Treffer Sneijder bewijst gelijk van Van Gaal SPORT 33 mm Nederland: geen schaatstoernooi De internationale schaatsfe- deratie ISU heeft Nederland voor het seizoen 2015-2016 geen groot toernooi toege wezen. Gisteren werd be kend dat de WK allround in maart 2016 naar Berlijn gaat. Eerder gingen de EK all round (Minsk), WK sprint (Seoul) en WK afstanden (Kolomna) al aan de neus van ons land voorbij. Ook de shorttracktoernooien zijn niet aan Nederland gegund. Cor Pot al weer weg uit rvc Sparta Cor Pot is al na een kleine twee maanden vertrokken uit de raad van commissaris sen van Sparta. De oud- bondscoach van long Oranje heeft bij de clubleiding aan gegeven te stoppen. Pot trad op 20 augustus aan. Hij nam de technische zaken voor zijn rekening. Pot kon bij Sparta naar verluidt niet goed overweg met Wiljan Vloet, die zowel technisch als algemeen directeur is. Kovac volgt Stimac op bij Kroatië De Kroatische voetbaltrai ner Niko Kovac volgt de op gestapte Igor Stimac op als bondscoach van zijn vader land. Dat heeft Davor Suker, voorzitter van de Kroatische voetbalbond, bekendge maakt. Kovac was al in func tie bij de bond, als bonds coach van Jong Kroatië. Kovac behaalde met Jong Kroatië tot nu toe twaalf punten uit vier duels in de kwalificatie voor het jeugd-EK in 20x5 in Tsjechië. Bar$a verplicht kinderen te betalen Kinderen jonger dan zeven jaar moeten in de toekomst een kaartje gaan betalen om hun geliefde FC Barcelona aan het werk te zien. De Ca talaanse club deelde giste ren mee dat het de allerjong sten gaat verplichten om een entreeprijs te betalen voor de wedstrijden van de hoofdmacht. Daarmee breekt Bar^a met een jaren lange traditie dat kinderen gratis naar binnen mochten. 'Verhaeren vertrekt bij Zwembond' Jacco Verhaeren vertrekt als technisch directeur van de Nederlandse zwembond (KNZB). Volgens de NOS treedt de man achter de grote succes sen van onder anderen Inge de Bruijn, Pieter van den Hoogenband en Ranomi Kromowidjojo in dienst van de Australische zwembond. Zijn contract zou op 1 janua ri 2014 ingaan. De KNZB geeft vandaag een persconfe rentie. De cijfers Wat de regering maar niet voor el kaar krijgt, deed het tweede kabi net Van Gaal bijna achteloos: de ploeg overlegde het beste rapport van Europa en had met Robin van Persie (elf treffers) ook nog eens de topscorer van de Europese kwa lificatie in huis. Tien gespeeld, ne gen gewonnen, een keer gelijk. Dat zijn cijfers waarmee je in Rio kunt aankomen. De revelatie Dat Louis van Gaal hem aan het begin van de cyclus benoemde tot zijn derde aanvoerder, viel niet overal goed. De Strootman van PSV was een klier, een opge wonden standje dat zich bij een zuchtje tegenwind al verloor in frustratie. Maar achteraf had de bondscoach het dus toch goed ge zien. 'De Italiaanse Strootman' is volwassen geworden en schurkt als sjieke veldheer van de keizer van Rome, Francesco Totti, inmid dels tegen de Europese elite aan. De grote vier van het WK van 2010 is niet meer, lang leven de grote drie: Van Persie, Robben, Strootman. De visie Toen de nacht al over Istanbul was gevallen, kon Louis van Gaal het niet laten nog even een sneer uit te delen naar zijn criticasters. „Er wordt me verweten dat ik te veel wissel, maar alles is onderge schikt aan onze visie. Die visie bindt de spelers en de trainers. En binnen dat kader is iedereen in wisselbaar, zo blijkt wel, want we hebben bijna alles gewonnen." Van Gaal heeft in de kwalificatie geen enkele keer met dezelfde ploeg gespeeld. Deels was dat noodgedwongen, omdat hij con stant werd geplaagd door vele af wezigen. Maar hij rouleerde ook, omdat hij in zijn hart nog altijd de clubcoach is die vindt dat spe lers zich ondergeschikt moeten maken aan zijn filosofie. De ontdekking Wie Daryl Janmaat in Istanbul zag spelen, kan het zich bijna niet voorstellen dat deze speler bij de eerste ontmoeting tegen Turkije in de rust werd gewisseld omdat hij moeite had met het niveau. Hoe anders is de situatie nu rond de rechtsback van Feyenoord. Zie hem demarreren aan die rechter kant, zie hem opstomen en sa menwerken met Robben. De po wer en energie spatten er vanaf. De klasbak Op de een of andere manier is de liefde tussen Arjen Robben en het publiek nooit helemaal opge bloeid. Het is altijd bij een beetje flirten gebleven, soms is de verlei ding daar, maar net zo vaak wint de ergernis het. Tegen Turkije was Robben bij vlagen weer eens een speler van de buitencategorie, die zijn tegenstanders in totale ver warring achterliet. De coach De zelfvoldaanheid, het afserve ren van Wesley Sneijder, het on nodig bekritiseren van spelers die even later weer bij de selectie wer den gehaald, de ruzies met Hans Kraay live op tv: het ging in de kwalificatie vaak over het gedrag van Louis van Gaal. Maar tussen al die irritaties door leverde de coach vakwerk af en hield hij ie dereen scherp. Dat de fel bekriti seerde Wesley Sneijder niet be dankte voor Oranje, maar de laat ste treffer voor zijn rekening nam, zal Van Gaal beschouwen als het ultieme bewijs van zijn gelijk. DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 LAUSANNE ROTTERDAM ZAGREB BARCELONA HILVERSUM door Leon ten Voorde ISTANBUL - Op de snelweg van suc ces raasde Oranje naar de wereld kampioenschappen voetbal in Brazi lië. Wat kwam de ploeg van Louis van Gaal onderweg tegen? Dick Advocaat tijdens de persconferentie in het Afas-stadion. De 66-jarige Hagenaar wordt bij de Alkmaarse eredivisionist de opvolger van de vorige maand ontslagen Gertjan Verbeek, foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33