V Goed slapen en fit weer op molenaar ZEELAND 19 brieven Communicatie Verliezen in 't Zwin Zwarte Piet Het democratisch bestel, geba seerd op de trias politica (wetge vende macht, uitvoerende macht en onafhankelijke rechterlijke macht) is door de huidige maat schappelijke ontwikkelingen sterk aan verandering onderhe- vig(krant,-15-10). Dit is met name het gevolg van de snelle commu nicatie door middel van twitter, faceboek, enzovoort. Daaraan toe gevoegd de heftige mediajourna- listiek en het geen genoegen ne men met genuanceerde antwoor den leidt er toe, dat de bestaande procedures op basis van de grond wet niet meer bevredigend zijn voor de bevolking. Politici laten zich verleiden tot oneliners op twitter en directe meningen over actuele onderwerpen. Iedereen heeft een emtionele mening over de strafmaat bij misdaden. De rechter zou moeten rechtspreken op basis van wat de meerderheid in de maatschappij wil. Het liefst zo snel mogelijk. Het zou met na me politici sieren om zorgvuldig met de moderne massacommuni catiemiddelen om te gaan en af stand te houden van de huidige ongezonde waan-van-de-dag-ont- wikkeling. Als er rondom 't Zwin ontpolderd gaat worden, gaan er niet alleen banen in de landbouwsector verlo ren - zie deze krant van donder dag -maar..er gaat veel meer verloren. Om een paar zaken te noemen: Er gaan vele tientallen hectares vruchtbare landbouw grond verloren, waardoor Vlaam se boeren hun bedrijf- op zijn minst - moeten verplaatsen of moeten opheffen. Er gaan twee ge klasseerde natuurgebiedjes - nl. 't Dievengat en 't zogenaamde OrchideeënWeitje - verloren; ze worden omgezet in 'nieuwere' zil te natuur, (kosten 13 miljoen eu ro). Retranchement verloor reeds Camping De SandtPlaet. Er gaat een fietspad langs de internationa le dijk verloren. Er gaat een moge lijkheid verloren om door de ZwinGeul naar België en weer te rug te wandelen. Dus....ook hier betekent ontpolderen weer: ver lies van veel moois en veel goeds. Met genoegen de column 'Lingo' van Ernst Jan Rozendaal gelezen. Een aardige geste van Lucille Wer ner, om een uitzending te wijden aan de nationale nudistendag 1 juni aanstaande. Ik zie haar al zon der c.ltrui met ontblote b.rsten, die mogelijk fraai genoeg zijn om de beeldbuis te sieren. 'Kijkers ge noeg', denk ik. Gegadigden genoeg blijkt. Een naam voor deze alternatieve Lingo weten we ook al: 'Lullo'! Wat een commotie omtrent het sinterklaasfeest. Zwarte Piet zou moeten worden afgeschaft on danks dat hij onlosmakelijk met dit feest is verbonden. Het zou dis criminerend zijn. Er moeten maar andere kleuren pieten komen, ge le bijvoorbeeld. Maar dan komen de Chinezen weer in opstand. Ik weet niet of de bedenker daarvan beseft hoeveel Chinezen er zijn?? Zwarte Piet heeft echter totaal niks met discriminatie en/of sla vernij te maken, blijf er dus vanaf en laat de traditie voortbestaan. Zwarte Piet is gewoon een werk nemer van sinterklaas. Als een werkgever een donkere sollicitant afwijst met als reden 'past niet in het door ons gestelde profiel' dan hoor je niemand over discriminatie. Sinterklaas geeft het voorbeeld en heeft alleen maar zwarte werkne mers. En van hoeveel werkgevers in Nederland kun je zeggen: 'zijn knecht staat te lachen en roept ons reeds toe'. van de basiliek. Het geluid van een symfonisch orkest golft de ruimte in en door de weerkaat sing via de pilaren verzandt de transparantie. Gelukkig was er veel publiek, maar vooral in het dubbelconcert van Brahms speel de de akoestiek de solisten parten. Het concert begon met Pavane pour orchestre van Fauré. Geen blij werk, maar een rustgevende, korte, sfeervolle compositie. Het dubbelconcert is het laatste werk dat Brahms voor orkest schreef. Hij wilde een werk schrij ven in de stijl van het concerto grosso, het werd een soort symfo nie met twee obligate solo instru menten, die direct deelnemen aan de thematische verwerking. Cellist Alexander Hulshoff toon de meteen zijn techniek in de be- ginsolo. Violiste Ervis Gega had moeite met de intonatie en door de vrij forse begeleiding van het orkest was er geen optimale ba lans. Het accent lag teveel op de virtuositeit en te weinig op het muzikale samenspel. Het Andan te, waarin het zwaar nostalgische thema gebracht wordt door solis ten en orkeststrijkers samen, werd volumineus geëxposeerd, versieringen klonken niet subtiel. Het thema van het slotdeel werd door de cello levendig en lichtvoe tig gebracht, maar ging teniet door het te sterk spelende orkest. De Italiaanse symfonie van Men delssohn werd door dirigent Juri Gilbo strak geleid. Het stralende begin kwam goed over. Mendels sohn schildert met klankkleuren zodat blijdschap, vrolijkheid en droefheid overkomen. Dat gebeur de in de ballade van het Andante (altviolen, hobo en fagot), de kla gende invulling van de cantilene in het deel 3 (strijkers) en de salta- rello in de finale door de fluiten. J INRUILKORTING MAANDAG 21 OKTOBER 201 3 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Guus Langeraet 't Schuttebocht 21, Oostburg Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Staf Soulimans Willem Tellstraat 9, IJzendijke iega (viool) en Alexander Hülsdorf (cello). Wordt u wakker met rugpijn? Kunt u moeilijk een prettige lighouding vinden? Hebt u soms het gevoel dat u moe uit bed komt? Dan is de kans groot dat u en uw bed niet meer bij elkaar passen. Misschien is dat ooit wel zo geweest. Maar een slaapsysteem gaat niet eindeloos mee. Gun uzelf het beste slaapcomfort. Molenaar helpt u graag om zoveel mogelijk te blijven doen wat u het liefst doet. Een goede nachtrust draagt daaraan bij. U voelt zich overdag weer fitter. Bij Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteit en de beste service voor de laagste prijs. Molenaar adviseert u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. Plaats Telefoon E-mailwk42_M1 _pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070.VB Nunspeet Gratis uitgebreide brochure Lees alles over fit en vitaal wakker worden. Bel 0800 27 40 400 of vul de antwoordbon in. Hoogwaardige slaapsystemen Wij adviseren het bed dat het beste past bij u Nu v.a. 290,- Vraag naar de voorwaarden. Genoemde prijzen zijn exi. 89,- bezorgkosten. Niet geldig i.c.m andere acties. Bon voor gratis uitgebreide brochure over bedden Gratis thuisadvies Naam Dhr O Mevr O Adres Postcode Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capeile a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Deze week 150,- retour voor uw oude matras!' www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19