Magie vanzelf naar de ijssalon' Mosselzaadsubsidie hoeft niet terugbetaald Finalisten Zeeuwse Startersprijs bekend •L ZEELAND 23 commentaar y n Ambachtelijke bakkers strijden om Zeelandtrofee Lf Maar de grote aantallen komen, uit de drie provincies uit de regio Midden." En die regio heeft volgende week vakantie. „Dan is het weer druk ker in Zeeland en zal 50 tot 60 procent van de bedden bezet zijn. De bungalowparken hebben een uitschieter. Die zitten boven de bezettingsgraad van vorig jaar en komen nu op 65 procent." Volgende week heeft Nordrhein- Westfalen vakantie. „We kunnen traditiegetrouw rekenen op veel toeristen uit Duitsland en een week later komen de Belgen nog." Geen treurnis dus in de toeris tische sector in Zeeland. „Integen deel we hebben de beste zomer in vier jaar tijd gehad met een boe kingspercentage in de topweken van 95 procent en een gemiddel de van circa 92 procent." Dit jaar heeft Zeeland optimaal ge profiteerd van last minute boekin gen. De toeristische sector kan daardoor 20 procent meer omzet maken. „Dan kun je zien hoe be langrijk het weer is", merkt Polie op. En schijnt de zon niet, dan komt de sector op de proppen met fikse last minute kortingen. Polie: „Ik hoor wel van vakantie parken dat er minder besteed wordt in de restaurants op de par ken." Uit de ANVR-cijfers kwam nog naar voren dat Nederlanders wel met vakantie blijven gaan, maar dat het goedkoper moet. Vliegva kanties naar Tbrkije liepen terug met 1 procent. In vergelijking met Spanje en Frankrijk was dat ge ring. Tbrkije biedt veel all-inclusi ve vakanties aan. Toeristen weten met welk budget ze rekening moe ten houden en daarom zou de te rugloop te overzien zijn. men vanzelf wel." Jitske Brussé, verkoopster bij kledingzaak De Blauwe Winkel in Zierikzee zit op een A-locatie, met het Haven plein voor de deur. „We hebben een vaste klantenkring en toeris ten lopen ook wel binnen, maar die zijn wat voorzichtiger gewor den. Die kopen niet meer zo ge makkelijk." Jos van Halst, eige naar van strandpaviljoen De Ban- jaard in Kamperland, hoopt op een goed seizoenseinde. Het hoeft maar eventjes droog te zijn en de mensen komen naar het strand." Ook nu is het er behoor lijk druk, terwijl de grote klapper van de herfst nog moet komen. „Volgende week hebben er meer mensen herfstvakantie. Als dan de zon wil schijnen, zitten we he lemaal goed." DEN HAAC - De Raad van State heeft bepaald dat het schelpdie- renbedrijf Prins en Dingemanse in Yerseke een subsidie voor de al ternatieve winning van mossel zaad niet terug hoeft te betalen. Het gaat om een bedrag van 508.821 euro. Die uitspraak heeft de Raad van State gisterochtend gedaan. Het gaat om een min of meer for meel conflict waarbij de subsidie- verstrekker, de staatssecretaris van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie, zich op het standpunt stelt dat er weliswaar in eerste aanleg subsidie is ver strekt aan Prins en Dingemanse, maar dat er eigenlijk geen subsi dierelatie is met dat bedrijf. Dat heeft dan weer te maken met het feit dat Prins en Dingemanse het mosselzaadproject heeft overge dragen aan de firma Mosselzaad Bedrijf. De minister heeft die overdracht al in 2008 goedge keurd. Volgens de Raad van State heeft Prins en Dingemanse de 508.821 euro aan subsidie doorbetaald aan Mosselzaadbedrijf en heeft dat be drijf inmiddels alle rechten en plichten overgenomen. Eerder had Prins en Dingemanse geen ge lijk gekregen van de rechtbank in Middelburg. Uit tientallen inzendingen van on dernemers, maakte de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland de drie genomineerden met het beste ondernemingsplan bekend. De winnaar wordt woensdag 6 no vember bekendgemaakt tijdens de netwerkbeurs Contacta in Goes. Vorig jaar wonnen Karlijn Niewets en Martijn de Groot van café De Graanbeurs in Terneuzen de KvK-startersprijs, die bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro. De uitkomst van de Startersprijs wordt mede bepaald door het pu bliek. Iedereen kan vanaf dinsdag 15 oktober via de website www.kvk.nl/startersprijs zijn stem uitbrengen op één van de ge nomineerden. De handelskamer houdt vooraf gaand aan de Contact drie infor matiebijeenkomsten voor begin nende ondernemers: 28 oktober in Middelburg, 29 oktober in Heinkenszand en 30 oktober in IJ- zendijke. Het gaat goed met het toerisme in Zee land. Het matige voorseizoen en de tot nu toe natte herfstvakantie kunnen de pret niet drukken. Maar er zijn wel wat zorgjes. Toeristen letten heel goed op hun portemonnee. Een vakan tie in Zeeland is voor velen pas aantrekkelijk, als een verblijf hier echt goedkoper is dan een buitenlandse reis. Bovendien is Zeeland daarbij nogal afhanke lijk van last minute, grillige boekingen. Verder is de gemid delde toerist voorzichtig met zijn dagelijkse uitgaven. Dit al les legt een hoge druk op de on dernemers. Het seizoen 2013 toont geluk kig ook aan dat Zeeland 'het' nog volop heeft. Dat geeft hoop. Want de magie van het Zeeuwse land kan wellicht nog beter worden benut nu er één WV komt. Deze inhaalslag maakt het eindelijk mogelijk Zeeland samenhangend en krachtig te promoten, ook per regio. Zo kan het toerisme wel licht nog wat verder groeien. middelburg - Ambachtelijke bak kers strijden volgende week dins dag in Middelburg om de Zeeland trofee. Dat is een productwedstrijd, waar mee met drie jaarlijks wisselende producten de kennis en kunde van het ambacht wordt getoetst. De bakker met het hoogste pun- tenaantal wint de trofee. Dit jaar moeten de 25 deelnemers bruin speculaas met amandelen, fijn volkorenbrood en mueslibol- len (of een variant hierop) ma ken. De keuring vindt plaats bij mbo-school Scalda, waar aan het eind van de middag de winnaar bekend wordt gemaakt. De bakkers worden die dag te vens bijgepraat over de opleidings mogelijkheden van Scalda, nieu we producten van grondstofleve ranciers en nieuwe etiketterings- regels die eind 2014 van kracht worden. DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 m uv toerism MIDDELBURG - Angie van Dijken van Modern Body Studio Angie uit Middelburg, Frans Lameijn van Pri- mera Goes en Nele Verhulst van Ot Sien Jeugdmode uit Axel zijn de drie finalisten die meedingen naar de Zeeuwse Startersprijs 2013. Uit een exploot van t.k.-gecechtsdeurwaarder E. Sinke d.d. 11-10-2013 blijkt, dat t.v.v. de rechtspersoon naar buitenlands recht Van Boven Advocaten Limited Liability Partnership, kan- toorhoudende te Middelburg aan WILHELMINA MARINA LOKERSE geboren op 13-04-1953, zonder bekende woon- of verblijfplaats, bevel is gedaan tot betaling van een som geld inzake verbeurde dwangsommen, te voldoen binnen een week na 11-10-2013, alsmede dat aan haar is verzocht om op dinsdag 29 oktober 2013 om 10.00 uur 111 persoon aanwezig te zijn op het adres Dam 35 te Middelburg teneinde een deurwaarder in de gelegenheid te stellen om te controleren of is voldaan aan de geboden zoals is omschreven onder punt 3.1 van het kort geding vonnis d.d. 13-03-2012 van de rechtbank Middelburg. W.M Lokerse kan een afschrift van dit exploot verkrij! gen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088 - 3314700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59