Vuurwerkshow sluit seizoen Zoutelande af Was afgeschreven 26 WALCHEREN Instelling wil na Middelburg ook in Ovezande een woonvoorziening bouwen voor psychiatrische patiënten. Middelburg eerste vestiging aan deze zijde van de Westerschelde nationale vacaturebank Jongens opgepakt voor vernielingen OVEZANDE - Zeeuwse Gronden, een instelling van psychiatrische patiënten, familie en medewer kers, wil vijftien appartementen bouwen op de plaats van de oude school in Ovezande. De geestelijke gezondheidsorgani satie Zeeuwse Gronden is ont staan op initiatief van de Zeeuw se afdeling van de familievereni ging Ypsilon en een aantal betrok- MlDDELBURG - Zeeuwse Gronden wil in elke gemeente een woon vorm voor mensen met een ernsti ge psychiatrische ziekte vestigen. Inmiddels heeft de organisatie drie vestigingen in Terneuzen, één in Axel en één in Hulst. In maart van dit jaar opende de loca tie in Middelburg, de eerste aan deze kant van de Westerschelde. Zeeuwse Gronden is er gevestigd in het nieuwe appartementencom plex op de hoek van de Noordsin- ken hulpverleners. De van oor sprong Zeeuws-Vlaamse organisa tie is opgericht om mensen met een ernstige psychiatrische ziekte zo goed mogelijk te laten wonen. Zeeuwse Gronden ontwikkelt in samenwerking met gemeenten en woningbouwverenigingen woonlocaties die bestaan uit zelf standige appartementen en een gemeenschappelijke voorziening. Zeeuwse Gronden heeft al woon voorzieningen in Terneuzen, Axel gel en de Noordstraat. Het ge bouw is een thuis voor vijftien be woners, variërend van jongvol wassenen tot pensioengerechtig den. De woonlocaties van Zeeuwse Gronden maken het mogelijk dat mensen die anders hun leven lang aangewezen zouden zijn op een verblijf in een psychiatrisch ziekenhuis, in hun eigen gemeen te van herkomst kunnen wonen, aldus de organisatie. en sinds 1 maart ook in Middel burg in het nieuwe appartemen tencomplex op de hoek van de Noordweg en de Noordsingel. „Ons doel is op termijn in elke Zeeuwse gemeente huisvesting te hebben", zegt voorzitter Jan van Blarikom. „Nu is iemand min of meer gedwongen in een gemeen te te wonen waar hij of zij niet vandaan komt." De volgende halte is dus Ovezan de. Zeeuwse Gronden klopte aan bij woningcorporatie R&B Wo nen in Heinkenszand. De grond van de voormalige school, waarin thans tijdelijk enkele gemeentelij ke afdelingen gehuisvest zijn, is van de corporatie. De bewoners van Zeeuwse Gron den wonen zelfstandig en krijgen iedere dag tot een uur of acht 's avonds begeleiding. De gemeen te Borsele wil meewerken. Het ontwerp-plan ligt ter inzage. De gemeenteraad stelt het plan waar schijnlijk tegen 6 februari vol gend jaar vast. Behalve de excur sie naar een soortgelijke woon voorziening in Axel is er eerder dit jaar ook al een informatiebij eenkomst geweest. „De reacties zijn overwegend posi tief', zegt wethouder Ad Schenk. „Sommigen zijn wat bang voor drugsgebruik. Drugs worden door Zeeuwse Gronden echter niet ge tolereerd. De cliënten vormen geen bedreiging. Het zijn kinde ren zoals we die zelf ook kunnen hebben." blijf bewegen ZOUTELANDE - Een vuurwerkshow op het ritme van muziek vormt vanavond de afsluiting van een lang toeristenseizoen in Zoutelan de. Het spektakel gaat om 21.30 uur van start. De beste plaats om het vuurwerk te zien en te horen, is het trappentheater aan de Lang straat. De show is een initiatief van Zou- telande Actief. Het vuurwerk wordt verzorgd door Vuurwerk show Zeeland. Op de beat van filmmuziek wordt het vuurwerk afgestoken. Het is inmiddels traditie in Zoute lande om het einde van het toeris tenseizoen niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. SLUISKIL - Met de aanhouding van vijf jongens tussen de zestien en negentien jaar heeft de politie waarschijnlijk 29 incidenten in Sluiskil opgelost. Het gaat om ver nielingen en brandstichtingen in de periode maart tot september van dit jaar. De dorpsraad houdt de vinger aan de pols en voert ook geregeld overleg met ondernemers en de uitbaters van dorpscentrum 't Meulengat over 'problemen'. Se cretaris Jan Klaassen: „Dat blijven we doen, want met de aanhoudin gen van deze jongens zijn de pro blemen zeker niet opgelost." Bur gemeester Jan Lonink onderkent dat ook. De politie zit er volgens hem wel bovenop in Sluiskil. Een oplossing kan volgens hem niet al leen van de politie of de gemeente komen. „Zonder medewerking van de dorpsgemeenschap kun nen we het gewoon niet." GOES - Treinreizigers moeten vol gende weekend rekening houden met een half uur vertraging op het traject Goes-Roosendaal v.v.. Op zaterdag 26 en zondag 27 okto ber worden bussen ingezet. Op za terdag tot 15.00 uur uur rijden de bussen tussen de stations van Goes en Roosendaal. Vanaf zater dag 15.00 uur en de hele zondag rijden de bussen tussen Goes en Bergen op Zoom. De NS advise ren reizigers om eerder dan ge bruikelijk te vertrekken. Het spoor is gestremd wegens werk zaamheden. vai zej vai ze: ou ni< de de nu is ge er tra bo uil an pl; lij] ze, re ee be sit ha Zeeuwse Gronden breidt verder uit door Frank van Cooten Frank kwam nergens meer aan de bak. Leek het! Maar hij bleek gewoon niet op de juiste plek te zoeken. Nu is hij weer dolgelukkig. Hij vond zijn baan via NationaleVataturebank, de plek voor vacatures in alle branches, opleidingsniveaus en regio's. Dus? Kom in beweging, plaats je CV en vind de baan die je altijd al zocht! Kijk op nationalevacaturebank.nl do< GO Spi ma WÉ Nl mi Hé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26