Nieuwe waterleiding onder Arnemuidsekanaal getrokken Borsele roept havenschap op tot ontwikkeling van Sloepoort PLAMECO Plafonds - Sierlijsten - Verlichting mwm PS&k: Afgelopen zomer wapperden de vlaggen van waterleidingbedrijf Evides langs de A58. Op het land tussen de snelweg en de Oude dijk werden buisdelen aan elkaar gelast tot de 560 meter lange lei ding die woensdagochtend stukje voor stukje richting bedrijventer rein Arnestein schuift. Bij de Wal- dammeweg zal de leiding aan het bestaande Walcherse drinkwater net worden gekoppeld. Evides wil met de aanleg van een tweede hoofdaanvoerleiding de zekerheid vergroten van de drink watervoorziening op Walcheren. De leiding komt te lopen van Ar nestein naar het pompstation in Nieuwdorp. Over het grootste deel van dit tra ject kan de buis in een uitgegra ven sleuf worden gelegd. Waar het niet mogelijk is om een sleuf te maken, wordt een gat onder het obstakel geboord. In novem ber gaat dit gebeuren onder de A58 en naastgelegen boomgaard aan de Oude Rijksweg tussen Nieuw- en Sint Joosland en Arne- muiden. Dan moet er een 330 me ter lange buis door een gat wor den getrokken. Verderop in het traject ligt nog een boomgaard. Ook daar zal een gat worden geboord. Door de leiding zal vanaf begin volgend jaar 600 töt 700 kubieke meter water per uur stromen. In de zomermaanden gaat er, vanwe ge het toeristenseizoen, tot 900 kubieke meter per uur door de lei ding. Dat is 250 liter per seconde. Het werk aan de Oudedijk ver loopt woensdag voorspoedig. Uit zonderlijk veel kracht is er niet voor nodig om de buis door het gat te trekken. In het gat wordt een materiaal gespoten dat instor ten voorkomt en tevens dient als smeermiddel. Even na het mid daguur is van de buis alleen nog het achterste deel aan de Arne- muidse kant te zien. De voorkant is dan bij de Waldammeweg bo ven de grond gekomen. Met de uitgifte van extra beschik bare bouwkavels gaat het bestem mingsplan voor bedrijventerrein Noordzak III in Heinkenszand de derde fase in. Dit bedrijventerrein biedt ruimte aan lokale bedrijven. Daarnaast zijn er zes woonwerka- vels als mooie overgang naar Cla ra's Pad. Volgens Schenk hebben al zes bedrijven interesse getoond in Noordzak III. „Als Noordzak vol is, hebben we alleen Sloepoort nog. Het zou toch zon de zijn als bedrijven naar elders verkassen." De ontwikkeling van Sloepoort stagneert door een uitspraak'van de Raad van State. Zeeland Seaports moet eerst 'nut en nood zaak' aantonen alvorens er een be stemmingsplan kan worden ge maakt. In Sloepoort is 25 hectare beschikbaar. „We zijn al een tijdje bezig om Zeeland Seaports ertoe te bewegen meer werk te maken van Sloepoort. Zodra de verdubbe ling van de Sloeweg klaar is, is dit een toplocatie. Sloepoort is be doeld voor havengerelateerde be drijven, voor logistiek en trans port en voor lokale bedrijven die het dorp ontgroeid zijn. Er komen zeker geen zware bedrijven waar inwoners van 's-Heerenhoek bang voor zijn. We willen graag Sloepoort laten ontwikkelen om ook onze eigen Borselse bedrijven binnenboord te houden." Volgens collega-wethouder )an Zandee, tevens gemeentelijk ver tegenwoordiger van Borsele bij Zeeland Seaports, heeft de ont wikkeling van Sloepoort wel dege lijk 'topprioriteit'. I DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 Bij de Oudedijk verdwijnt de buis in het gat onder het Arnemuidsekanaal. foto Ruben Oreel door Theo Giele ARNEMUIDEN - Telkens schuift de buis vijf meter verder het gat in. De 560 meter lange en 60 centime ter dikke leiding is de afgelopen weken op het land tussen het Arne muidsekanaal en de A58 aan elkaar gelast. De buis wordt nu onder het kanaal door een voorgeboord gat getrokken door een machine die aan de overkant bij de Waldamme- weg staat. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele roept Zeeland Seaports op ein delijk werk te maken van de ont wikkeling van bedrijventerrein Sloepoort. „De ruimte in Borsele raakt op", zegt wethouder Ad Schenk. PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27