Cocu: Zorgen om Park ,vindt teruggekeerde SPORT 37 0 Bakkal klaar om in te vallen Kromowidjojo blijft Heemskerk voor Ranomi Kromowidjojo heeft op de slotdag van de wereldbekerwedstrijden in Dubai (kortebaan) de too meter vrije slag gewonnen. De olympisch kampioene bleef gisteren in de finale ploeggenote Femke Heemskerk voor. De favo riete tikte na 52,48 aan, haar Nederlandse concurrente na 52,79- Zowel Kromowidjojo als Heemskerk doet op 20 en 21 december mee aan het Duel in the Pool. In deze prestigieuze ontmoeting nemen de beste Europese en Amerikaanse zwem mers het in Glasgow tegen elkaar op. Haase halvefinalist na zege op Fognini Robin Haase heeft zich giste ren op fraaie wijze geplaatst voor de halve finales van het ATP-toernooi in Wenen. De tennisser uit Den Haag was in de kwartfinales na drie sets (6-7 6-1 6-1) te sterk voor de als derde geplaatste Italiaan Fabio Fognini, de huidige nummer zeventien van de wereld. In de halve eindstrijd treft Haase vandaag Jo-Wilfried Tsonga. De andere halve fi nale gaat tussen de Duitser Tommy Haas en de Tsjech Lukas Rosol. Murray: Australian Open wordt lastig Het is nog onduidelijk of Andy Murray in januari zijn opwachting kan maken bij de Australian Open. De Schot, die onlangs een opera tie aan zijn rug onderging, wil in Melbourne alleen meedoen als hij 100 procent fit is. „Ik heb nog een lange weg te gaan", aldus Murray, die donderdag door prins Willi am op Buckingham Palace werd onderscheiden. „Ik heb wel al gezwommen en een beetje gefietst, maar het zal nog wel vier tot vijf we ken duren voordat ik weer de baan op kan en een paar ballen kan slaan." Oranje pakt brons op achtervolging De Nederlandse achtervol- gingsploeg heeft op de eer ste dag van de Europees kampioenschap baanwiel- rennen brons veroverd. Jen ning Huizenga, Tim Veldt, Roy Eefting en Dion Beuke- boom bleven gisteren in het Omnisportcentrum van Apeldoorn de Spanjaarden nipt voor. In de kwalificatie had het Oranje-kwartet eveneens de derde tijd gerealiseerd. De Britten wonnen deze ti telstrijd ten koste van de Russen. Ook bij de vrouwen - waarbij Nederland niet meedeed - ging het goud naar Groot-Brittannië. Trainer Phillip Cocu meldde giste ren, aan de vooravond van het duel met FC Groningen, dat Park nog steeds pijn heeft in zijn voet. „Hij blijft op hetzelfde niveau han gen. Voor ons een enorme tegen valler. Nieuw onderzoek is nodig om een aantal dingen uit te slui ten. In eerste instantie is er niks gevonden, we gaan nu proberen in beeld te krijgen waarom hij de training niet kan hervatten." Hoelang Park nog uit de roulatie is, kon Cocu niet zeggen. Hij is naast de tot de winterstop uitge schakelde Georginio Wijnaldum mogelijk langer afwezig. Tegen FC Groningen ontbreken ook keeper Jeroen Zoet en verdediger Karim Rekik. „Het goede nieuws is dat Jorrit Hendrix, Jürgen Loca- dia en Stijn Schaars weer fit zijn. De andere spelers zitten in her stelprogramma's. Voor Luciano Narsingh komt de wedstrijd in Groningen net te vroeg. We kie zen ervoor om hem eerst bij Jong PSV te laten spelen. Vergeet niet dat hij bijna tien maanden geen duel heeft gespeeld." Mogelijk zit Narsingh bij de vol gende wedstrijd van PSV (donder dag, uit tegen Dinamo Zagreb) weer bij de wedstrijdgroep. „Otman heeft de afgelopen we ken stappen gezet", aldus Koe man. „Je ziet dat hij steeds fitter wordt en steeds meer ritme krijgt. Hij is klaar om in te val len." Bakkal zat in de afgelopen uit wedstrijd tegen Vitesse al op de bank bij Feyenoord, als vervanger van Lex Immers die in de war- ming-up afhaakte met blessure. Immers, die afgelopen dinsdag al zijn rentree maakte in een trai ningswedstrijd van Feyenoord te gen Excelsior, is fit voor het duel met Go Ahead Eagles. Koeman wil dat zijn ploeg in de Adelaarshorst goed begint en ne gentig minuten agressief speelt. „Anders lukt het niet om te win nen", waarschuwde hij vast. „Wij moeten zorgen dat wij het initia tief hebben, anders kun je het daar moeilijk krijgen. Dat is twee jaar geleden wel gebleken, toen we door Go Ahead Eagles werden uitgeschakeld in het bekertoer- gels en maakte expres fouten. Hij reageerde daar sterk op. Eigenlijk is er dan maar een antwoord mo gelijk: je boosheid omzetten in kwaliteit. Hij werd daar steeds sta bieler en volwassener in. Ik denk dat hij mijn manier van coaching niet altijd honderd procent heeft gewaardeerd. Maar een dag later kwam hij dan naar me toe om te zeggen dat hij het zag, dat hij wist dat dit hem verder zou brengen." Promes is een Amsterdammer, op gegroeid in de Bijlmer, maar hij woont al een tijd in het Oosten van het land. Hij heeft bravoure, is volgens zijn trainers 'een man netje', maar dan met een randje Twentse nuchterheid. Kluivert: „Het grote verschil met de Twent se jongens is zijn houding. Daar aan zie je toch dat hij uit Amster dam komt. De Twentse jongens zijn in het begin wat timide, hij niet. Quincy heeft bravoure in de goede zin van het woord." Als de kleine Promes binnen komt, ontgaat niemand dat. Hij is een persoonlijkheid, vrolijk en aanwezig, vindt Ten Hag. „Dat hij uit de Bijlmer komt, speelt onge twijfeld een rol in zijn ontwikke ling. Daar spelen de kinderen vooral op straat en leren ze hun ei gen broek op te houden." Jansen zag een 'leuk brutaaltje' binnenkomen na het stageduel in Vriezenveen. „En dat in de gema tigde Twentse omgeving. Toch heeft hij ook iets nuchters over zich, niemand in zijn omgeving zal hem de kans geven om te zwe ven. Vorig jaar had hij Erik als trai ner en als er iemand is die een speler met beide benen op de grond houdt, is hij het wel. Bij Twente doen we hetzelfde." Het is de voetballer Promes in zijn loopbaan te doen om prijzen, bekers, schalen en tickets naar Eu ropa. Van Jong Oranje naar het grote Oranje. Geld is geen drijf veer, succes is dat wel. „Ik bouw het rustig op. De afgelopen drie jaar heb ik veel kunnen laten zien. Ik sta in de basis bij Twente en Jong Oranje. Ik ben goed bezig." Jansen bevestigt dat: „Voor de ma nier waarop wij spelen, is hij een wezenlijke speler. Hij is snel op zijn voeten, technisch vaardig en wil altijd de bal hebben. Nog be langrijker is dat hij ook bij balver lies doet wat hij moet doen." Klui vert: „Hij is een speler die op in tuïtie speelt en creatiefis. Toen ik bij Twente kwam, sprong hij er sa men met Chris David bovenuit. Wat ik heel knap vind is hoe hij terug is gekomen van Go Ahead. Veel spelers die worden verhuurd aan een club in de eerste divisie zakken weg of blijven op dat ni veau hangen. Hij niet. Quincy is sterker en mentaal evenwichtig te ruggekeerd." ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 DUBAI WENEN LONDEN APELDOORN door Rik Elfrink EINDHOVEN - Ji-Sung Park wordt be gin volgende week opnieuw me disch onderzocht. Het herstel van de rechtsbuiten van PSV verloopt veel trager dan verwacht. ROTTERDAM - Otman Bakkal kan vandaag zijn eerste officiële wed strijd voor Feyenoord voetballen, sinds zijn terugkeer in De Kuip. De middenvelder, die eerder dit sei zoen zijn contract bij Dinamo Mos kou inleverde, maakt deel uit van de wedstrijdselectie voor het duel met Go Ahead Eagles, zo maakte trainer Ronald Koeman gisteren be kend. Quincy Promes, hier rechts in actie in een oefenduel met Osasuna, is bezig aan een verrassend sterk seizoen bij FC Twente, foto Ronald Bonestroo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37