Methodiek Rechtsvorm Maatwerk Ontmantelen Vliegende start Vertrouwen Verwer Janssen: 10 jaar De missie van Verwer Janssen is vermogens op een dusdanige wijze te beheren dat ongeacht de richting van de relevante markten er rendement gerealiseerd wordt. Speerpunten van beleid zijn onafhankelijkheid, vertrouwen, deskundigheid en maatwerk. Juist onder woelige omstandigheden kan een degelijke vermogensbeheerder zich positief onderscheiden. Mooie woorden, maar bij Verwer Janssen Vermogensmanagement worden ze van meet af aan ook met cijfers gestaafd. Be trouwbaarheid is verankerd in het DNA van deze vermogensbeheerder, die inmiddels haar tweede lustrum viert. Verwer Janssen wijkt af van traditioneel vermogensbeheer, waar niet altijd ade quaat wordt ingespeeld op de veranderende marktomgeving en portefeuilles kwetsbaar blijken bij turbulentie. Bij Verwer Janssen vertonen portefeuilles een groter buffervermogen tegen koers dalingen en regeert juist niet de waan van de dag. Het eerste rendement is rust en gemak. Verwer Janssen waakt als een goed huisvader over het vermogen van haar klanten, zodat ze 's nachts rustig kunnen gaan slapen. De mondiale beurzen zijn sinds de start van de kredietcrisis in 2008 aan hevige schommelingen onderhevig. Wat doe ik als belegger met mijn vermogen Ca ik sparen tegen een zeer lage rente vergoeding die zelfs de inflatie niet meer goedmaakt Ca ik de doe-het-zelver uithangen via inter net Of schakel ik de kennis en ervaring in van een gedegen vermogensbeheerder zoals Verwer Janssen Een retorische vraag. Het is onze niche geworden om portefeuilles samen te stellen, met de nadruk op gestructureerde be leggingsproducten van vrijwel alle eersteklas aanbieders wereldwijd. Door onze schaalgrootte kunnen we zelf interessante producten la ten bouwen, desgewenst volledig tailor made, zoals dit jaar ook bij onder andere Commerzbank", al dus commercieel directeur Walter Janssen. De methodiek van Verwer Jans sen komt neer op het samenstellen van portefeuilles met beheersbare risico's en onbegrensde winstpo- doorgezet. Verwer Janssen is door haar roots zeer bekend met de specifieke behoeften van de Zeeuwse en Brabantse belegger. Via het combineren van met name gestructureerde beleggingsproduc ten van verschillende aanbieders is ze de aangewezen partij om een maatwerkportefeuille samen te stellen, die voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen. Verwer Janssen doet alleen za ken met eersteklas debiteuren en beleggingsfondsen met een zo hoog mogelijke rating. Vanaf be paalde bedragen is het zelfs moge lijk om een beleggingsproduct, bij de beste partijen ter wereld, hele maal op maat te laten bouwen. Evert Verwer uit het Zeeuws-Vlaam- se St.-Jansteen startte in maart 2003 met zijn Brabantse compagnons drs. ing. Walter Janssen RBA en mr. Johan van Sprundel Verwer Jans sen Vermogensmanagement. Enke le jaren later werd de rechtsvorm van de Commanditaire Vennoot schap omgezet naar die van een Besloten Vennootschap. Formeel gezien zijn de voormalige behe rende vennoten Verwer en Janssen algemeen respectievelijk commer cieel directeur en Van Sprundel fi nancieel directeur. tentie. Bij onverhoopte calamitei ten op de financiële markten blijft de schade binnen de perken en is er geen reden tot paniek." Met name vanwege die rustgevende factor laat een sterk stijgend aantal cliën ten hun vermogen graag beheren door Verwer Janssen. „Mensen willen in principe wel beleggen, maar niet te veel risico lopen. Bij ons is het neerwaartse risico door de keuze van producten beperkt, terwijl naar boven volledig wordt meegedaan. We zorgen voor sprei ding in looptijd en in diversiteit van beleggingscategorieën: aande len, grondstoffen, vastgoed en alle mogelijke vastrentende waarden", verklaren Evert Verwer en Walter Janssen. De naamgevers van Verwer Janssen waren ook in loondienst al ondernemende types. Met lede ogen zagen ze destijds de terug trekkende rol van de grootbanken aan, waarbij maatwerk meer en meer plaats moest maken voor confectie. Een ontwikkeling die zich tot de dag van vandaag heeft „De reden dat ik voor mezelf ben gestart is dat toentertijd het hoofd kantoor van mijn werkgever ging bepalen wat ik aan mijn klanten nog wel en niet mocht verkopen. Eigen inbreng was niet langer ge wenst. Banken kozen voor nieuwe bedienconcepten waarbij wordt bepaald of men mag meedoen in Modelportefeuille A, B of C. Confectie dus, eenheidsworsten. Vanuit de bank bekeken een lo gische stap en wellicht voldoet deze wijze van vermogensbeheer voor het overgrote deel van hun clientèle; ofschoon wij wel steeds meer cliënten van de grootban ken binnen krijgen voor een ge sprek omdat zij zich niet meer thuis voelen bij hun bank. Bij ons is geen enkele portefeuille gelijk. Wij leveren echt maatwerk." Evert Verwer wijst ook op de trend van de grootbanken om kantoren te ontmantelen en vermogensadvies en vermogensbeheer af te stoten uit de regio. „Waar klanten voor beleggingsadvies tot op heden geen advies- of beheervergoeding moesten betalen, ontvangen deze klanten nu een schrijven van hun Op voorspraak van zijn oude chef bij de ING Ad Maas ging Evert in het najaar van 2002 eens praten met Walter Janssen uit het Brabant se Kruisland. Er volgden een aantal gesprekken en besloten werd om samen een bedrijf in vermogensad vies op te zetten. „Walter wist dat Johan interesse had om een bedrijf in vermogensbeheer te starten. We zijn met ons drieën een kop koffie gaan drinken in Brasschaat. Ik zie het nog voor me. Johan had een paar jaar eerder zijn eigendoms rechten in Accountantskantoor van Oers verkocht en als ondernemer ging hij op zoek naar nieuwe mo gelijkheden. Het klikte en dankzij het netwerk van Johan hadden we meteen een paar hele grote klan ten", aldus algemeen directeur Evert Verwer. Verwer Janssen beleefde een vliegende start. Inmiddels is er een tiental mensen werkzaam, dat be schikt over vele decennia bancaire ervaring. Bovendien worden er binnenkort nog twee senior beleg gingsadviseurs aangenomen, die Dominique Roelands, commerciële ondersteuning Vertrouwen is essentieel in een sector die in een twijfelachtig dag licht is komen staan. Verwer Janssen was onder zeer moeilijke marktomstandigheden van start gegaan, met een AEX die tot een dieptepunt was gedaald. De ani mo om te beleggen was navenant. „Wij zijn op andere wijze naar be leggen gaan kijken, met name via gestructureerde beleggingsproduc ten. Deze markt was in Nederland nog niet tot wasdom gekomen. We hebben onder andere Société Gé nérale geïntroduceerd, de wereld leider op het gebied van gestruc tureerde beleggingsproducten. vlnr Evert Verwer, johan van. Sprundel en Walter Janssen. allebei meer dan 25 jaar ervaring hebben in het metier. In 2010 is een mooi hoofdkantoor betrokken in Roosendaal, recht tegenover het Centraal Station. In St.-Jansteen is het bijkantoor. Op 1 oktober 2006 verschafte de Autoriteit Financiële Markten (AFM) aan Verwer Janssen het statuut voor Vermogensbeheerder. Vervolgens werd ook een Euro pees Paspoort verkregen ten be hoeve van grensoverschrijdende financiële dienstverlening. „Via de vereiste vergunning conform de Wet Financiële Dienstverlening (WFD) waren we al beleggingsad viseur. Je zit dan als het ware op de bagagedrager, waarbij je adviseert om rechts- of linksaf te slaan. Als vermogensbeheerder heb je ook de mogelijkheid om zelf te sturen. Ons bedrijf was de eerste onafhan kelijke vermogensbeheerder in de provincie Zeeland", blikt Evert te rug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92