Leo Kosten wil afbraak meemaken J r o c Borsele roept havenschap op Antieke boeken over tot ontwikkeling van Sloepoort Zeeland voor goed doel 26 SCHOUWEN-DUIVELAND ACTIVOS PIJNPROGRAMMA 66 Ingrijpen mag een andere hand doen dan die het heeft opgebouwd. Met de uitgifte van extra beschik bare bouwkavels gaat het bestem mingsplan voor bedrijventerrein Noordzak III in Heinkenszand de derde fase in. Dit bedrijventerrein biedt ruimte aan lokale bedrijven. Daarnaast zijn er zes woonwerka- vels als mooie overgang naar Cla ra's Pad. Volgens Schenk hebben al zes bedrijven interesse getoond in Noordzak III. „Als Noordzak vol is, hebben we alleen Sloepoort nog. Het zou toch zon de zijn als bedrijven naar elders verhuizen." De ontwikkeling van Sloepoort stagneert door een uitspraak van de Raad van State. Zeeland Seaports moet eerst 'nut en nood zaak' aantonen alvorens er een be stemmingsplan kan worden ge maakt. In Sloepoort is 25 hectare beschikbaar. „We zijn al een tijdje bezig om Zeeland Seaports ertoe te bewegen meer werk te maken van Sloepoort. Zodra de verdubbe ling van de Sloeweg klaar is, is dit een toplocatie. Sloepoort is be doeld voor havengerelateerde be drijven, voor logistiek en trans port en voor lokale bedrijven die het dorp ontgroeid zijn. Er komen zeker geen zware bedrijven waar inwoners van 's-Heerenhoek bang voor zijn. We willen graag Sloepoort laten ontwikkelen om ook onze eigen Borselse bedrijven binnenboord te houden." Volgens collega-wethouder Jan Zandee, tevens gemeentelijk ver tegenwoordiger van Borsele bij Zeeland Seaports, heeft de ont wikkeling van Sloepoort wel dege lijk 'topprioriteit'. Dat gebeurt in de Lourdeskerk in zijn woonplaats. Want de op brengst van de verkoop gaat naar het goede doel: de kerk. Rochus is oud-medewerker van het archief in Bergen op Zoom, schreef tal van bijdragen in De Waterschans en is kenner van Bergen op Zoom en wijde regio. En zo bouwde hij ook zijn verzameling op. Daaron der zitten ook heel wat boeken over Zeeland en Zeeuwse steden. Daarnaast heeft hij veel werken over de Watersnoodramp verza meld en bijna vanzelfsprekend over het nabijgelegen Tholen. Nu Rochus is verhuisd, heeft hij geen plek meer voor alle boeken. Hij probeerde de collectie als totaal te verkopen. Dat lukte niet. „Men sen willen alleen de krenten, de bijzondere exemplaren." Toen las hij dat de Lourdeskerk na de om vangrijke restauratie nog altijd met een tekort zit. En besloot: dan gaat alles in de verkoop en de opbrengst naar de kerk. De ver koop is van 5 tot en met 9 novem ber. Dagelijks van 10 tot 16.30 uur. Kosten vreest dat alles wat moei zaam is opgebouwd in de gemeen te, nu weer zal worden afgebro ken. Kosten laat weten dat hij graag nog een derde termijn had willen koppelen aan zijn staat van dienst als wethouder, al vindt hij dat bestuurders niet te lang op het pluche moeten blijven zitten. Onder leiding van Kosten en één van zijn voorgangers Leo Niewen- huijse, groeide de SGP-fractie in de gemeenteraad van Kapel Ie tot drie raadsleden. Bij de invoering van het dualisme werd Kosten wethouder en nam hij de portefeuille samenleving voor zijn rekening. Daarin trof hij de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning, waar in hij veel energie stak. Nu op die wet fors wordt bezuinigd, lijkt het Kosten beter dat een ander het van hem overneemt. „We ont komen er niet aan dat er ingegre pen zal moeten worden. Dat mag een andere hand doen, dan die het heeft opgebouwd." Dat de financiering ver achter blijft bij de extra taken die de ge meenten krijgen, geldt volgens Kosten niet alleen voor de WMO, maar voor veel meer onderdelen van zijn portefeuille. Leo Kosten is altijd in deeltijd do cent Nederlands en Engels geble ven op het Calvijn College in Goes. Als Neerlandicus zet hij zich ook in als eindredacteur bij li teratuurprojecten van Driestar Educatief, een reformatorische be geleidingsdienst voor het voortge zet onderwijs. met meer pijnprogramma zorgt door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele roept Zeeland Seaports op ein delijk werk te maken van de ont wikkeling van bedrijventerrein Sloepoort. „De ruimte in Borsele raakt op", zegt wethouder Ad Schenk. BERGEN OP ZOOM - Verzamelaar Ro- chus van den Bergh uit Bergen op Zoom gaat vrijwel zijn complete collectie van boeken, kaarten, kran ten, atlassen die hij de afgelopen decennia verzamelde, verkopen. KAPELLE - De Kapelse wethouder Leo Kosten (SGP) houdt ermee op. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar is hij niet meer beschikbaar. Reden is vooral de aankondiging uit Den Haag dat tal van taken gedecentraliseerd zul len worden. De taken wel, maar de centen niet. Leo Kosten Ferdy Koole leert oefeningen van Janine Davidse (voorgrond) en pijnverpleegkundige Anja Wijdemans van Activos. „De kwaliteit van het leven is door de oefeningen verbeterd. Ik beheers nu de pijn." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56