Brandweer controleert huizen in Goes IIP I 'Zodra het woord psychiatrie valt, is er onrust' I Kampeer Caravan Event 24 BEVELANDEN en THOLEN PSYCHIATRISCHE WOONVOORZIENING OVEZANDE HAARWERKEN Dorpshuis Baarland begint met kookles 19 21 t/m 26 oktober -10.00-17.00 uur Het loopt nog niet echt storm met de aanmeldingen, vertelt Leo de longe van de veiligheidsregio. Hij denkt dat dat komt omdat mensen nog niet weten dat de proef is begonnen. Donderdag zijn de eerste controles uitge voerd. „We hebben de Goese Polder uit gekozen als pilot omdat huizen in die wijk in Goes het hoogste risi co lopen om getroffen te worden door brand. In elke stad in Zee land is wel zo'n wijk aan te wij zen. We hebben voor Goes geko zen omdat de afdeling preventie van de Veiligheidsregio in de Goe se kazerne zit." Het risico dat er grote schade door brand ontstaat aan een wo ning is afhankelijk van een aantal factoren: bijvoorbeeld of het om koop- of huurhuizen gaat, welke leeftijd de bewoners hebben, hoe oud de woningen zijn, of de bewo ners allochtoon of autochtoon zijn en of de brandweer de wo ning goed kan bereiken. De brandweercontroleurs bekij ken een aantal zaken: of de vlucht weg in huis in orde is, of het filter van de wasdroger goed schoon is, of elektrische apparaten zoals tele visies niet in de stand-by stand staan, hoe de elektriciteitssnoeren eruit zien en of de meterkast in orde is. „Maar de basis is de vluchtweg", zegt De longe. „Het is vaak eenvoudig, ook voor men sen met weinig geld: één rookmel der op de overloop tussen de slaapkamer en de vluchtroute is al een hele vooruitgang." Volgend jaar moeten de huiscon troles in heel Zeeland beschikbaar zijn, onder de noemer brandveilig leven. De proef in de Goese Pol der duurt nog tot eind van deze maand. Mensen die dat willen, kunnen zich opgeven via e-mail: brandveiligleven@vrzeeland.nl -r CPt -^v-- Kapsalon de Jonge OVEZANDE - In Ovezande wordt verschillend gedacht over de komst van een woonvoorziening voor psychiatrische patiënten van Zeeuwse Gronden op de plaats van de oude school aan de Burge meester Andriessenstraat. Er zijn buurtbewoners die hele maal geen moeite hebben met de nieuwe buren. Anderen staan daar gereserveerder tegenover. BAARLAND - Erik van Wijngaar den van dorpshuis The Camero- nian in Baarland begint op 28 ok tober met een kookworkshop voor beginners. Hij doet dat sa men met Frans van den Akker van het Culinair Gilde Zeeland in Heinkenszand. „De cursus is be doeld voor mensen die iets meer willen gaan koken dan de stan daard dingen. Het ligt ook een beetje aan de wensen van de deel nemers zelf." Tijdens iedere bij eenkomst wordt een drie gangen diner gekookt en door de cursis ten zelf opgegeten. Aanmelden kan tot en met 25 oktober. Info: dorpshuisbaarland@gmail.com. „Ik heb liever spelende kinderen naast mijn deur dan psychiatri sche patiënten. Daar ben ik eerlijk in", zegt een van hen. „Ach, we zien wel wat het gaat worden. Het duurt nog wel een tijdje voor dat het gebouw er staat." Een andere bewoner voorziet he lemaal geen problemen met de nieuwe bewoners. „Ik heb begre pen dat er een goede begeleiding is. En ik ben voor de zomer mee- geweest op een excursie naar een soortgelijke woonvoorziening in Axel. Ook van Zeeuwse Gronden. Wat ik heb gezien, ziet er prima uit." Ook over de uitstraling van het ge bouw wordt verschillend gedacht. „Weliswaar lager dan het oude plan van rijtjeshuizen maar nog altijd hoger dan de huidige school. Bewoners kunnen zo in mijn tuin kijken. Het kost toch wat privacy." Deze bewoonster kon niet mee met de excursie. Die was op een doordeweekse dag om 13.00 uur Mechielsen 's middags. „Een onmogelijk tijd voor mensen die werken." Jan van Blarikom, voorzitter van de Raad van Bestuur van Zeeuwse Gronden, vindt de ongerustheid begrijpelijk. „Zo gauw het woord psychiatrie valt is er altijd grote onrust. Mede daarom hebben we bewoners van Ovezande de kans geboden de patiënten in Axel per soonlijk te ontmoeten. We willen eerlijke en betrouwbare informa tie geven om ongerustheid weg te nemen." 50% korting op fabrieksoptieseneen Isabella voortent voor 95®»®® bij het bestellen van een nieuwe Bürstner Kijk voor verdere aanbiedingen op: www.mechielsen.eu door Nadia Berkelder GOES - Bewoners van de wijk de Goese Polder kunnen gratis advies krijgen van de brandweer over de brandveiligheid van hun huis. De Veiligheidsregio Zeeland doet een proef met huiscontroles. Volgend jaar volgt de rest van Zeeland. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 I Op de plek van de oude school in Ovezande komen waarschijnlijk in 2015 vijftien appartementen voor psychiatrische patiënten, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten www.kapsalondejonge.nl Kampeercentrum Gildeweg 35, Vlissingen T 0118-44 01 00 - E info@mechielsen.eu Nog enkele demo caravans 2013 en de laatste kort verhuurde caravans!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 128