De Amsterdam-Dakar Challenge in een Panda l - 3S&#¥ Sportpunt Zeeland hoopt op wedstrijden op nationaal niveau Onvergetelijke Feestdagen WALCHEREN 27 (t We nemen een zwarte spuitbus mee. Roze is niet echt de kleur in Gambia. Van den Ancker had het plan al langer om de Dakar Challenge te gaan rijden, maar kreeg het team niet rond. „De een kreeg een ande re baan, de ander werd vader en zo bleef ik alleen over." Hij plaats te vervolgens op Facebook een op roepje wie zin had om met hem mee te gaan. „Toen reageerde Vic toria dat ze graag mee zou willen. Ik heb haar sinds klas zes van de lagere school niet meer gezien of gesproken en nu gaan we deze trip van 7500 kilometer samen maken." Hoewel ze elkaar sinds de lagere school niet meer hadden gespro- ken, maakt Farkas zich nergens zorgen om. „We hebben elkaar nog maar één keer ontmoet, maar we hebben veel bel- en mailcon tact en dat is allemaal goed." Dat de twee met een dertien jaar oude Fiat Panda de Challenge gaan rijden, is eigenlijk toeval, legt Van den Ancker uit. „Ik had eerst een leep gekocht, maar na wat berekeningen kwamen de benzinekosten erg hoog uit. Toen werd ik op een ochtend wakker en dacht: waarom ga ik niet ge woon met mijn Fiat Panda, die staat hier toch voor de deur." De Fiat is klaar voor de reis en heeft vrij weinig aanpassingen, laat Van den Ancker zien. „Voor banden met grof profiel en van achter is de auto iets verhoogd. Ik heb twee linkerhanden dus met die verstralers op het dak ben ik lang genoeg bezig geweest." Na de reis zit Van den Ancker zon der auto, omdat de Fiat in Gambia geveild wordt. Het duo neemt wel een zwarte spuitbus mee voordat de Panda op de veiling verschijnt, verklapt Van den Ancker: „Roze is niet echt de kleur in Gambia, met een zwart spuitbusje is dat zo op gelost." Dat de auto deels roze is gespo ten, heeft alles met het doel te ma ken waar ze geld voor inzamelen: Mondige Meiden. Deze organisa tie maakt zich sterk voor meiden in Afrika die vroegtijdig school moeten verlaten. Mondige Mei den zorgt dat de meiden wel naar school kunnen en betaalt het les geld. Van den Ancker en Farkas proberen zo veel mogelijk geld in te zamelen. „De meter op onze si te loopt tot zesduizend euro, maar meer is natuurlijk altijd wel kom", benadrukt Farkas. Mensen kunnen op allerlei manie ren geld doneren aan het project „Ze kunnen per kilometer geld ge ven, een flesje saharazand kopen, en geld voor benzine geven", somt Van den Ancker op. Het gereedschap dat het duo mee neemt, laten ze bij aankomst in Gambia achter voor de bewoners. Bang dat ze het gereedschap no dig zullen hebben, zijn ze niet, legt Van den Ancker uit. „De Fiat is hartstikke betrouwbaar, ik heb er nooit problemen mee gehad. Bovendien heeft het wagentje er nog nooit zo goed bij gestaan als nu." ✓anaf pharosreizen.nl r - A V- 't 3-, 4- of S-dssgfe- Sauerland livemuziek in Wirtshaus zoek boek code 99235 Prijzen 5-d „Het is nu alleen nog een kwestie van kinderziektes wegwerken", zegt Dies van de Velde, directeur van Sportpunt Zeeland. Binnen zes en een halve maand is de oude sporthal afgebroken en de nieuwe opgebouwd. „Daar mogen we samen met de aannemers en de bouwers trots op zijn", vindt de directeur. De sporthal die er nu staat, is negen meter hoog. Dat is twee meter hoger dan de vori ge. En dat is handig. „Vroeger kon er alleen tussen twee spanten trampoline worden gesprongen. Nu hebben we dat probleem niet meer." Het idee om de topsporthal te bouwen, ontstond toen voor de uitbreiding van het zwembad een andere sporthal moest worden platgegooid. „Daar moest natuur lijk wel iets voor terugkomen", zegt Van de Velde, „Aan de ande re kant van Sportpunt stond nog een low budget sporthal. We heb ben toen besloten om die ook te slopen en er één extra grote sport hal voor terug te plaatsen." Vanwege de afmetingen mag Sportpunt Zeeland zich de eerste topsporthal in de provincie noemen. De oude sportzaal had een opper vlakte van 2200 vierkante meter. De nieuwe sporthal heeft een op pervlakte van 3500 vierkante me ter en is de eerste zogenaamde topsporthal van Zeeland, een kwa lificatie die vooral afhang van het formaat van een sporthal. Direc teur Van de Velde: „We hopen na tuurlijk dat er nu ook nationale sportwedstrijden naar Zeeland ko men." De complete verbouwing van Sportpunt Zeeland kost ongeveer 12 miljoen euro. „Ik denk dat onge veer 5 miljoen daarvan naar de af braak en opbouw van de sporthal is gegaan", aldus Van de Velde, „We hebben ook geïnvesteerd in duurzaamheid. Het regenbos, dat bij het zwembad wordt aange legd, moet bijvoorbeeld warmte opwekken om het complex te ver warmen." De sporthal heeft geperforeerde wanden gekregen. „Dat zorgt voor een betere akoestiek", zegt Van de Velde, „Veel sportdocen- ten krijgen op latere leeftijd last van gehoorklachten. Door deze wanden proberen we daar wat aan te doen." „Vooral sportopleiding Cios en sportverenigingen zullen gebruik maken van de hal, maar iedereen kan een zaal huren", zegt Arianne lansen van Sportpunt Zeeland. „Ze hoeven niet gelijk de hele zaal te huren, want door de schuif bare wanden kan de hal verdeeld worden in twee sportzalen en een turnhal met elk eigen wed- strijdlijnen." In april is de grote opening van het complex. ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 door Maarten Back MIDDELBURG - Met een Fiat Panda de Amsterdam-Dakar Challenge rij den. Victoria Farkas (40) en Bart van den Ancker (41) hebben elkaar sinds de lagere school niet meer ge zien. Toch gaan ze samen deze tocht ondernemen. Ze doorkruisen in drie weken acht landen en leg gen meer dan 7500 kilometer af, al lemaal voor het goede doel: Mondi ge Meiden. Bart van den Ancker in de Fiat Pan da. „Ik heb twee linker handen, dus met die verstralers op het dak ben ik lang genoeg bezig ge weest." foto Lex de Meester Voor sponsoring zie: www.dakar.van- denancker.nl. Bart van den Ancker AUTOVAKANTIES VAN ANWB a£& -w— Aankomst 23/12 met o.a.: 4x overnachting o.b.v. haifpension in het luxe Sauerland Stern Hotel muzikale pakjesavond voor kinderen romantische fakkelwandeling ijsshow met heerlijke verrassingen kerstbal met buffet en showband muziekparade in de Star Club met klassieke tophits én nog veel meer zie pharosreizen.nl Aankomst 29/12 met o.a.: 3x overnachting o.b.v. haifpension in het luxe Sauerland Stem Hotel winterolympiade in Junior Eldorado sprookjesuur bij de open haard begeleide sneeuwsafari met drankje showprogramma en musicalshow Saturday Night Fever-feestavond gratis bier, huiswijn en softdnnks {31/12:19-24 uur) nieuwjaarsbrunch én nog veel meer: zie pharosreizen.nl euro p.p. Aankomst 27/12 2x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet in het luxe Sauerland Stern Hotel 1 x dinerbuffet 1x candlelight-diner in Gutshof Itterbach 1x koffie met gebak in Gutshof Itterbach 1x toegang zwemparadijs Upland-wandelpakket 23/12 27/12 29/12 412 door Janneke Koster GOES - De nieuwe topsporthal van Sportpunt Zeeland in Goes wordt maandag in gebruik genomen. Dies van de Velde en Arianne Jansen van Sportpunt Zeeland in de nieuwe hal. foto Marcelle Davidse mm mmi Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 99235 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen in p.p. Kijk voor de feestkorting op www.pharosreizen.nl Niet inbegrepen: Calamiteitenfonds 2,50), toeristenbelasting 2,- p.p.p.n. vanaf 14 jaar) en reservering- skosten 20,- p.p.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27