4 'Meestal keert overlast niet terug, maar nu wel' Sloegebied hoeft niet buiten zijn grenzen te treden WALCHEREN 25 Dineren in de Kloveniersdoelen! Kloveniersdoelen Griepvaccinaties A.Stutterheim, huisarts Meliskerke 22 oktober 14 -17 u 23 oktober 10 -12 u 31 oktober 14 -17 u Opening klassiek seizoen jacobskerk VLISSINGEN - De opleving van over last in de Aagje Dekenstraat is het Vlissingse stadhuis niet ontgaan. Men had daar echter gehoopt dat die zou uitblijven. „De klachten van bewoners en on dernemers in dit gebied zijn zo wel bij ons als gemeente als bij de politie bekend", zegt burgemees ter Letty Demmers. „Daarom heb ben we maatregelen getroffen. Er zijn camera's geplaatst in respec tievelijk de Aagje Dekenstraat, op het Scheldeterrein en op het Betje Wolffplein. Er is streng opgetre den tegen vervuiling en onge wenst gedrag, tegen illegale ka merbewoning, er is overleg begon nen met de coffeeshophouder, er is een café gesloten (waar werd ge deald, red.) en enkele personen hebben een straatverbod gekre gen." Demmers vervolgt: „Zo'n straat verbod geldt maar drie maanden. Wat we in de regel zien is dat de meeste betrokkenen daarna niet terugkeren, omdat zij onder een radar liggen. Maar dat doen deze mensen dus wel." Wat nu? „Blijven overleggen. Met politie, justitie, maar ook met be woners en ondernemers, om een goed beeld te krijgen van de situa tie en om dossiers op te bouwen. Pas als we goede gronden en be wijzen hebben, kunnen we bij voorbeeld nieuwe straatverboden uitvaardigen. Daar gaat enige tijd overheen." En daar is dus hulp van de omge ving voor nodig. „Mensen moeten hun klachten blijven melden", be nadrukt Demmers. „We hebben elkaar nodig om problemen in de Aagje Dekenstraat aan te pakken en te werken aan een structurele oplossing." Aanstaande dinsdag komen bewo ners en ondernemers opnieuw sa men met de politie om de huidi ge situatie te bespreken en te over leggen wat daar het beste aan ge daan kan worden. De Italiaans-Engelse tenor Marco Bêasley staat morgen middag op het podium van de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen. Het concert is meteen de opening van het klassie ke concertseizoen van de kerk. In II Racconto di Mez- zanotte zingt Beasley wer ken van Dufay, Corneti en Italiaanse volksmuziek. Entree: 17,50 euro. Informa tie: 0118-623650 of www.mu- ziekpodiumzeeland.nl. •S-HEERENHOEK - Het was spierbal lentaai van wethouder Ad Schenk (CDA): Zeeland Seaports moet maar eens haast maken met de ontwikkeling van het bedrijven terrein Sloepoort bij 's-Heeren- hoek, zei hij deze week. Maar dat gaat zomaar niet: het ter rein is omstreden. Het plan is in 2008 al eens geblokkeerd door de Raad van State. En veel is er sinds dien niet veranderd. Het was een stevig 'nee' dat de Raad van State vijfjaar gelden uit sprak. De dorpsraad van 's Heeren- hoek en de stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland hadden beroep aangetekend tegen het plan van het gemeentebestuur om net buiten het Sloegebied een nieuw bedrijventerrein aan te leg gen voor bedrijven waarvoor in het Sloe of in de dorpskernen in de buurt geen plaats meer was. De Raad van State was er, net zo min als de twee belangenorganisa ties, van overtuigd dat er behoefte was aan dertig hectare nieuwe be- drijfsgrond. En Zeeland Seaports, de ontwikkelaar, kon niet aanto nen dat die behoefte bestond: er was namelijk geen onderzoek naar gedaan. De PvdA-fractie in de Borselse ge meenteraad reageerde deze week meteen geprikkeld op de uitlatin gen van Schenk: de partij is tegen de overschrijding van de grenzen van het oorspronkelijke Sloege bied, afgebakend door de Europa- weg, de rondweg die langs het in dustrieterrein loopt. Fractievoorzitter Arno Witkam wees erop dat er binnen het Sloe gebied nog ruimte genoeg is voor bedrijven, zeker nu het terrein van Thermphos op termijn vrij komt. Het terrein waar Sloepoort zou moeten komen, ligt tussen de Westerscheldetunnelweg en de Driedijk; grofweg aan de rechter kant als je met de auto uit de tun nel komt en rechtsaf richting Goes gaat: en dat is buiten het oor spronkelijke industriegebied, te gen 's-Heerenhoek aan. De dorpen rond het Sloegebied moeten telkens weer hun gren zen verdedigen tegen de opruk kende bedrijvigheid die vaak la waai maakt of stinkt: in Nieuw en Sint Joosland en Ritthem is dat niet anders dan in Nieuwdorp en 's-Heerenhoek: bewoners van die dorpen hebben discussies met hun gemeentebestuur gevoerd over de komst van varkensstallen, grote windmolens of nog wat extra industrie. In een ambtelijk stuk van de ge meente Borsele van dit voorjaar staat dat er nog tweehonderd hec tare bedrijfsterrein in Vlissin- gen-Oost beschikbaar is. Het lijkt dus opnieuw lastig te worden om aan te tonen dat een heel nieuw terrein van dertig hec tare bij 's-Heerenhoek noodzake lijk is. Kerkdienst in Watchers dialect Het klederdrachtenkoor Mooi Zeeland Zingt en dia lectverteller Frans van der Heijde verlenen morgen hun medewerking aan een bijzondere dienst in de Ca- tharinakerk in Zoutelande. Een deel van de dienst is in het Walchers dialect Het thema is: 'Nie aoles is te koop'. De dienst begint om 19.00 uur. Vooraf zingt het koor al. Na afloop is er koffie of thee. Rondleiding door mottekasteel Bij natuurmuseum Terra Ma- ris in Oostkapelle wordt morgen een rondleiding ge geven door het mottekas teel. Dat mottekasteel, al thans een reconstructie daar van, staat in de landschaps tuin van het museum. De rondleiding duurt van 13.30 tot 15.00 uur en .kost zes eu ro voor volwassenen en drie euro voor kinderen. Aanmelden via 0118-582620 of www.terramaris.nl. cp ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 VLISSINGEN door Wendy Wagenmakers ANALYSE door Nadia Berkelder Vanaf donderdag 17 oktober nu ook diner in de Kloveniersdoelen. Elke week op donderdag, vrijdag en zaterdag, weekmenu voor f 22,50 en a la carte. www.kIoveniersdoelen.nl ZOUTELANDE OOSTKAPELLE De Aagje Dekenstraat. Niet de meest aangename straat van Vlissingen.foto Ruben Oreel Tegen inlevering van deze advertentie 25 korting op diner op 17, 18 en 19 oktober 2013 café cinema zalen tuinterras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25