FOX gunden ze za terdag het hele land gratis entree, maar de topper tussen FC Twente en Ajax leverde de tobbende tele visiezender niet de gewenste ex- posure op. Twente en Ajax hiel den hun ware gezicht verborgen achter een masker van grauw heid. Waar de zon lonkte, bleef het bij angstig geschuif in de scha duw van twee ploegen, die zich weigerden bloot te geven. Wat wel klopte was de uitslag (1-1), al vond Ajax-trainer Frank de Boer zijn ploeg Veel en veel beter'. Het was een opmerking, die ner gens op was gebaseerd. Voor rust was Twente de baas, in de tweede helft domineerde Ajax. Dat De Boer zo tevreden was met zijn zijn elftal op een avond vol schraalheid, was misschien wel te kenend voor het niveau dat de landskampioen tegenwoordig haalt. Twente was niet bij machte om daar gebruik van te maken en dat zorgde voor een katterig gevoel in de Grolsch Veste waar de ver wachtingen in korte tijd 180 gra den zijn gedraaid. Hoe lang is het wel niet geleden dat Twente aan de vooravond van een wedstrijd tegen Ajax door zoveel optimisme werd begeleid? Daarom was het ook zo teleurstellend dat de Tuk kers uitgerekend in het licht van alle schijnwerpers na rust niet meer zichzelf waren. De ploeg die de eredivisie dit seizoen al zoveel moois heeft gegeven, de ploeg die normaliter met een lach op het ge zicht het avontuur zoekt, veran derde in 45 minuten in een elftal, dat nog maar een versnelling han teerde: de achteruit. Het gebeurde allemaal na een eerste helft waar in Twente helemaal niets te duch ten had van het flauwe Ajax. Dat de bezoekers in de eerste helft 65 procent balbezit hadden, was oök geen gevolg van dominantie. Ajax speelde als creatiefloos breiwerkje uit grootmoeders tijd. Een zoek tocht zonder routekaart. Bij Twen te vonden ze dat best, want de technische staf had heel goed de beelden bekeken van PSV-Ajax, toen de Amsterdammers 64 pro cent balbezit hadden, maar wer den geslacht in de counter. Statis tieken van topwedstrijden wijzen al tijden uit dat de meeste doel punten niet het gevolg zijn van balbezit, maar vallen uit de om schakeling. Voor het eerst dit sei zoen plooide Twente dan ook te rug, de ploeg probeerde Ajax daar mee te lokken en in die opzet slaagde het voor rust. De 1-0 voor sprong (doelpunt Luc Castaignos na goed voorbereidend werk van Quincy Promes) was ook ver diend. Castaignos kreeg voor rust nog twee goede mogelijkheden, maar door een slechte aanname verzuimde hij de angel uit de wed strijd te halen. In de tweede helft veranderde al les en de grote vraag is dan altijd: waar kwam die onzekerheid van daan? Lag dat aan Ajax, dat op eens Siem de Jong 'tussen de li nies' vond, waardoor de ploeg ein delijk aan voetballen toekwam? Liepen ze bij Twente bewust te ver terug, of was er iets ongrijp baars in het elftal geslopen? En: hadden ze bij Twente dit Ajax op voorhand ook niet te groot ge maakt? Waarschijnlijk was het een combinatie van alles en nog wat en past dit verval ook bij een ploeg die nog volop in ontwikke ling is en dit keer niet fris oogde. Desondanks had Twente de wed strijd in die fase in het slot kun nen gooien. Via de omschakeling dus. Tien minuten voor tijd gebeurde alsnog het onvermijdelijke toen Kolbeinn Sigthorsson profiteerde van een fout van Andreas Bjel- land, die knullig onder een bal doorkopte: 1-1. Het was opvallend om te zien dat na die gelijkmaker de rem er opeens wel afging bij Twente. ALKMAAR Dick Advocaat (rechts) is te rug op de bank bij AZ. KORTRIjK ROTTERDAM Pagina 17: Zeeuwse medailles op 'gedevalueerd' NK judo ATLETIEK Ajax-doelman Jasper Cillessen houdt de bal tegen na een inzet van Twente-spits Luc Castaignos. foto Stanley Gontha/ANP Angst regeert in topper door Leon ten Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25