Special nnovatief Zeeland .Ondernemer Branchewinnaar Zeelandpas Beekse Bergen Toerist wil totaalbeleving We schrijven vrijdag 4 oktober 2013. De zomervakantie lijkt al mijlen achter ons te liggen, maar aan de balie van Bungalowpark Landal Port Greve is het een druk te van belang. De voertaal is Duits. „Het is herenigingsweek end in Duitsland, vandaar. Giste ren zijn er al driehonderd Ooster buren aangekomen, vandaag ko men er nog meer. Met eerst de herfstvakantie in Nederland en vervolgens die in België voor de deur zal het ook in de komende weken behoorlijk druk zijn. Gros- so modo is het tot 1 november goed vol", aldus general manager Rob Pouw. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Dirk- Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN - Hij heeft een team van zo'n zestig vaste mede werkers ter beschikking, „Ons vakan tiepark heeft een stabiele positie bin nen de recreatiesector, met het jaar rond voldoende werk. Corebusiness is het verhuren van vakantiewonin gen en daarnaast de exploitatie en het beheer van het park. Wij verrichten allerlei faciliteiten in eigen beheer zo als op het gebied van horeca en zwem bad." Landal Port Greve, met 575 bunga lows, ligt direct aan het Zeeuwse Gre- velingenmeer. Ideaal gelegen om over het strand te wandelen, te sur fen, te zeilen of om heerlijk te zonne baden. Te meer daar Zeeland de meeste zonuren van Nederland heeft. In de schilderachtige dorpjes in de omgeving lijkt de tijd te hebben stilge staan. In de nabijheid bevinden zich ook de indrukwekkende Deltawer ken en Deltapark Neeltjejans. Zon, zee, strand en een stukje cultuurhisto rie zijn echter niet voldoende. De he dendaagse toerist wil beleving in de ruime zin van het woord. Samenwer king tussen ondernemers binnen de sector recreatie en toerisme, vergroot het gastheerschap van de regio. Via voor de deelnemende ondernemers. Wil je doorontwikkelen en professio naliseren, dan heb je ook een goede partner nodig. Wij denken die te heb ben gevonden in de VVV Zeeland." Landal Green Parks is in 2013 de nummer vier van 'Klantvriendelijkste bedrijven van Nederland' en voor het vierdejaar op rij branchewinnaar in de categorie Leisure. Gastheerschap en gastvriendelijkheid moeten vol gens Rob Pouw in horeca, recreatie en toerisme voor bedrijven en hun medewerkers een tweede natuur zijn. „Daar moetje voor gaan en staan. Het feit dat wij branchewinnaar zijn geeft uiteraard voldoening, zeker om dat het via onafhankelijk onderzoek erkend en herkend wordt.- Uiteinde lijk gaat het erom dat de medewer kers de hospitality tot in de finesse be heersen. Zij moeten superpromotors voor de streek creëren, zodanig dat de gast op een veijaardag zegt: 'Lan dal Port Greve, daar moetje eens naar toe gaan!" Er is veel te doen tot in de verre omgeving. Betal;en met een eigen pasje van Landal. Rob Pouw: 'Wij willen niet kost wat kost de gast op het eigen park houden.' liep de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer (NHTV) in Bre da. Alvorens in"2005 bij Landal Port Greve aan de slag te gaan, was hij een aantal jaren vestigingsmanager bij Libéma, verantwoordelijk voor de Beekse Bergen. Anno 2013 voelt hij zich nauw betrokken met de Zeeuw se samenleving. Hij zit zowel in het bestuur van de Stichting Schou- wen-Duiveland Pas als van de Onder nemerskring Schouwen-Duiveland. „Brancheoverschrijdende samenwer king is belangrijk. Ik zoek bijvoor beeld contact met restaurateurs in ver band met zilte Zeeuwse zaligheden of met lokale bakkers voor heerlijke bo lussen. Het gaat om belevingsgerichte producten. De toeristenpas maakt de beleving inzichtelijk. Er is heel veel data in real time uit te halen. Er zijn per traditie veel onderzoeken op toe ristisch gebied achteraf. Met de digita le toeristenpas is er echter meteen in zicht in de bewegingen van de gast, waardoor het productaanbod er op kan worden aangepast. Uiteindelijk biedt de pas veel economische kansen clustering van activiteiten wordt de to taalbeleving van de toerist versterkt. De digitale Zeelandpas is een ideaal middel om alle voor toeristen bestem de belevenissen in de regio te ontslui ten. Voor de ondernemers heeft de pas het voordeel dat het aanbod ge makkelijk vindbaar en aan te bieden is. Via een pilot op Schouwen-Duive land heeft Rob Pouw van Landal Port Greve de handschoen opgepakt. Het vakantiepark maakt deel uit van de internationale keten Landal Green Parks. Deze organisatie beschikt over zeventig vakantieparken in Neder land, België, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. „Binnen Landal wordt veel waarde gehecht aan regionale be trokkenheid. Wij willen niet kost wat kost de gast op het eigen park hou den. Toegevoegde waarde creëer je samen met de omgeving. Op Schou wen-Duiveland is er heel veel te bele ven en te doen. Dat proberen we te ontsluiten naar onze gasten. De pas is een cadeautje van de ondernemers aan de gasten met de uitnodiging om het gebied te verkennen. Naast toe gang tot het openbaar vervoer kun nen er allerlei evenementen onderno men worden, bijvoorbeeld het huren van een zeilboot, bezoek aan musea of een excursie naar Plan Tureluur.", vertelt Rob Pouw. De in Zutphen geboren en in Apel doorn opgegroeide Rob Pouw door-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106