Veilig en comfortabel onderweg? molenaar 26 MENINGEN tov rc brieven Vluchteling Schakers Kastanjebomen Seine-verbinding Trekdijk Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! 5? Ja, stuur mij de gratis uitgebreide brochure Oohr Boulevard Visie Busvervoer Schaatsbaan 0118-434005 Voor de oorlog was er de Duitse vluchteling, nergens welkom, op een rijke en geleerde na. De uit komst weten we. Ook de les, dat de echte vluchteling, vanwege po litieke overtuiging, geloof, ras, ge aardheid of wat dan ook, welkom is en terecht. Maar het systeem is volkomen vastgelopen en verwor den tot een loterij van wie het beste verhaal heeft en het meeste medelijden kan opwekken om zo het zogenaamde paradijs te kun nen binnengaan. Wij willen en kunnen niets missen van onze le venswijze, daarom stop die loterij en ga de grenzen van Europa goed bewaken. Voer een visum plicht in zoals Amerika. Ook heb ben mensensmokkelaars dan geen goed verhaal meer. Afrika moet de problemen zelf oplossen, dat heeft Europa ook gedaan via een lange en moeizame weg, die ook nog lang niet ten einde is. De Belgen zijn ook de beste scha kers, stond er in de krant. In het stukje wordt toegevoegd dat Mar cel van den Berg uit Scherpenisse de Zeeuwse eer hooghield met een derde plaats. Dit is wel kort door de bocht, immers op datzelf de toernooi van Het Witte Paard werden in de C klasse Bas de Fey- ter en Lydia Dubbeldam een en twee. In de D klasse werden Iris Schelleman en Stef Verjaal een en drie en in de E klasse was er een eerste plaats voor Martij n Schelle man. Stef komt uit Scherpenisse en de overige zijn afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen en dat ligt echt nog ih Nederland. Misschien denkt de verslaggever dat Zeeuws-Vlaanderen bij België hoort. Misschien het zoveelste bewijs dat Zeeuws-Vlaanderen niet bij Zeeland hoort. Kastanjebomen zijn niet ziek, lees ik in de krant. Zal ik U eens een voorspelling doen?: Over 5 jaar staan die bomen er niet meer. Ver schillende mensen en instanties lijden aan 'kapziekte'. Linksom of rechtsom; men zal heus wel één of andere reden vinden om de bo men te rooien, let maar eens op!! Is het niet een beetje naïef van Zeeland Seaports om het Franse uitstel en mogelijk afstel van de Schelde-Seineverbinding voor duwvaartcombinaties toe te schrij ven aan gewijzigde prioriteiten binnen de Franse regering? Seine Nord wordt een regelrechte con current voor de (landbouw)haven van Rouen. Ze hebben daar al een jaar of vier een speciale agrotermi- nal van waaruit de honderden su permarkten van de Casinogroep in Parijs over de Seine met voorbe werkte aardappelproducten, groenten, fruit en vis worden be voorraad. Precies hetzelfde dus wat Zeeland Seaports wil gaan doen. Geloven ze daar in Terneu zen echt dat de havenbestuurders in Rouen dat zomaar over hun kant laten gaan? In werkelijkheid lobbyen ze natuurlijk al vanaf de eerste dag om dat kanaal naar de Belgische grens af te schieten. En kijk voor de aardigheid ook even hoeveel leden van het huidige Franse kabinet Ayrault uit de Hau- te-Normandië afkomstig zijn of daar zakelijke- of familiebanden hebben. Ge zult verschieten zulle, zouden onze zuiderburen zeggen. Ik ben absoluut niet tegen nieu we bedrijvigheid. Integendeel. Maar wel op een verantwoorde manier. Nu wordt Economische Impuls van stal gehaald, kennelijk met goedvinden van wethouder Aalberts, om de Trekdijk te ont wikkelen. Dan wordt het uitkij ken. Die organisatie adviseert uit sluitend bedrijvigheid, zonder zich een seconde te bekommeren om eventuele sociale, milieu- en andere gevolgen. Die mogen door burgers en bestuur worden gedra gen. Wethouder Aalberts mokt verder en kent nu zelfs het ver schil niet eens meer tussen ver- Bekijk de video op www.molenaarscootmobielen.nl/video Scootmobielen v.a. Postcode Bel gratis 0800 - 27 40 400 kennende gesprekken en een col- legebesluit. Als het echt waar zou zijn dat bedrijven zijn afgehaakt omdat er geen geschikte locatie was dan is de wethouder toch al veel te laat? Wethouder Aalberts moge, zittend achter het stuur van verworven gronden (hoeveel? 90 miljoen?), de motor van de be drijvigheid willen aanzwengelen, maar tot nu toe lijkt het erop dat hij tegen beter weten in door- dramt in z'n achteruit! De raad van Vlissingen stelt in een vergadering de Boulevard Vi sie vast. Deze wordt nagenoeg on veranderd overgenomen. Doelstel ling is het verbeteren van kwali teiten. Uiteraard mag het geen geld kosten, de gemeente zit diep in de schulden, verbetering wordt aan de particulier overgelaten. Zo is er kritiek op de toegangen tot de Boulevards, armoedig en niet onderhouden, en dus toeristen niet aansporen de Boulevards te bezoeken. Gemakshalve wordt er aan voorbij gegaan dat Vlissingen de bouw en dus de lelijke achter kant van aangrenzende boulevard- bebouwing, heeft goedgekeurd. Gelet de reeks aan lastenverzwa ringen voor burgers zal verbete ring door particulieren uitblijven. Tot niet geringe verbazing wordt op dezelftie vergadering de Wel standscommissie afgeschaft. De gemeentelijke eisen voor bouw en een aantal ambtenaren gaan de kwaliteit bewaken. Mij lijkt dit besluit in tegenspraak met de Bou levard Visie. Wel zeuren over ge brek aan kwaliteit maar vervol gens een toezichtsorgaan afschaf fen. Ofwel de ambitie iets van de Boulevards te maken is niet hoog, of de koppeling tussen Visie en Welstand is de raad ontgaan. Ik lees een groot verslag over het busvervoer van studenten rich ting Vlissingen. Dit is niet de eni ge lijn met problemen. Ook Ter- neuzen-Middelburg is regelmatig te vol of overvol. Een van onze zo nen moet dagelijks naar ROC Mid delburg. In de maand september al twee maal 's ochtends geen bus, deze was vol en reed de halte voorbij. Dan maar je ouders vra gen om (even) naar Middelburg te rijden (kosten reken uit 4 x tun nel benzine), Ja, Connexion daar betaal je dan een maandabon nement voor van ongeveer 90 eu ro. Bij Connexion aangeklopt voor een vergoeding, echter geen enkele reactie. Ook op de terug reis is de bus al eens doorgereden omdat ie vol was. Clusteren van scholen per provincie, prima hoor maar dan moet er degelijk ver voer zijn. Fietsen door de Wester- scheldetunnel is immers geen op tie, provincie doe hier iets aan! Leuk dat je in de krant leest over het stimuleren van de schaats sport. Mooi initiatief, maar hoort Zeeuws-Vlaanderen niet bij Zee land? Waarom kan er hier geen schaatsbaan worden aangelegd? De kinderen hier houden ook van schaatsen, maar die moeten dan eerst met de boot of door de tun nel, misschien tegen een geredu ceerd tarief? Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Jan Roose Schuberthof 3, Terneuzen J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen E. Oggel Basiliekstraat 36, Hulst Makkelijk te bedienen stuurkolom Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Voldoénde bodem vrijheid o Minimale draaicirkel o Verstelmogelijkheden ten - behoeve van vergroten of verkleinen van de beenruimt'e Krachtige accu voor bereik tot wel 50 km Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Mooucruwffca X», U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0800-27 40 400. 399,- Vanaf 399,- Vanaf 590,- 4» Opvouwbare scootmobielen Past in iedere kofferbak Altijd en overal mobiel Vaste scootmobielen v Biedt u onafhankelijkheid v Zorgeloos en veilig op pad Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Trapliften Onafhankelijk advies Alle topmerken Genoemde prijzen zijn exclusie! 89,- bezorgkosten Niet geldig u m. andere acnes Scootmobielen Bedden 'Trapliften Sta-op stoelen Naam QMevf Vrijblijvend thuisadvies? Adres Telefoon Plaats Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Sta-op stoelen Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. E-mail Mi.p't Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl Loes Souisa Vlasmarkt 43, Middelburg P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Marian Pieters Robijnboog 11Terneuzen Joke Jongman-v.d. Broeke Scheepvaartstraat 13, Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26