i ledereen is welkom bij Ik geef weg - Walcheren Kinderen zijn blij met nieuw speelplein in wijk Bossenburgh WALCHEREN 25 MIDDELBURG - Iemand heeft iets wat hij of zij niet meer gebruikt. Maakt er een foto van en zet het op de Facebookpagina: 'Ik geef weg - Walcheren'. Geïnteresseer den kunnen reageren en zie: een online en gratis kringloopwinkel is geboren. De actie: Ik geef weg Walcheren bestaat nu anderhalve maand en heeft al meer dan 2200 leden. Op richter van de Facebookpagina is Edwin Mijnsbergen (42). Hij was in het begin een beetje sceptisch over het initiatief. „Ik werd getipt door iemand die zei dat zo'n pagi na misschien ook wat voor Wal cheren was. Ik ben de actie toen gestart met het idee dat de nieu wigheid er snel vanaf zou zijn en al snel geen bestaansrecht meer zou hebben." Het tegendeel blijkt waar: elke dag melden zich meer mensen aan en krijgt Mijnsbergen het er steeds drukker mee. „Er moet wel bijgehouden wat wel en wat niet aangeboden mag worden." Zo was er laatst iemand die een nest je jonge kittens weg gaf, dat een hoop discussie veroorzaakte. „Uit eindelijk is besloten om geen die ren aan te bieden via de pagina, omdat niet gecontroleerd wordt waar ze terechtkomen", licht Mijnsbergen toe. De actie is volgens Mijnsbergen zo populair in Walcheren, omdat het saamhorigheid creëert en mensen weten naar wie de spul len toegaan. „Het is natuurlijk leuk om iemand anders blij te ma ken met je koelkast, in plaats van diezelfde koelkast naar de kring loopwinkel te brengen en hem de volgende dag voor 180 piek in de vitrine te zien staan." Markt met boeken en curiosa In het Blauwe Hof aan de Breeweg 11 in Koudekerke wordt zaterdag en zondag een overdekte boeken- en curiosamarkt gehouden. Par ticulieren bieden een grote variatie aan (Zeeuwse) boe ken en allerlei spullen te koop aan. De markt is beide dagen geopen van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gra tis. Excursie langs paddenstoelen De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging (KNNV) houdt zater dag een paddenstoelenexcur sie door het bos bij kasteel Westhove. De herfst is bij uitstek het jaargetijde waar in de meeste paddenstoelen soorten zijn te zien. De ex cursie vertrekt om 14.00 uur bij kasteel Westhove en is gratis toegankelijk. Honden mogen aangelijnd mee. Dronken automobilist Een 53-jarige man uit West- kapelle is dinsdagavond aan gehouden omdat hij met een slok op achter het stuur zat. De man was op het Euro paplein in zijn woonplaats tegen een auto aangereden. Op het politiebureau werd bij de man een bloedproef af genomen. Het rijbewijs van de man is door de politie in gevorderd. Bluesroute in twaalf Goese cafë's Voor de twintigste keer wordt vrijdag in Goes de Bluesroute gehouden. In twaalf café's treden bands" op. Het openingsconcert is van the Veldman Brothers, om 20.30 uur in 't Beest. Deelnemers zijn Baarends, de Pompe, De Snor, Happy Days, Vrijbuiter, La Strada, jack's, Bodega de Kookclub, New Inn, de Post en Time Out. De meiden kennen het plein al veel langer. Het is dan wel giste ren pas geopend als nieuw speel plein in de Vlissingse wijk Bos senburgh, het is ook hun school plein waar ze dagelijks spelen als ze op school zijn. „Maar het plein gaat altijd zo vroeg dicht", vertelt Shiva (10). Volgens Cylia (10) en Shumee (11) zaten ze echt te wach ten op meer speelruimte. Die is ér sinds gistermiddag. De gemeente en basisschool De Hou- tuyn hebben samen besloten het plein op woensdagmiddag en vrij dagmiddag langer open te hou den en er activiteiten aan te bie den. Zo is ook de Speluitleen die voorheen in Het Fort zat, naar het plein in Bossenburgh verhuisd. „Het schoolplein gaat open als de eerste docent binnenkomt, rond half acht, en gaat dicht als de laat ste vertrekt. Dat is op woensdag al rond half drie", vertelt schooldi recteur Jan de Wilde. Voortaan blijft het speelplein op woensdag én op vrijdag open tot vijf uur. „Net zolang als de mensen van de Speluitleen er zijn, want die heb ben nu ook een sleutel." De Wil de omschrijft het speelplein als 'een heel belangrijke voorziening voor de wijk'. „Hier spelen altijd kinderen. Van deze en van andere scholen. Het is een prachtige ruimte die we toch beschikbaar hebben. Het is mooi dat er via de Speluitleen dan ook materialen bij komen om mee te spelen." Wethouder Marin de Zwarte hoopt dat ouders zich meer be trokken gaan voelen bij het plein en hun buurt. „Als gemeente doen we minder voor de mensen, ze moeten het zelf overnemen. Door dit speelplein mogelijk te maken, helpen we de buurtvereni ging die nog geen jaar geleden is opgericht. Ik hoop dat ouders el kaar hier ook gaan treffen en dat daardoor tevens de saamhorig heid groeit." ql DONDERDAG 17 OKTOBER 2013 gratis af te halen Adriaan Machielse bovenop de woonboot die hij gratis aanbood op de Facebookpagina Ik geef weg Walcheren. „De boot is gebouwd in 1899 en heeft dienst gedaan als werkschip bij de Rotterdamse oliemaatschappij." foto Ruben Oreel door Maarten Back www.facebook. com/ikgeefwegwalcheren. KOUDEKERKE OOSTKAPELLE WESTKAPELLE GOES door Maurits Sep VLISSINGEN - Cylia, Shumee en Shi va zijn hartstikke blij met het nieu we speelplein in hun buurt Nu kun nen ze eindelijk veel langer buiten spelen en hoeven ze niet meer naar een veldje waar ook de hon den poepen. Met confetti en ballonnen vieren Vlissingse kinderen de opening van een nieuw speelplein in hun buurt, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25