Platbodems op Grevelingen en Oosterschelde Herinnering en herkenning zijn belangrijk Workshop breien van 'kippendoekjes' In wolatelier The Dutch cot tage aan de Ridderweg 4 in Serooskerke wordt vrijdag middag 25 oktober een work shop kippendoekjes breien verzorgd. Een kippendoekje is een driehoekig omslag doekje dat de boerin vroe ger omsloeg voor een snel karweitje buiten. Opgeven: 0111-671593. Rarekiek buigt zich over het beeldrecht Digitale strategie en beeld recht op internet staat vrij dag 25 oktober centraal tij dens de bijeenkomst van fo toclub Rarekiek in Sommels- dijk. Kunstenaar, fotograaf en webdeveloper Michael Baks verzorgt een lezing. De bijeenkomst is in de Remon strantse kerk aan de Voor straat. Aanvang 20.30 uur. Interview schrijver Rinus Spruit PZC-journalist Jan van Dam me interviewt schrijver Ri nus Spruit. Dat gebeurt dins dagavond in café De Biet in Zierikzee. Spruits nieuwste roman Een dag om aan de balk te spijkeren gaat over een man die het Zeeuwse platte land ontvlucht. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes bij boek handel De Vries. Goeree-Overflakkee ligt niet in Zeeland Pepijn Quist uit Dirksland baalt ervan dat landelijke media telkens beweren dat Goeree-Overflakkee een Zeeuws eiland is. Voor streekgenoten die zich daar ook aan ergeren, maakte hij een pagina op Facebook. Die kreeg meer dan 5000 'likes'. Quist heeft inmiddels ook stickers laten drukken. Uitval treinen door werk aan spoor Treinreizigers moeten vol gende weekend rekening houden met een half uur vertraging op het traject Goes-Roosendaal. Op zater dag 26 en zondag 27 oktober worden bussen ingezet. De NS adviseren reizigers om eerder te vertrekken. Het spoor is gestremd wegens werkzaamheden. Mary Maersk ten anker wegens mist Het grootste containerschip ter wereld, de Mary Maersk (398 bij 58 meter), heeft gis teren grote vertraging opge lopen. Vanwege mist moest de kolos ten anker voor Oos tende. De jongste planning was dat het schip zaterdag om 04.00 uur in Antwerpen is, twaalf uur later dan ge pland. zierikzee - Bomen spelen een pro minente rol bij de inrichting van zowel de groepswoningen met verpleeghuiszorg als van het grand café in het Nieuwe Borren damme. Het totaalconcept daar voor is ontworpen door GlobalFa- cilities. „Wij hebben Schou- wen-Duiveland getypeerd met boomgaarden en daar de verschil lende kleuren voor de groepswo ningen op afgestemd", lichten Pe tra van Oosterhout en Bart de Wijs van dit bedrijf toe. Zij baseren zich daarvoor op de leefwereld van de ouderen die hier straks hun intrek nemen. Om dit te illustreren scrollt De Wijs snel over de beelden van zijn iPad. Daarop flitsen composi ties voorbij van boomgaarden in bloei, een oranje VW-busje, nos talgische schemerlampjes, klassie ke boekenkasten, tafeltjes in de vorm van een boomstronk en dat alles in wisselende tinten. Het zijn sfeerbeelden als basis voor de uiteindelijke keuzes die voor de inrichting zijn gemaakt. Van Oosterhout en De Wijs voer den gesprekken met huidige be woners van Borrendamme. Ook richtten zij in de oude huisves ting een ruimte volgens het geko zen concept in en peilden de reac ties daarop van bewoners en be zoekende familieleden. „Iedere woning heeft straks een eigen kleurenpallet, zodat het voor de bewoner eigen en herken baar is. Immers in een privé wo ning is het interieur van de buren ook compleet anders als dat van jezelf', zegt Oosterhout. Zij vindt het een bijzondere keus van Al- lévo dat zoveel aandacht een sfeer en welbevinden van de bewoners wordt besteed. GlobalFacilities zorgt voor de tota le inrichting. Daartoe behoren ook de binnenpleinen als verbin dende ruimte tussen de verschil lende groepswoningen. Ook het ruime grand café krijgt een eigen sfeer met een kleurencombinatie van wit, bruin en rood. Beide evenementen zijn aan el kaar verwant. De Blue Peters scheidden zich acht jaar geleden af van de Bietenrace toen deelna me aan die wedstrijd werd be perkt tot vrachtschepen. De hoog aarzen, grundels en zeeschouwen begonnen toen voor zichzelf op de Grevelingen. „Negen deelnemers hebben we dit jaar en die komen van Antwer pen tot aan Urk," vertelt Boudy van der Veer, organisatrice van de Blue Peter Hardzeildagen. De wedstrijd van maandag levert de 'beste schipper' op. Dinsdag wordt de 'slimste schipper' be kend en woensdag is dan de echte race, die de snelste moet opleve ren. Vanaf dinsdag verblijft het wedstrijdveld in de haven van de watersportvereniging Bru. Woens dagavond is de prijsuitreiking in het clubhuis van de WV Bru. Aan de Bietenrace doen 30 sche pen mee. Maandag rond tien uur gaan ze in Zierikzee van start voor een retourtje Colijnsplaat. Dinsdag gaat het naar Goes, waar de vloot met paarden wordt ge jaagd door het kanaal. De race fi nisht donderdag in Willemstad. ZATERDAG 19 OKTOBER 2013 SCHOUWEN-DUIVELAND 25 SEROOSKERKE SOMMELSDIJK ZIERIKZEE DIRKSLAND GOES VLISSINGEN door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Het is al eikenhout en bruin zeil volgende week op Schou- wen-Duiveland. Op de Oosterschel de is de Bietenrace en op de Greve lingen worden van maandag tot en met woensdag de Blue Peter Hard- zeildagen gehouden. m Petra van Oosterhout, Bart de Wijs en Martijn Busé van GlobalFacilities in het grand café in wording in Borrendamme. foto Ronald den Dekker Deelnemers aan de Blue Peter Hardzeildagen op de Grevelingen. Dit jaar doen er negen schepen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 119