ZEEUWS-VLAANDEREN Hemd Daar zit ze, met Koen i0mê Vijf jongens aangehouden voor negentwintig zaken, maar rust in dorp is nog niet helemaal teruggekeerd. Culturele Prijs voor Graauwrock almanak www.pzc.nl/monnnikenwerk Dagboek van een boswachter Dennis Bergkamp presenteert biografie 44 sluiskil - Met de aanhouding van vijf jongens tussen zestien en ne gentien jaar heeft de politie waar schijnlijk negentwintig inciden ten in Sluiskil opgelost. Het gaat om vernielingen en brandstichtin gen in de periode maart tot sep tember van dit jaar. Toch is de rust in het dorp nog niet hele maal teruggekeerd, laat zowel bur- gemeester.Jan Lonink van Terneu- zen als secretaris Jan Klaassen van de dorpsraad weten. „Afgelopen week hebben we de politie en de gemeente nog ge meld dat er overlast is achter het Minister Lelyplein", vertelt Klaas sen in reactie op de aanhoudin gen. „Bewoners hebben er hinde- van een groepje jongeren dat ge luidsoverlast veroorzaakt. Ze val len ook mensen lastig die er 's avonds voorbijkomen." De dorpsraad houdt de vinger aan de pols en voert ook geregeld over leg met ondernemers en de uitba ters van dorpscentrum 't Meulen- gat over 'problemen'. Klaassen: „Dat blijven we doen, want met de aanhoudingen van deze jon gens zijn de problemen zeker niet opgelost." Burgemeester Jan Lonink onder kent dat ook. De politie zit er vol gens hem wel bovenop in Sluis kil. „Voor zover de capaciteit dat toelaat en zoals bekend is de poli tiecapaciteit in Zeeuws-Vlaande- ren niet al te groot." Een oplossing kan volgens Lo nink ook niet alleen van de poli tie of de gemeente komen. „Wij hebben de bewoners van Sluiskil nodig om de problemen aan te pakken. Zonder medewerking van de dorpsgemeenschap kun nen we het gewoon niet." Lonink benadrukt overigens dat 'hangjeugd' geen exclusief Sluis- küs verschijning is. „Het steekt overal wel eens de kop op. We hebben ermee te maken gehad in Hoek, in Biervliet, in Zaamslag, al leen lijkt het nu in Sluiskil wat hardnekkiger te zijn." De politie heeft behoorlijk veel in zet gepleegd met het Openbaar Ministerie en de gemeente om de vermoedelijke daders van vernie lingen en brandstichtingen op te sporen. Half september meldde de politie al de arrestaties van drie jongeren (16,17 en 19 jaar) die zich onder meer schuldig hadden gemaakt aan een straatroof op het fietspad naar de brug van Sluiskil. Dit drietal zit bij de vijf die nu worden verdacht van negentwin tig andere incidenten, waaronder brandstichting in een auto, in een bijgebouw van een school, in af valbakken en papiercontainers, het gooien van stenen tegen au to's en beschadiging van een tour- caraven. Na verhoor zijn de vijf vrijgelaten, in afwachting van een rechtszaak. craauw - Stichting Graauwrock ontvangt dit jaar de Culturele Prijs van Hulst. Wethouder Frank van Driessche verraste het be stuur gisteravond met het nieuws van de toekenning tijdens het Ok- toberfest in Graauw. De stichting organiseert al jaren Graauwrock en andere activitei ten. Zo'n zestig vrijwilligers zijn ervoor op de been. De Culturele Prijs wordt later dit jaar, zaterdag 7 december, officieel uitgereikt in het stadhuis van Hulst. De prijs bestaat uit een Reynaertbeeld en uit een geldbedrag. Het notariskantoor was in rep en roer. De notaris, anders de mildheid zelve, liep stampvoetend door het pand. De klerken doken geschrok ken weg achter hun beeldscherm en zelfs de sussende woorden van de oudste klerk in rang brachten hem niet tot bedaren. De oorzaak? De no taris voelde zich danig in zijn hemd gezet door de man, die met hem een transactie rond een groot glastuin bouwbedrijf in de Kanaalzone zou doorspreken. Er waren bergen voor bereidend werk mee gemoeid en nu haakte de man plots af. „Die vent kan de boom in. Hij draagt trou wens stikgoedkope overhemden!" Hoe hij dat wist? Woedend: „Die draag ik zelf ook!" ZATERDAG 19 oktober 2013 ZEELAND SPORT ti Vernielingen Sluiskil opgelost door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl HULST - Een bekende Vlaming gisterochtend op de Markt in Hulst. Koen Wauters, voormalig popidool en tv-per- soonlijkheid, maakte daar op een terras voor Morres een reclamespotje. Met behulp van vijftig lokale figuranten, die vooral spontaan hun kopje koffie moesten drinken. Het spotje wordt vanaf 1 november via VTM uitgezonden. De Vlaamse clientèle van Morres is goed voor zeventig procent van de omzet, aldus Walter van der Griendt van het woonwarenhuis. Hij wil ook graag Hulst als thuisstad van Morres in Vlaanderen promoten. Wauters liet zich en passant vereeuwigen met fans, die intussen ook een jaar tje ouder zijn geworden, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137