Remises in Zeeuwse derby's driebanden Kirsten Wild laat ellende achter zich J% SPORT 35 Schalke: rentree Huntelaar in 2014 De clubleiding van Schalke 04 vreest dat Klaas-Jan Hun telaar dit kalenderjaar niet meer in actie komt. „We moeten er rekening mee houden dat hij tot aan de winterstop aan de kant blijft", liet manager Horst Heldt weten bij Sport 1. Later deze week wordt dui delijk of de dertigjarige aan valler een operatie moet on dergaan. Lammerts wint in Spanje Freestyle kitesurfster Anne- lous Lammerts uit Schudde- beurs heeft de laatste wed strijd van de Europese Tour gewonnen. De Schouwse schreef in het Spaanse Cas- telldefels, bij Barcelona, de onderdelen singles en dou ble elimination op haar naam. In het eindklasse ment van de Europese Tour eindigde Lammerts op de tweede plek. Roadhouse Blues neemt de leiding Het inhaalduel in de regiona le eerste klasse van de pool- competitie tussen de titel kandidaten Roadhouse Blues en Heat uit Tilburg eindigde in een 4-2 overwin ning voor de thuisploeg. Daarmee nemen zij de lei ding in poule zuid-west in handen. Het opvallendst wa ren de overwinningen van Patrick Gilde op Kwok Sung en Jeroen Damman op Le sley Weterings. Hoondert/de Waard - 't Bierwin keltje 4-4: Voor de pauze zetten Arie Vink en Fons Baart de bezoe kers op 0-4. Daar was na afloop niets meer van over omdat Frans de Kok en Piet Koek namens de thuisploeg de stand gelijk trok ken. Bottles/De Parel - Steketee/de Vroone 4-4: Ook in deze derby bleef het gelijk. John Bakker en Dirk Smet wonnen namens de gastheren en Tonny van Iwaarden en Rinus Kramer namens de be zoekers. Partijen: Tony Dobbelaere - Tonny van Iwaarden 28-35, 45; Dirk Smet - Martin Steketee 35-29, 65; Peter Snel- ders - Rinus Kramer 25-30, 70; John Bakker - Nico Domisse 30-25, 59. Zandee Kloetinge - Stuc. Bedr. Kanters 4-4: Zandee kwam in ei gen huis een gelijkspel overeen met Kanters uit Zevenbergen. Op de partij van Cees Roggeband na was het uitermate spannend. Rog geband verloor kansloos en Jan Brandenburg op twee puntjes. Piet Verschure haalde een achter stand van 11-19 op en won alsnog (25-23). net als Wim Zandee die van 1-8 terugkwam en zegevierde met 20-17. Er zijn nog altijd dingen die ze niet zo goed kan als voorheen, krachttraining laat ze bijvoor beeld nog wel uit haar hoofd. Niet temin noemt Kirsten Wild (31) zich hersteld van haar schouder breuk. En dat is ook niet raar, want de resultaten zijn er al weer naar. Bovendien voelt ze zich nog fris. Logisch, want van half april tot half juni stond ze stil. „Andere jaren was ik in september en okto ber echt aan het aftellen. Dan wist ik nog precies of ik nog vijf, zes of zeven trainingen moest. Nu is dat allerminst zo, ik ben nog gretig", lacht Wild na een van haar laatste trainingen voor het EK. Ze weet zich kanshebber. In zo wel de puntenkoers als het om nium. De puntenkoers is vrijdaga vond. „Dat nummer kan iedereen winnen. Maar je kunt ook net zo goed achttiende worden, met de zelfde goede benen." Op het om nium - een regelmatigheidsklasse ment over zes onderdelen - zal ze zeker op of in de buurt van het po dium eindigen. „Maar heb ik weer geen kans om te winnen", zegt ze met realiteitszin. Haar 500 meter, het afsluitende onderdeel nota be ne, is te zwak. Ze komt gewoon onvoldoende op snelheid, zou het nummer twee keer zo lang zijn (zoals bij de mannen) dan is er meer mogelijk. „Het zal de ko mende tijd een actuele vraag blij ven: hoeveel tijd moet ik erin sfoppen om op dat onderdeel, daadwerkelijk veel progressie te boeken." De vraag zal in aanloop naar de Olympische Spelen van Rio de Janeiro andermaal boven komen. „Ik verwacht niet dat het wegpar- koers in Brazilië vlak zal zijn, dus is het waarschijnlijk verstandiger me .op de baan te focussen. Aan de andere kant, ik moet wel een helder antwoord zien te vinden* op de vraag waar ik op de 500 me ter zou kunnen komen. Want, meedoen aan de Spelen is super cool natuurlijk, maar ik wil alleen als ik ook echt een kans op een medaille maak." Ondanks de breuk kan Wild te rugkijken op een goed wegsei- zoen. Voor de blessure stond de teller al op elf zeges. Na de ge-* dwongen pauze pakte Wild de draad weer op en won ze onder meer etappes in de Holland La- dies Tour, Ronde van België en Gi-V ro d'Italia. 3 DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 GELSENKIRCHEN De crosscompetitie gaat opnieuw op de schop, foto Camile Schelstraete Klaas-Jan Huntelaar MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG - Twee streekderby's in de derde divisie driebanden ein digden onbeslist. Partijen: Frans de Koek - René Kuczor- ra 35-33, 49; Piet Koek - Cees A. Wis sel 35-29, 53; Jaap Hameling - Arie Vink 29-30, 67; Bram de Waard - Fons Baart 22-30, 62. Partijen: Jan Brandenburg - Wim Kan ters 28-30, 55; Piet Verschure - Jos Broeders 25-23, 40; Cees Roggeband - Mario Hoeven 13-25,42; Wim Zan dee - Maikel van Wingerden 20-17, 49. door Edward Swier APELDOORN - Er waren dit jaar da gen dat ze het optillen van een glas of het prikken met een vork al als een overwinning beschouwde. Maar in die categorieën worden de ze week tijdens het EK baanwiel- rennen geen prijzen verdeeld. En toch is Kirsten Wild vanaf vrijdag kandidate voor een tweetal medail les tijdens de Europese titelstrijd op de piste in Apeldoorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35