Nieuwe uitbaters Poortuus Zierikzee n Presentatie toekomst duurzaam dorpshuis 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CULTUUR Closing the Season krijgt tweede editie Blik achter schermen zeeaquarium De twee ondernemers zijn van plan het hotel medio februari on der een nieuwe naam te openen. Swaters: „Bierbrouwer Bavaria en wij zijn eruit, zoals dat heet. Enig formeel voorbehoud dat we nog moeten maken is dat de hoofddi rectie van Bavaria zijn handteke ning zet." Bavaria is eigenaar van het onroerend goed en verpacht het hotel aan Swaters en Van der Wouden. De twee vonden een fi nancier voor hun plannen, maar brengen ook eigen kapitaal in. Het nieuwe hotel-restaurant geeft werk aan acht mensen, inclusief de twee exploitanten. „Aan het Havenpark 3 komen nog enkele hotelsuites. Want we vinden het huidige hotel te klein voor een goede exploitatie", vertelt Swa ters. Net als 't Poortuus richten de nieuwe exploitanten zich op de zakelijke en toeristische markt. Herman Swaters groeide op in Zierikzee. Hij studeerde geschie denis in Nijmegen en was tot voor kort directeur van een mid delgrote zorginstelling in Rotter dam. Robert van der Wouden stu deerde in Delft en was in Rotter dam directeur van woningbouw corporatie Flexibel Wonen. „Robert en ik doen al tien jaar za ken met elkaar. Ik wilde wat an ders gaan doen en terug naar Zie rikzee. 't Poortuus was een vrijval lende kans en ons plan bleek bij Bavaria een schot in de roos", al dus Swaters. De in 2007 geopende horeca-on- derneming ging twee keer failliet. Dit voorjaar stopte Hans Land man, de derde exploitant; er in overleg met Bavaria mee. Herman Swaters en Robert van der Wouden zijn de nieuwe exploitanten van ho tel 't Poortuus in Zierikzee. Tijdens de bijeenkomst worden de plannen voor de verbouwing voorgesteld. Dat is de eerste stap die gezet wordt om het dorpshuis duurzaam en toekomstbestendig te maken. De groep plannenma kers bestaande uit dorpsbewoner Martin Loeve, dorpshuisbeheer der Koos van Doorn, Reggy Huls ken (architect), Jeffrey van Door- enmalen (Zeeuwland) en Marrit van der Schaar (Platform 31) zal la ten zien wat er gaat gebeuren. Daarnaast geeft het team een doorkijkje naar het uiteindelijke doel: het dorpshuis ook op de lan ge termijn behouden voor de in woners. In 2017 loopt de huidige instandhoudingsverplichting af, en het is niet duidelijk wat er daarna met de dorpshuizen gaat gebeuren. Door er voor te zorgen dat het dorpshuis een belangrijke spil in het sociale leven is en door de kos ten omlaag te brengen door duur zame maatregelen, moet de toe komst worden veiliggesteld. De bijeenkomst is om 20.00 uur in het dorpshuis. SCHARENDIJKE - Het zomer dance- seizoen wordt vrijdag 25 oktober afgesloten met Closing the Season. Het dance-event wordt voor de tweede maal gehouden en gaat dit jaar terug in de tijd, naar de housemuziek uit de jaren '90 en 2000: De Parkzicht en Boot Barocca tijd. De Dj's zijn Jean La- diz, Benjamin Scott, Peter Gelder blom en Human Resource. Closing the season wordt gehou den in grand-café Westenwind in Scharendijke, vanaf 21.00 uur. De entree is 9,50, er is geen voor verkoop. Meer informatie over het dance-event is te vinden www.islandvibes.nl. OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle gunt belangstellen den vrijdag een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium. Daarin leven vissen en andere zee dieren die in de Oosterschelde en de kuststrook voorkomen. Wie mee wil, kan zich melden bij de balie van het museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. De korte rondleiding duurt van 13.00 tot 13.30 uur. Xtra Care L door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Herman Swaters en Ro bert van der Wouden hebben de exploitatie van hotel-restaurant 't Poortuus aan het Havenplein in Zie rikzee overgenomen. 'Spannend houden is I Dirigent Jaap Knuist - in het dagelijks leven drijft hij een administratiekantoor - heeft de dirigeerstok altijd met veel plezier gehanteerd. foto Pieter van der Laan NOORDWELLE - De toekomst van het dorpshuis van Noordwelle staat maandagavond centraal bij een presentatie voor de dorpsbe woners. /jtöONHfioswstmju! XI» Care Sthooiilietdlinslituut maandag t/m donderdag Klein frankrijk 7. 4461 ZN Gom 0 «10 17 00 en 011i 217771. gratn parlreren 15 00 -12 00 info«>traoaie www «trerare.nl vrijdag 09 .00 17 JO uur liZieloriXtraCar* zaterdag 09 00 - 1 J.OOuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54