Het nieuwe dwerggeitje maakt de kudde compleet ROC Scalda stopt extra Bezwaren tegen komst baggerdepot toelage voor managers Sluiskil-Oost van de hand gewezen 24 ZEEUWS-VLAANDEREN RESTAURATIE CALVARIEBERG door Ellen Nieuwenhuijze Advertentie: Dwergbok gezocht Waar: Zeelandnet Geplaatst door: Wendy de Clercq uit Zuiddorpe Het nieuwe dwerggeitje dartelt sinds kort vro lijk door de wei. De kudde is, na het over lijden van dwergbokje Samson, weer compleet. Afgelopen maan dag heeft Wendy de Clercq (42) uit Zuiddorpe de nieuwe aan winst opgehaald. „Op Zeeland- net heb ik een oproep gedaan. Vrij snel reageerde er iemand uit Graauw, lekker dichtbij. We wil den graag een jonge dwergbok, die kan je makkelijker tam ma ken. Het is belangrijk dat onze kinderen er ook bij kunnen. De ze is superlief." Het eerste geitje kreeg de familie tien jaar geleden. „Nadat we op de boerderij kwamen wonen, hebben we open dag gehouden", vertelt Wendy. „Daar kwam een collega van mijn man met een geitje voor de kinderen aanzet ten. Daarna is onze kudde lang zaam gegroeid." Samen met haar man runt Wendy een landbouw- en veeteeltbedrijf. Wendy: „We hebben zo'n zestig Belgisch Wit blauw koeien. De runderen zijn bedrijfsmatig, de rest is hobby." Metde rest' bedoelt Wendy niet alleen de vier dwerggeitjes. De fa milie bezit ook twee paarden, hangbuikvarkentjes, konijnen, ca via's, een kat en kippen. „We heb ben overwogen een kinderboer derij te beginnen, maar dan moet je altijd open zijn op het mo ment dat je kinderen ook vrij zijn", vertelt Wendy. „We krij gen regelmatig verzoeken om eens langs te mogen komen, dat doen we dan wel." De dieren zelf maken ook regel matig uitstapjes. Wendy: „Afgelo pen weekend is mijn dochter met haar paard naar een wed strijd geweest. Met onze zelf ge fokte Franse hangoorkonijnen doen we mee aan tentoonstellin gen." Zelfs de geitjes komen wel eens buiten de boerderij. „Ze zijn al eens mee geweest naar een kerstmarkt en naar een bejaarden huis. Mensen vinden dat leuk, het is weer eens wat anders dan een hond of een kat." Wendy ge niet van alle dieren: „De mix maakt het leuk. Op het moment dat ik mijn dieren als werk ga zien, gaat alles weg. Het is en blijft een hobby." Volgens voorzitter Hennie van Meerkerk van het College van Be stuur van Scalda speelt kritiek van de Ondernemingsraad (OR) op de groepsgewijze arbeids markttoelage een rol bij dat be sluit. De OR vindt het namelijk ongepast dat één groep medewer kers extra is beloond (in totaal 300 tot 500 euro bruto per maand per persoon) voor het vele werk dat de fusie met zich meebrengt. Scalda is ontstaan door de fusie van ROC Zeeland en ROC Wes- terschelde. De OR was niet vooraf geïnfor meerd over de regeling. Van Meer kerk gaf die fout eerder al toe. In tegenstelling tot het College van Bestuur betwijfelt de OR of de groepsgewijze toelage wel mocht worden toegekend. Het College van Bestuur had de regeling nog een jaar kunnen voortzetten, maar daarvoor zou een OR-advies nodig zijn. „En dat zou negatief zijn geweest", aldus OR-voorzit- ter Albert Stallaart. Ln Sluiskil was nogal wat onrust ontstaan over de aanleg van het baggerdepot. De opslag komt wel iswaar aan de overzijde van het dorp, aan de Oostkade. Het Ka- naai Gent-Terneuzen ligt er nog tussen. Op 350 meter afstand van het geplande depot staan echter al de eerste woningen van Sluis kil, aan de Bovenweg. Bewoners van de Bovenweg en de daarach ter gelegen Pierssenspolderstraat vrezen geluids-, stank- en stof- overlast. Twintig van hen dien den een bezwaarschrift in. Ook de dorpsraad Sluiskil liet van zich horen. Alle bezwaren zijn nu afgewezen op basis van dé resultaten van een milieuonderzoek, laat wethouder Van Hulle weten. De activiteiten in en rond het baggerdepot blij ven binnen de wettelijke normen voor geluid, stof en stank, zo is uit dit onderzoek gebleken. „We hebben geen enkele grond om de bezwaren toe te wijzen", stelt Van Hulle. „We zijn bovendien als gemeente verplicht zorgvuldig te handelen tegenover de vergun ningaanvrager." Gezien de onrust in Sluiskil zal Van Hulle bij het waterschap ex tra aandacht vragen voor informa tievoorziening richting Sluiskil. Of de bezwaarmakers in hoger be roep gaan, is nog niet bekend. Se cretaris Jan Klaassen van de dorps raad, tevens bewoner van de Bo venweg, meldt dat dit in de eerst volgende vergadering, dinsdaga vond 5 november, aan de orde zal komen. Zie ook www.denpolder.nl Yorik (12) en Caressa (15) de Clercq met de nieuwste aanwinst: Bernie. foto Peter Nicolai In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Unieke plek op door Frank Balkenende TERNEUZEN - Het College van Be stuur van mbo-school ROC Scalda stopt met de omstreden groepsge wijze toelage voor negen directeu ren en vijf managers. door Harmen van der Werf SLUISKIL - De bezwaren tegen de komst van een baggerdepot van het waterschap Scheldestromen in Sluiskil-Oost zijn door het college van B en W van Terneuzen onge grond verklaard. De vergunningaan vraag voldoet aan de normen, al dus wethouder Frank van Hulle. De Calvarieberg in Sint Jansteen.. Op het eerste oog is er weinig aan de hand, maar onderzoek wees uit dat restau ratie hard nodig is. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68