en dat is maar goed ook, zeggen ze in el-Tor BUITENLAND 7 (6 Moslimbroeders willen toerisme vernietigen dat we zo hard nodig hebben Schwarzenegger wil president worden Arnold Schwarzenegger, filmheld en voormalig gou verneur van Californië, wil in 2016 een gooi doen naar het presidentschap van de Verenigde Staten. Er staat hem maar één ding in de weg: de bepaling in de grondwet dat alleen wie in de VS is geboren, president kan worden. Schwarzeneg ger, een geboren Oostenrij ker maar sinds 1983 Ameri kaans staatsburger, wil een poging wagen via juridische stappen die bepaling ge schrapt te krijgen, meldde The New York Post gisteren. Levenslang voor executies WOII Een 90-jarige Duitse ex-mili tair is gisteren door een mili taire rechtbank in Rome bij verstek veroordeeld tot le venslang voor een bloedbad tijdens de Tweede Wereld oorlog. Korporaal Alfred Stork was in september 1943 betrokken bij de executie van 117 Italiaanse militairen. Stork had in 2005 tegen het Duitse OM toegegeven dat hij lid van het executiecom mando was. De kans dat hij zijn celstraf moet uitzitten, is klein. Stork woont in Duitsland, dat geen onderda nen uitlevert. China boos om Japanse herdenking China en Zuid-Korea heb ben gisteren boos gerea geerd nadat een Japanse mi nister en bijna 160 parlemen tariërs het Yasukuni-monu- ment bezochten. Met het ge denkteken worden Japanse doden uit de Tweede We reldoorlog herdacht Voor China en Zuid-Korea staat het symbool voor het milita ristische verleden van Japan. Shutdown heeft veel pijn gedaan Miljoenen Amerikanen den ken geleden te hebben on der de shutdown, de periode dat overheidsdiensten wa ren gesloten door het uitblij ven van een begrotingsak koord. Dat blijkt uit een en quête van The Huffington Post. Van de ondervraagden zei 44 procent dat de shut down henzelf en hun gezin nen heeft geschaad. Klachten na Brits Vertrek-sms' Tienduizenden vermeende illegale migranten in Groot-Brittannië hebben een sms'je gekregen waarin het ministerie van Binnen landse Zaken hen verzocht te vertrekken. „U dient het land te verlaten", kregen de ontvangers te lezen. Niet ie dereen accepteerde dat. Ze ker honderd mensen heb ben een klacht ingediend. men. Genoeg stof dus voor rod dels en speculaties. Zo gaat het ge rucht dat vlak voor de 'Eid' ieder een afkomstig uit Noord-Sinaï is opgepakt en opgesloten - inclu sief de lokale bakker en wat groen temannen. De dames bij Umm Yousef zijn het hier hartgrondig mee eens. „Die Palestijnen en ter roristen uit al-Arish werken voor de Moslimbroederschap", zeggen ze stellig. Hoewel dat nog door niemand is bevestigd, is het voor veel Egyptenaren en bedoeïenen in de zuidelijke Sinaï overduide lijk. „Alleen de Moslimbroeders willen het toerisme vernietigen dat we hier zo hard nodig heb ben", weet Yousef. „Bovendien", vervolgt ze, „het leger vermoordt geen mensen." Een uitspraak die de afgelopen tijd vaak wordt ge hoord. Degenen die niet vóór de afgezette president Mursi zijn, zijn fanatiek pro-leger en worden in hun voorkeur bevestigd door Dit Slachtfeest is zwak aftreksel van wat het een paar jaar geleden was heel wat Egyptische tv-kanalen. „Onlangs zag ik op televisie hoe de Moslimbroeders de boel probe ren te bedonderen", aldus een an dere zwartgesluierde aanwezige. „Acteurs gingen verkleed als sol daten onrust stoken in al-Arish." Als Suliman Salama komt binnen wandelen, klinkt een ander ge luid. „De Moslimbroeders zijn echt niet verantwoordelijk voor de gebeurtenissen hier", meent de bedoeïen. Wie dan wel? „Be roepsterroristen, een mengelmoes van mensen met kwade bedoelin gen. Allicht behoren hier ook wat Moslimbroeders toe, maar ook sa- lafisten, Palestijnen, Syriërs, enzo voorts. Wat zij willen, is Egypte, het grootste land van het Mid den-Oosten, vernietigen. Dat ge beurt met hulp van Amerika of Is raël." De meeste mensen in el-Tor zijn het over een ding eens: het ge weld moet stoppen. „Bijna ieder een wil gewoon werk en inko men. Dat lukt alleen als het toeris me weer aantrekt. Daar is de hele economie in Zuid-Sinaï van afhan kelijk", zegt Suliman. „Kijk om je heen. Dit Slachtfeest is een zwak aftreksel van wat het een paar jaar geleden was. Slechts enkele men sen hebben geld om een geit of schaap te slachten." „En dat is gevaarlijk", vervolgt de bedoeïen. „Door de huidige situa tie zijn heel wat mensen omkoop baar. Mensen met kwade bedoe lingen, hebben geen moeite tegen weinig geld hulp in te kopen." leger in te zetten tegen crimine len in de stad, zou busjes hebben gehuurd om kiezers naar het stem bureau te rijden en tegen betaling op haar te laten stemmen. De uitwijzing van het 15-jarige Roma-meisje, dat voorbeeldig was geïntegreerd, bracht Hollan- de verder in verlegenheid. Haar vader, moeder, broertjes en zusjes waren al eerder op het vliegtuig gezet. Maar het was de uitzetting van Leonarda die schokte. „Je haalt niet een kind tijdens een schoolreisje uit een bus", zei een hulpverlener, die het oppakken als 'gevangenneming' bestempel de. Maar Valls hield vol dat het ge zin, dat vijfjaar geleden asiel aan vroeg, was uitgeprocedeerd. Bovendien bleek, nadat het gezin Frankrijk was uitgezet, dat de va der van het meisje, Resat Dibrani, de asielaanvraag met leugens had doorspekt. Hij claimde dat hij in Mitrovica in het huwelijk was ge treden en dat alle kinderen in Ko sovo waren geboren. Alleen hij bleek de Kosovaarse nationaliteit te hebben. Vrouw Gemilja was Ita liaanse, evenals alle kinderen. Leo narda had Kosovo nog nooit ge zien. Dibrani zei tegen Le Monde dat hij zijn huwelijksakte voor 50 euro in Parijs had 'gekocht', en hij bij zijn verzoek om asiel alle ge zinsleden als 'Kosovaren' had ge presenteerd in de hoop asiel te krijgen. De ironie wil dat Italia nen automatisch het recht heb ben in Frankrijk te wonen. NEW YORK ROME TOKIO NEW YORK LONDEN Umm Yousef Suliman Salama ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 1 actie om Leonarda Jongeren in Parijs bekogelen de po litie vrijdag uit protest tegen Leo- narda's uitzetting, foto EPA I Leonarda Dibrani foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7