Zeeuwse rockband Mamilla in voorprogramma Deep Purple UIT 11 Dit is absoluut een droom die werke lijkheid wordt", zegt zanger/gitarist Ruud Aerssens van de Zeeuwse rockband Mamilla. „We hebben wel vaker in mooie voorprogramma's gestaan, on der meer bij Uriah Heep, Ten Years After en ZZ Top, maar zaterdag te mogen spelen bij .Deep Purple in de I)sselhallen in Zwolle is echt geweldig: support zijn bij onze aller grootste voorbeelden in de muziekgeschiede nis." Volgens Aerssens is het Mamilla simpelweg in de schoot geworden. „Half september werd ik gebeld door-iemand van het agent schap voor Deep Purple in de Benelux met de vraag of we op zaterdag 19 oktober in het voorprogramma wilden staan. Dat telefoon tje kwam op de eerste dag van mijn vakantie en ik had ineens heel wat te regelen." Mamilla heeft voor 2 februari volgend jaar de viering van het twintigjarig bestaan op het programma, maar het optreden zaterdag wordt ook al ervaren als een geweldig jubi leumfeestje. „We gaan hier nu echt bewust zelf van genieten. Niet zoals die keer in de Heineken Music Hall. Toen stonden we stijf van de zenuiven." Naast Aerssens bestaat Ma milla uit Rick de Visser (gitaar), Bas Mat- ■thijse (bas) en Paul Goedegebuure (drums). Dennis van de Bor gaat zaterdag als gastgita- rist mee naar Zwolle. „In de grote zaal van de IJsselhallen kunnen we wel wat versterking gebruiken. We brengen er niet alleen stevige rock, maar durven ook wat ballads aan." Monique van den Hout uit Tholen is een van de exposanten op 'Happy Bithday Dear Academie' in het MoMu in Antwerpen. Mode voelt voor Moni que van den Hout (43) uit Tholen als een vo rig leven, de vier jaren waarin ze studeerde aan de Modeacademie in Antwerpen. Gebo ren in Breda en opgegroeid in Dongen, rondde ze de opleiding in 1994 af, om vrij wel meteen daarna een andere weg in te slaan. Mode, nee, daar was ze helemaal niet meer mee bezig. Totdat ze vorige zomer een e-mail kreeg. Of ze bereid was om deel te nemen aan de tentoonstelling Happy Birthday Dear Aca demie van oud-studenten in het Antwerp se Modemuseum, het MoMu. De tentoon stelling wordt gehouden ter ere van het vijftigjarig bestaan van de inmiddels be roemde opleiding waar ook mensen als Walter van Beirendonck, Ann Demeule- meester, Dries van Noten en Raf Simons begonnen. Nou is het niet bepaald zo dat ie dereen die er ooit mode heeft gedaan, iets mag laten zien op de overzichtstentoonstel ling. Er is een strenge selectie gemaakt on der aanvoering van Van Beirendonck, die sinds 2006 hoofd van de afdeling Mode is. Van de honderden studenten die de afgelo pen vijftig jaar de eindstreep haalden, mochten er maar zestig aan de over zichtstentoonstelling meedoen. Van den Hout, al jaren illustratrice van beroep, hoor de daarbij. Heeft ze zelf een idee waarom? „Tja", begint ze, „ik denk dat mijn collectie nog steeds indruk maakt." Dat is een feit. Haar silhouet, zoals de aan geklede pop in modejargon heet, bestaat uit een jas met mouwen die iets wegheb- ben van paardenbenen en een stel laarzen, helemaal gemaakt van de onderste gedeel ten van paardenbenen. „De hoeven heeft mijn moeder nog uitgekookt", giechelt ze. De jas is van paardenhuid; aan de achter kant is een paardenstaart in dezelfde brui ne kleur bevestigd. Een witbruine panty completeert het beeld. Het resultaat: een welhaast mythisch paardmens, of mens- paard. Hoe kwam ze op het idee? „Ik had een ver haaltje gelezen over een zigeunervolk er gens in Oost-Europa, waar de vrouwen de macht hebben en alleen op de paarden mo gen rijden. Dat was mijn inspiratiebron. De hele collectie bestaat uit acht silhouet ten. Ik heb ook een paardenstaart geblon deerd." Haar silhouetten maakten destijds indruk op veel collega's, onder wie niemand min der dan Jean-Paul Gaultier die toen in de jury zat. Hij sprak haar antwoordapparaat in, of ze bij hem in Parijs wilde werken. Ie der ander zou al meteen in de trein naar Pa rijs zijn gesprongen, Van den Hout niet. „Ik heb het aanbod afgeslagen", zegt ze, „Ik wilde liever mijn eigen pad gaan. Ik had toen ook helemaal niet zo in de gaten dat ik indruk had gemaakt." Ongelooflijk voor velen. Behalve voor dege nen die Van den Hout, tevens moeder van twee kinderen, kennen. „Ik ben geen type dat in die wereld past, met alle stress en deadlines en openingen. Deadlines heb ik bij het illustreren ook, maar toch is dat niet te vergelijken. Ik werk hier heerlijk rustig in mijn atelier in Bergen op Zoom, in mijn tempo en voor wie ik wil. En dat gaat nog steeds heel goed." Laatst heeft ze toch één opening meege maakt, die in MoMu in Antwerpen uiter aard. „En die was écht heel leuk. Ik zag mensen van vroeger terug en werd even^ twintig jaar terug gezogen. Wat een fantas tische tijd was dat toch." DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 9 Mode met een paardenstaart maakt indruk door Annelies Vlaanderen Modeontwerpster Monique van den Hout. foto Robert van den Berge Happy Birthday dear academie! 50 Jaar Modeaf deling t/m 16 feb. 2014, MoMu, Nationalestraat 28, Antwerpen; www.momu.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51