PLflMECg- Antieke boeken over Zeeland voor goed doel Enquête Arendskerke BEVELANDEN en THOLEN 27 Curator Nuis denkt dat er niet veel te halen valt bij failliete Stichting de Zeeuwse Schaapskudde. HEINKENSZAND - Van een kale kip kun je niet plukken. Dit gezegde gaat zeker op voor de failliete Stichting De Zeeuwse Schaaps kudde. „Ik heb als curator weinig te ver hapstukken", is de eerste conclu sie van advocaat C. Nuis uit Goes na een gesprek gisteren met de in middels ex-voorzitter Jaap Gelok. Nuis is door de rechtbank in Mid delburg als bewindvoerder aange wezen. De rechtbank verklaarde de scha penstichting dinsdag failliet. Het faillissement was aangevraagd door het stichtingsbestuur zelf. Het bankroet zat er al een tijdje aan te komen. Het bestuur heeft immers geen geld in kas om de schadeclaim van bijna 45.000 eu ro aan voormalig herder Koen Pil- le uit te betalen. „Toch is het een dramatisch einde van een lang proces", zei ex-voorzitter Gelok een paar uur na het uitsspreken van het faillissement door de rechtbank. Of Pille ooit zijn geld krijgt is nog maar de vraag. Zoals bij veel fail lissementen moeten schuldeisers achteraan in de rij aansluiten. „Er zit helemaal niets meer in de stichting", zegt curator Nuis. „Al leen nog maar een paar vorderin gen. Wie weet komt er nog iets boven water. Ik denk echter dat er niet veel te vinden valt." Het stichtingsbestuur dacht eige naar te zijn van de schaapskooi en het bezoekerscentrum in Hein- kenszand. Het bestuur rekende zich rijk door de opstallen te wil len verkopen aan Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapen boerderij De Schaapskooi. De ge bouwen blijken echter eigendom te zijn van Staatsbosbeheer. De deal ging daarom niet door. Of Jaap Gelok of een van de ande re bestuursleden aansprakelijk worden gesteld voor het faillisse ment, is volgens curator Nuis on waarschijnlijk. „Het zou in theo rie kunnen maar ik zie daar voor alsnog geen aanleiding toe." De stichting bestond feitelijk al leen nog maar op papier sinds de schaapskudde en de opstallen wa ren overgedragen aan De Schaaps kooi. De stichting werd alleen nog maar in stand gehouden om de subsidie van provincie en ge meente Borsele te regelen. Zowel de provincie als de gemeente zijn inmiddels met de subsidie ge stopt. Omdat De Schaapskooi geen enke le relatie meer heeft met de Stich ting heeft het faillissement vol gens Nuis geen gevolgen voor het schapenbedrijf en de kudde melk- schapen die gedurende het sei zoen op dé bloemdijken te vin den is. De afwikkeling van een faillisse ment neemt in de regel een perio de van tussen de drie maanden en drie jaar in beslag. „Ik denk echter dat de afwikkeling van het faillissement van deze stichting niet zo lang zal duren. Nogmaals, er valt niets meer te halen." KOEN PILLE EEN VAN DE GROOTSTE SCHULDEISERS Dat gebeurt in de Lourdeskerk in zijn woonplaats. Want de op brengst van de verkoop gaat naar het goede doel: de kerk. Rochus is oud-medewerker van het archief in Bergen op Zoom, schreef tal van bijdragen in De Waterschans; en is kenner van Bergen op Zoom en wijde regio. En zo bouwde hij ook zijn verzameling op. Daaron der zitten ook heel wat boeken over Zeeland en Zeeuwse steden. Daarnaast heeft hij veel werken over de Watersnoodramp verza meld en bijna vanzelfsprekend over het nabijgelegen Tholen. Nu Rochus is verhuisd, heeft hij geen plek meer voor alle boeken die hij bezit. Hij probeerde de collectie als totaal te verkopen. Dat lukte niet. „Mensen willen alleen de krenten, de bijzondere exempla ren." Toen las hij dat de Lourdes kerk na de omvangrijke restaura tie nog altijd met een tekort zit. En besloot: dan gaat alles in de verkoop en de opbrengst naar de kerk. „Alleen heel bijzondere boe ken houd ik nog zelf." De prijs voor de meeste boeken blijft on der de honderd euro. De verkoop is van 5 tot en met 9 november. Dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur. Op 26 november worden de uit komsten ervan besproken tijdens een bijeenkomst in het Heer Arendhuis. Mensen kunnen hun mening geven over het verkeer, de voorzieningen, de veiligheid, hun woning en hun woningomge ving en de sociale aspecten van wonen in 's-Heer Arendskerke en Eindewege. Bovendien wordt geïnventariseerd of mensen be schikbaar zijn voor vrijwilligers werk of eventueel hulp willen bij een bepaald klusje. Vijf jaar geleden hield de stich ting ook al een onderzoek onder de inwoners. Vorig jaar is een dorpsplan geschreven: daaruit kwam naar voren dat men een volkstuin en een vrijwilligerscen- trale wilde. DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl PLAFONDS Antal Slager, Dennis Segers, Carola van As en André van de Velde organiseren een jongerencafé voor jongeren met een beperking, foto Niels Krebbekx Stichting Schaapskudde is een kale kip door Frank van Cooten Afwikkeling van een failissement neemt in de regel een periode van drie maanden tot drie jaar in beslag. Een van de grootste schuldeisers van de failliete stichting is voorma lig herder Koen Pille. Het bestuur moet hem conform een uitspraak van de rechter nog bijna 45.000 euro betalen als ver goeding voor zijn ontslag op staan de voet en voor een groot aantal overuren. Voormalig herder Carola van den Handel krijgt nog ruim twintigdui zend euro maar dat moet worden betaald door schapenboerderij De Schaapskooi. Dat is achterstallig loon omdat Van den Handel offici eel in loondienst had moeten ko men bij De Schaapskooi. De gemeente Borsele stak vorig jaar nog vijftigduizend euro aan frictiekosten in de schaapskudde. BERGEN OP ZOOM - Verzamelaar Ro- chus van den Bergh uit Bergen op Zoom gaat vrijwel zijn complete collectie van boeken, kaarten, kran ten, atlassen die hij de afgelopen decennia verzamelde, verkopen. 'S-HEER ARENDSERKE - De stichting overlegorgaan 's-Heer Arendskerke houdt deze weken een enquête on der inwoners van het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63