15 %3 Chemische dienstverlener TPT blijft gestaag groeien BEVELANDEN en THOLEN 25 Zeeuwse Gronden wil in Ovezande een woonvoorziening bouwen voor psychiatrische patiënten. Halfuur vertraging voor treinreizigers Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes Zaterdag 26 oktober van 10.30 tot 15.00 uur ovezande - Zeeuwse Gronden is een nieuwe speler in de wereld van de psychiatrie op de Bevelan- den. Deze instelling van cliënten, familie en medewerkers wil vijf tien appartementen bouwen op de plaats van de oude school in Ovezande. De geestelijke gezondheidsorgani satie is ontstaan op initiatief van de Zeeuwse afdeling van de fami lievereniging Ypsilon en een aan tal betrokken hulpverleners. De van oorsprong Zeeuws-Vlaam se organisatie is opgericht om mensen meteen ernstige psychia trische ziekte zo goed mogelijk te laten wonen. Zeeuwse Gronden ontwikkelt in samenwerking met gemeenten en woningbouwver enigingen woonlocaties die be staan uit zelfstandige appartemen ten en een gemeenschappelijke voorziening. Zeeuwse Gronden heeft al woon voorzieningen in Terneuzen, Axel en recent in Middelburg. „Ons doel is op termijn in iedere Zeeuwse gemeente huisvesting te hebben Nu is iemand min of meer gedwongen in een gemeen te te wonen waar hij of zij niet vandaan komt", zegt voorzitter Jan van Blarikom. De volgende halte is dus Ovezan de. Zeeuwse Gronden klopte bij woningcorporatie R&B Wonen in Heinkenszand aan. De grond van de voormalige school,waar thans tijdelijk enkele gemeentelijke af delingen in gehuisvest zijn, is van de corporatie. Het oorspronkelijke plan van een rij woningen is ge schrapt omdat er geen markt voor is. „De doelgroep van Zeeuwse Gronden is ook onze primaire doelgroep. Mensen huisvesten die niet zeifin een zelfstandige woon ruimte kunnen voorzien", zegt Reinier de Jonge van R&B. „Zeeuwse Gronden wil een Zeeuws netwerk aanleggen van kleinschalige woonvoorzienin gen. Dat lijkt ons een prima initia tief." De bewoners van Zeeuwse Gron den wonen zelfstandig en krijgen iedere dag tot een uur of acht 's avonds begeleiding. De gemeen te Borsele wil meewerken. Het ontwerpplan ligt ter inzage. De gemeenteraad stelt het plan waar schijnlijk tegen 6 februari vol gend jaar vast. Behalve de excur sie naar een soortgelijke woon voorziening in Axel is er eerder dit jaar ook al een informatiebij eenkomst geweest. „De reacties zijn overwegend posi tief', zegt wethouder Ad Schenk. „Sommigen zijn wat bang voor drugsgebruik. Drugs worden door Zeeuwse Gronden echter niet ge tolereerd. De cliënten vormen geen bedreiging. Het zijn kinde ren zoals we die zelf ook kunnen hebben." Op zaterdag 26 en zondag 27 okto ber worden bussen ingezet. Op za terdag tot 15.00 uur uur rijden de bussen tussen de stations van Goes en Roosendaal. Vanaf zater dag 15.00 uur en de hele zondag rijden de bussen tussen Goes en Bergen op Zoom. De NS advise ren reizigers om eerder dan ge bruikelijk op reis te gaan. Het spoor is volgens de Nederlandse Spoorwegen gestremd omdat er gewerkt moet worden. TPT is tussen 'chemiegiganten' in de Kanaalzone als Dow, Yara en Cargill een vrij onbekende speler. Het bedrijf timmert ook zelden aan de weg. „Wij zijn in 1998 be gonnen, nadat Engelhard (een be drijf met honderd medewerkers) de Terneuzense vestiging had ge sloten, omdat die niet rendabel ge noeg was", vertelt Jaap Bac, alge meen directeur van TPT. Met 'wij' doelt hij op twee collega's met wie hij het terrein en de facilitei ten van Engelhard overnam. Het ging om een zogenaamde manage ment buyout. Met vijf man perso neel - inclusief de drie 'overne mers' - is TPT in 1998 begonnen. In 2003 waren dat er tien, in 2008 éénentwintig en nu dertig, exclu sief ingeleenden. TPT boert goed, ondanks de economische crisis. CD-presentatie en concert koor Het Jongmannenkoor Salo mon houdt op vrijdag 25 ok tober een cd-presentatiecon- cert in de Maartenskerk in 's-Gravenpolder, met diri gent Peter Wildeman en met begeleiding van pianist Joost van Belzen en Wim de Penning op synthesizer. Aan vang 19.30 uur, toegang: vijf euro, kinderen gratis. Lezing over fietsen naar Santiago Guus Schipper uit Wemel- dinge houdt maandag een le zing over zijn fietstocht naar Santiago de Compostella Trappen naar Santiago'. De bijeenkomst is in de Doops gezinde kerk aan de West- wal en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Kledingbeurs van de kerken De gezamenlijke kerken in Wemeldinge houden dins dag een dames- en tienerkle- dingbeurs in De Wemel. De beurs is van 13.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur open. 's Avonds worden sommige kledingstukken met korting verkocht. Inleve ren kan op maandag van 18.30 tot 19.30 uur. Voorlichtingsbus overIban De OveropIBAN-bus is dins dag op de Grote markt in Goes. De bus is onderdeel van een voorlichtingscam pagne van de Nederlandse Bank over de overschakeling van de oude vertrouwde bankrekeningnummers naar Iban. De bus is vooral be doeld voor beginnende MKB-ers. De bus is er tus sen 13.00 en 15.00 uur. Benefietbrengt 3000 euro op Het concert 'Goes is thuis' op vier oktober in de Mythe heeft drieduizend euro opge bracht. De opbrengst gaat naar het straatkinderenpro- ject van Anne en Geke Ruij- sink, afkomstig uit Goes, in Belo Horizonte in Brazilië. Het concert werd georgani seerd door stichting de Figu rant. Scouts roeien op Arnekanaal Zestig ploegen met 375 wa terscouts doen vandaag in Middelburg mee aan de jaar lijkse roeiwedstrijden voor de waterwerkgroepen van Scouting Nederland. De wa terscouts komen uit heel Zeeland en uit West-Bra bant. De wedstrijden begin nen zaterdagmorgen om 12.00 uur in het Arnekanaal. Themabijeenkomst over psychiatrie Een patiënt en een psychia ter spreken op 22 oktober over hun ervaringen met angststoornissen tijdens de maandelijkse themabijeen komst psychiatrie in het ADRZ in Vlissingen. Er is ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Kledingbeurs bij Emergis In de theaterzaal in het hoofdgebouw van Emergis aan de Oostmolenweg in Kloetinge is donderdag een tweedehands kledingbeurs. Alle kleding schoenen en ac- cesoires kosten een euro per stuk. Van de opbrengst wor den activiteiten georgani seerd voor cliënten. De beurs duurt van 10.00 tot 15.00 uur. D1 ïd+iui Kom vrijblijvend informeren op de Open Dag ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 Psychiatrie in plaats van oude school door Frank van Cooten Op de plek van de oude school in Ovezan de komen vijftien ap partementen voor psy chiatrische patiënten. I Het ontwerp van de vijftien appartementen van Zeeuwse Gronden aan de Burgemeester Andriessenstraat in Ovezande. impressie R&B Wonen GOES - Treinreizigers moeten vol gende weekend rekening houden met een half uur vertraging op het traject Goes-Roosendaal v.v. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Chemische dienstver lener Terneuzen Powder Technolo gies (TPT) blijft gestaag groeien aan de Finlandweg, vlakbij de brug Sluiskil. Het bedrijf begon in 1998 op de site van de pas gesloten fa briek van het Amerikaanse chemie concern Engelhard. Inmiddels telt het dertig werknemers. Momen teel zijn er vijf nieuwe opslagtanks in aanbouw. 'S-GRAVENPOLDER GOES WEMELDINGE GOES GOES MIDDELBURG VLISSINGEN KLOETINGE 's Gravenpolderseweg 9 4462 CD Goes 0113 228951 De Horst 48 4461 WZ Goes 0113 228120

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 129