f n van Britse commando Hangende terrassen boulevard gehandhaafd WALCHEREN 17 Nachtelijke arrestaties bij incidenten Goes an al- as. se iet m ie- ;r- na de dt iet 11e en iet ?rs ijn iet he oit meer gezien. Ik ben de familie naam vergeten, maar ik herinner me de namen 'Kamperland' en 'Noord-Beveland' op de envelop- pes." Het No. 4 Commando was een aanvalseenheid die in juni 1944, na de landing in Normandië nog 82 dagen het strand verdedigde. De helft van de eenheid kwam daar bij om. Na terugkeer in Enge land in september werd de een heid ingeschakeld bij de Walcher- se landing op 1 november. „Ik ben van plan om naar Vlissin- gen te komen voor de zeventigste herdenking van de bevrijding en ik zou het geweldig vinden om de familie te ontmoeten die voor mijn vader gezorgd heeft. Mijn va der had zoveel respect voor hen." Die conclusie trokken deskundi gen eerder ook al. De stalen hoofd constructie lijdt niet onder extre me weersomstandigheden. Enkel de kunststof vlonders kunnen be zwijken onder zeer hoge water druk, maar die liggen zo hoog dat zelfs dat niet denkbaar is. Het waterschap, dat de boulevard als waterkering beheert, en de ge meente Vlissingen vinden het goed als de terrassen deze winter blijven hangen. Wel willen ze vol gend jaar evalueren. Voor de eigenaar, bouwbedrijf Jo- ziasse, scheelt het aanzienlijk als de terrassen kunnen blijven han gen. Het weghalen ervan is duur, de kosten worden doorberekend in de huur aan horeca. Als deze winterproef slaagt, zullen wel licht meer restaurants aan de bou levard overstag gaan om een han gend terras te huren, hoopt Jozias- se. Een plekje op het terras is 's zo mers bijzonder populair. De ter rassen hangen er nu drie jaar. Man rijdt dronken rond zonder rijbewijs Een 24-jarige man uit Vlis singen is vrijdagnacht om streeks 03.40 uur op de Van der Helstlaan betrapt op het rijden onder invloed. De automobilist bleek vier keer zoveel te hebben ge dronken als toegestaan. Bo vendien had hij helemaal geen rijbewijs. De man krijgt een dagvaar ding. Felle autobrand aan de Schroeweg Op de Schroeweg in Middel burg is zondagmiddag rond 17.00 uur een personenauto in vlammen opgegaan. De brandweer kon bij aan komst niet voorkomen dat de voorkant van de auto ge heel uitbrandde. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De auto is weggesleept. Wandeling tijdens Nacht van de Nacht Wegens de nacht van de Nacht is er in Hulst zaterdag een begeleide wandeling langs de wallen. Deze start om 19.30 in de tuin van het 's-Landshuis (entree via F. van Wae- sberghestraat). De sterren zijn te zien via een telescoop en heks Slier- temie vertelt een verhaal. Aanmelden via: 0114 315221- Een 45-jarige man uit Goes werd vrijdagnacht in zijn woning aan gehouden omdat hij telefonisch een 32-jarige plaatsgenoot ge dreigd zou hebben onder meer een mes tussen zijn ribben te ste ken. Daarna werd op de Cort van der Lindenstraat een 19-jarige man uit Goes door agenten be trapt op rijden zonder rijbewijs. Weer later was het raak op de Kor te Kerkstraat, waar een 29-jarige Helmonder een flinke trap tegen een politiewagen gaf. Hij werd aangehouden wegens baldadig heid en kreeg proces-verbaal. Ten slotte was er zaterdagnacht de arrestatie van een 19-jarige jon gen uit Kwadendamme die bij een opstootje bij een club in Goes een portier zou hebben gebeten. - MAANDAG 21 OKTOBER 2013 l het gaan vriezen I Vrijwilligers zijn bezig het grasveld naast korfbalclub Atlas in Ritthem om te vormen naar een schaatsbaan. 'Mister Atlas' Jos Broeke wordt beschermheer van de baan.foto Ruben Oreel I George Harris, links gehurkt, met zijn eenheid in Duitsland. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De hangende terras sen boven de glooiing bij de Vlis- singse boulevard worden dit winter seizoen niet weggehaald. De eige naar denkt dat ze het stormsei zoen wel zullen overleven. VLISSINGEN MIDDELBURG HULST GOES - De politie in Goes had het in het weekeinde 'nachts druk. /H Of HOUTEN VLOEREN SPECIAL IS J STOfVRU SCHUREN KEUZE 3» KLEUREN •VERKOOP •REPARATIES Adtfr Alewtjnse 06 - 1BSS Z634

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17