MEDIA 25 TERUGGESPOELD: GHOST Behalve Dit .was het nieuws, waarin Thomas Acda en Raoul Heertje onder aanvoe ring van Harm Edens de RTL-kijker een satirische blik op de actualiteit gunnen, is er vanaf vandaag (zaterdag) ook de voorspellende nieuwsvariant Volgende week. Samen met haar reeds doorgewinterde col lega-cabaretiers Richard Groenendijk, Peter Heerschop en Viggo Waas gaat benja min én enige vrouw in het gezelschap Caro- lien Borgers (30) proberen te raden wat het nieuws in de nabije toekomst brengt. Dit onder aanvoering van presentatrice Daph ne Bunskoek, die voor deze nieuwsconfron- tatie haar rentree maakt bij RTL 4. Hoe vergaat het Rutte en zijn ministers ploeg verder nu er voldoende steun voor zijn begroting is gekomen? En gaat het Ne derlands elftal er tijdens een volgend tref fen op de groene mat met de zege vandoor? Borgers gaat zich zwaar verdiepen in dit soort toekomstige ontwikkelingen. Ieder achteraf juist gebleken antwoord zal de week erna goed zijn voor een aantal pun ten waarmee ze de concurrentie om de oren kan slaan. „Ik vind het een heel leuk idee met vier mensen aan tafel vooruit te blikken op wat zou kunnen gebeuren. Dat leent zich heel goed voor grappen. Voor mij persoonlijk is het een grote uitdaging met drie mensen die zo door de wol geverfd zijn in het vak dit avontuur aan te gaan. Zo'n rol als deze op tv is voor mij tenslotte wel nieuw", zegt Carolien Borgers over haar 'nieuwsdebuut' op de buis. Dat ze als vrouwelijke minder heid in het panel een underdog- of juist 'upperdog'-positie kan innemen, vindt ze dan wel weer een opsteker. Als cabaretière, met Happy end al aan haar derde avondvullende voorstelling toe, is de frêle Amsterdamse echter wél gewend haar mening luid en duidelijk te verkondigen. „Ik ben altijd wel met nieuws bezig. Is het niet voor mijn theaterprogramma, dan is het wel voor de columns in het programma Altijd wat en bij Giel Beelen in de uitzen- In het nieuwe televisieprogramma Volgende week geeft cabaretière Carolien Borgers samen met collega's haar eigen draai aan nieuws dat komen gaat. „Ik zit zelf nooit voor de tv." ding op 3FM. Ik kan niet zeggen dat ik een expertise heb; economie of sport of zo. Maar grappen kan ik bijna overal over ma ken." Sinds haar afstuderen, acht jaar geleden aan de Amsterdamse toneelschool en klein kunstacademie, heeft de geboren Brabant se - eerder dit jaar nog te zien in reali- tyspelprogramma Wie is de mol- over werk nauwelijks te klagen. Mocht ze in haar stagejaar al aanschuiven bij rockopera Ren Lenny ren van Acda en de Munnik, haar afstudeershow deed Borgers in de Kleine Komedie. Een jaar later al had ze haar eerste eigen show. Gemene deler in al haar werkzaamheden is schrijven. Het is voor Borgers, die ook re gelmatig te zien was in Mag ik u kussen?, een dagelijkse levensbehoefte. „Alles wat ik doe, houdt daarmee verband", zegt ze. Inspiratie voor die pennenvruchten vindt ze zowel in het wereldnieuws, dat ze bij voorkeur via kranten en Twitter tot zich neemt, als in haar eigen eenvrouwshuis- houden. „Wat me het meest boeit, is toch de tijdgeest. En de onmogelijkheid om die te vangen. Zoals? Nou, YOLO bijvoorbeeld, de term waarover iedereen het heeft: You Only Live Once. Dus alles eruit halen wat erin zit, dat is nu zo'n motto. Ben ik ook een YOLO of ben ik juist een YODO? You Only Die Once..." Al etaleert ze voor het eerst haar scherpte als cabaretière in een spel op tv, zelf zit Bor gers nooit voor de buis. „Ik héb wel een te levisie, maar die is nooit aangesloten ge weest na mijn verhuizing. Dat ding is ge woon ergens op de grond beland, waar-ie nu nog staat. Nee, ik mis het helemaal niet, behalve voetbalwedstrijden dan. Als ik echt iets wil zien, kun je toch gewoon naar Uitzendinggemist.nl? Af en toe De wereld draait door, Pauw Witteman. Een enkele keer The voice, alleen als ik hoor dat er iets geweldigs te zien was. En series volg ik ook wel. Overspel vond ik echt heel erg goed. Weet je, online is de nieuwe manier van te levisiekijken. Ik ken niemand die nog 'ge woon' televisiekijkt." ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 Het is 23 jaar geleden dat Patrick Swayze (1952- 2009) en Demi Moore het publiek wereldwijd raakten met hun hartver warmende, paranormale lovestory Ghost. Het tijdloze verhaal - voor Swayze een tweede succes na Dirty dancing, voor Moore haar internatio nale doorbraak - heeft nog weinig aan kracht ingeboet. Vergelijk het met de titelsong Unchained melody van The Righteous Brothers: een hit in 1965, (weer) een hit in 1990 en nu nog altijd lekker in het gehoor. Wie herinnert zich niet die romanti sche scène waarin de lieftallige Molly (een frisse, kortharige Demi Moore) aan het pottenbakken is, terwijl haar vriend Sam (Patrick Swayze) achter haar staat en haar handen vasthoudt. 'Ik zal nooit meer hetzelfde naar pot tenbakken kunnen kijken', schreef een Amerikaanse recensente - nog duidelijk na-zwijmelend - na de pre miere van de film in 1990. Het geheim zat 'm niet alleen in de scene zelf; Molly en Sam vormen in Ghost een koppel waarvan je meteen denkt dat ze ook in het echt bij el kaar horen én het gelukkigste stel van de wereld vormen. Niet dat dat zo was, maar er lijkt werkelijk geen woord of gebaar gespééld aan de liefde die ze voor elkaar voelen. Een knap staaltje acteren dus, maar ook een blijk van talent van de chef cas ting. Dat die het niet makkelijk had, blijkt uit de lange lijst van bekende acteurs die wel oren hadden naar de Molly (Demi Moore) en Sam (Pa trick Swayze) in lovestory Ghost. rol van Sam (John Travolta, Kevin Bacon, Tom Hanks, Mel Gibson en Kevin Costner) of Molly (Nicole Kidman, Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Kim Basinger en Molly Ringwald). Een leuk koppel hoofdrolspelers biedt echter nog geen garantie op succes. Daarvoor deden ook Bruce Joel Rubin (scriptschrijver) en Jerry Zucker (regisseur) een duit in het zakje. Rubin boorde een nieuw gen re aan, waarin het paranormale een belangrijk onderdeel van het verhaal vormt. Die bovennatuurlijke kaart wordt gespeeld nadat Sam wordt doodgestoken tijdens een beroving, maar als geest blijft hangen tussen hemel en aarde. Molly ziet hem niet, hij haar wel. Dat levert intens treuri ge momenten op wanneer de came ra inzoomt op de rouwende Molly, terwijl Sams geest niets anders kan doen dan toekijken. Totdat Oda Mae Brown (meesterlijke rol van Whoopi Goldberg) ten tonele verschijnt, een paragnoste die zelf al amper in haar 'gave' gelooft, laat staan haar klandi zie. Wonderlijk genoeg kan zij wél contact maken met Sam. Letterlijk zelfs: door hem bezit te laten nemen van haar lichaam (een scene die vol gens muziekzender MTV de 'beste fllmkus van de jaren negentig' is). Oda Mae belooft dat ze Sam zal hel pen Molly ervan te overtuigen dat hij nog altijd over haar waakt. Dat is nodig ook, want Sam blijkt geen wil lekeurig slachtoffer te zijn geweest. Jan van Muilem door Evelien Baks Grappen over het nieuws van morgen Volgende week: Peter Heerschop, Daphne Bunskoek, Richard Groenendijk, Viggo Waas en Carolien Borgers. foto Nick van Ormondt Volgende week. Vanaf zaterdag 19 oktober, RTL 4, 22.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81